Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Ha a gyereketeket...

Szülők! Ha a gyereketeket meghívják valamelyik barátjuk szülinapi zsúrjára, akkor az ünnepelt testvérének is visztek ajándékot?

Figyelt kérdés
A szomszédom a minap ki volt akadva, hogy meghívtak 5 gyereket, és egyik sem vitt ajándékot a kistestvérnek. Tényleg szokás ilyenkor minden gyereknek ajándékot vinni?

2019. jan. 13. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
En biztosan nem vinnek az unnepelt testverenek csakmert kicsi. Valoszinuleg feltekeny volt a tesora hogy o van a kozeppontban a szulinap miatt es hogy kap ajandekokat, kiverte biztos a hisztit es sirt. De en nem vinnek, a szulinapos az unnepelt, ennyi erovel a szuloknek is vehetnel vagy a szomszednak.
2019. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Testvérnek egyáltalán nem. Még rokonnál sem kap a testvér semmit. Söt a saját gyerekeimnél sem kap a nem ünnepelt ajándékot.


Németországban élek, itt szokás ha mi tartunk szülinapi partit, hogy a vendég gyerekek mikor mennek el, kapnak egy kis zacsko édességet az útra. Ès ilyenkor mindig csinálok 2-3+ zacskot ha jön a tesó is felvenni a testvérét akkor öneki is adik egy kiszacsko édességet. Ez föleg akkor volt lényeges mikor még 3-5 éves kistesók jöttek.

2019. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Szoktunk, apróságot. Ez csak egy gesztus, hogy gondoltunk rá. Zsúrra is testvérestől hívunk. Nálunk ez a szokás, ezt szoktuk meg, és nem úgy tekintünk a tesókra, hogy “több pénz”, hanem hogy boldog gyerek. :)
2019. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem vitt soha testvérnek ajándékot, de én sem várom el, hogy hozzanak a kicsinek bármint, ahogy az ünnepelten kívül mi sem veszünk a saját vagy rokon gyereknek sem.

A fiam 9 éves, a lányom 2,5 éves, a legkisebb lányom májusban születik.

2019. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy, esetleg egy esetben , ha családtagról van szó. Nekem a keresztfiam van , ha a keresztfiamnak születésnapja van mindig viszek a nővérének is egy kis apróságot, de azért mert ők családtagok. ( vér szerint nem, de úgy érzem a keresztszülőség családtagot jelent)

Még épp az kéne , ha gyerekemet 20 szülinapra meghívják az óvodában vegyek az összes testvérnek is! Soha nem hallottam ekkora baromságot!

2019. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az anyukámat is, aki azt mondta, hogy ez szokás, és azért van, hogy a kisebb testvér ne érezze magát rosszul, amiatt, hogy ő nem kap, csak a másik.
2019. jan. 13. 11:05
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Én szoktam vinni, tudom milyen féltékeny tud lenni egy kistesó. Sajnos itthon is ez megy. Egy kicsi csoki, vagy kindertojás és 1000 ftos legot viszek.
2019. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Soha. Pedig jó páron voltunk már.
2019. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Sőt, itthon sem kapnak a tesók ajándékot. Meg lehet beszélni velük, hogy kinek mikor van szülinapja, névnapja, és ha épp nekik nincs, akkor az adásnak örülünk. 😊
2019. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sem szokás. Ha ismert, hogy van kistestvér, max. egy tábla csokit vinnék neki, de nem kifejezetten ajándékot.
2019. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!