Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Feleslegesek a játékok?

Feleslegesek a játékok?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy én vagyok-e béna vagy miért van ez, de akármilyen játékot veszek a kisfiamnak az kb 2 napig érdekes. Gyurmázás, rajzolás, autózás 5 perc..aztán szeretne mesét nézni,de én meg nem szeretném, ha tvt nézne. Egyszerűen nem tudom lefoglalni semmivel hosszabb időre, pedig tele vagyunk játékokkal. Lehet, hogy el kéne pakolni az összes játékot, nem hagyni a nyomásnak, hogy csak akkor vagyok jó anya, ha sokat játszok vele és sokat költök játékokra, hanem egyszerűen csak csináljam az amúgy elhanyagolt házimunkát és vonjam bele..?Nálatok hogy van ez? (2 éves.)
2019. jan. 14. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen teljesen normális, hogy egy játék után 5 perc az érdeklödése. Rajzolni vagy gyurmázni szinte semmit sem kell neki még csinálni, ha csinálja akkor szuper de nem elvárás, hogy ezek lekössék.


Ami nagy probléma, ha a gyerek napi több mint 1 órát ül elektromos kütyü elött. Tv, tablett, telefon...


A házimunkát vele együtt is lehet csinálni. De ami elég jól alkamazható, hogy leülsz vele 30 üßercre inteníven játszani, ekkor csak ö van, te nem olvasol közben ujságot, vagy nem nyomkodod a telodat, csak a gyerekre koncentrálsz. Majd ezek utan elmész elmosogatni...

2019. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2-3 féle elég, ha elöl van, a többi már csak kupit csinál.


Ha hagyod tv-zni, akkor akarni fogja és kiharcolja. Ne kapcsolj soha, és akkor nincs vele probléma.


Amúgy meg semmi baja nem lesz, ha teszed a dolgod, ő pedig unatkozik. Egyszercsak felébred majd a passzivitásból és egyetlen darab üres tésztás dobozzal is el tud játszani egy órát, ha a képzeletére hagyatkozik. De amíg nincs lehetősége szabadon unatkozni majd kreatívan kitalálni valamit, addig kell a szórakoztató személyzet, és hallgathatod a hisztit.


Tapasztalat.


Mellesleg ajánlom olvasnivalónak az Egyszerűbb gyermekkor c. könyvet. Tanulságos!

2019. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyurmázni még az 5,5 éves fiam is ennyit szokott (vagy ennyit sem). Egyszerűen azt nem szeret.


Egyrészt egy 2 évest nem fogja hosszú időre lekötni 1 játék. Másrészt lehet olyan is, ami egyáltalán nem érdekli.


Nézhet mesét is, nem ártalmas, csak ne túl sokat. És persze nem akármit.

Fiam 2 évesen már a Verdákat nézte, jó sokszor. Most 5,5 évesen meg egész délután egy kartonból készült autóval játszott. A farsangi jelmezét próbáltam megtervezni. AMikor kérdezem, szeretne-e DVD-t nézni (sok mese van itthon), inkább társasozni szeretne velünk.

Szóval ha néz is mesét, nem feltételen lesz "média zombi", ez rajtad múlik.


Ami biztos, nem akkor vagy jó anya, ha sokat költesz játékra...

Tegyél úgy, ahogy jónak látod.

2019. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tv ellenes voltam. Aztán valahogy 1-1 5 perces mese becsúszott, most pedig már szerintem 1 órát is néz naponta, ha összeadom. Rosszul is érzem magam miatta. 8 hónapos terhes vagyok és nehezek már a napok nekem is. Próbálom lecsökkenteni a mesét.. Még jöhetnek ötletek köszi :)
2019. jan. 14. 12:48
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Az enyém 19 hónapos, semmivel nem játszik.

Mindennel a tvt, üvegajtót dobálja. Felmászik mindenhova, csak rombol és rosszalkodik.

Foglalkoznék vele, de nem érdekli.

Autó, mesekönyv, formabedobó, épírőkocka... Semmi. Nem tudom bevonni a házimunkába, nem érdekli az sem, csak azt akarja amit nem szabad. Csak megy mint egy kis tank.. Ugrál, mászik.

A mese se igen köti le, na a telefon érdekelné, de azt se csinálhatja egész nap. Sőt!

Szóval baromi nehéz ez az időszak, alig várom a játszóterezést.

2019. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vond be a házimunkába. Az én fiam még nincs egészen 2 éves, és szeret segíteni. Bepakolunk a mosógépbe, és ő indítja el. Segít kivinni a koszos ruháját a szennyesbe. Megkérem, és kidobja a csomagolást a kukába, de egy ideje ezt már magától is megteszi. Amíg főzök, addig a konyhában pakol, vagy eljátssza, hogy ő is főz. Van saját kis keféje, azzal seper. Mindig ott téblábol körülöttem, szóval egyszerűbb, ha bevonom. Ő pedig nagyon èlvezi.

Magától is játszik ilyet, főz, takarít, babakocsit tologat, babát ringat. Leutánozza, amit làt maga körül. (Leszídja a plüss kutyát.😁)

2019. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom nem ezt vártad, de meg kell találni a megfelelő játékot, ki kell ismerni a gyereket. ilyen 100ftos bedobósból tudsz szerezni ragacsot, ami olyan, mint a slime, de mindenről lejön nyom nélkül egyben. az én gyerekem hetekig dobálta, amíg olyan szőrös lett, hogy már nem volt jó semmire.


Az üvegajtónak sem árt. Vagy van az a sima múanyag tapadós cucc, amit meg kell nedvessíteni és rácuppan arra, amire rányomják, és le lehet szedni. Ez is filléres, szerintem élvezné.


Ami még bejött nálunk hosszabb időre, az a mágnes. Vegyél 2db nagyobbacskát, az összeragad, taszítja egymást, tudja vele keresni, hogy mire ragad, mire nem..


Ismerni kell a gyereket, milyen fajta játékokat szeret.


A csempeszappankréta nekünk bejött, 2 éves korban, körberajzolta a kádat és körülötte a csempét, egyedül elvolt fürdésnél vagy 20 percet.


Nekünk minden van, és mindig máshoz van kedve, kiveszi és játszik, van, hogy engem is hív, van, hogy nem is mehetek a közelébe:)


Ki kell ismerni a gyereket és/vagy hagyni kicsit unatkozni, hogy felfedezhesse, hogy a gyurmából nem csak hóembert meg csigát lehet építeni, hanem benyomkodni a kulcslyukakba(bazi nehéz kiszedni)


Ha hagyod kicsit, fel fogja fedezni, mi szórakoztatja, neked csak figyelned kell rá.

2019. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én annak a híve vagyok, hogy a gyerek legyen kreatív játékok terén is. Nem engedtem haza ezer játékot, inkább mindig mesekönyvet, gyümölcsöt, hangkazettát/CD-t, diafilmet, társasjátékot kértünk ajándékba, és relaív kevés "kacatot" halmoztunk fel itthon. Tudom, hogy csillió pörgő-forgó-sípoló-zenélő-hiperokos modern játék létezik, de én nem akarom elhinni, hogy egy gyerek akkor lesz boldog, kreatív, kiegyensúlyozott, ha körbe van öntve több tízezer forintos "szarokkal". Kivétel ez alól a legó, azt mindig kért és kapott is.

Egyik válaszoló írta, hogy unatkoznia kell a gyereknek ahhoz, hogy elinduljon a fantáziája, ez nagyon fontos a fejlődésben! Egy idő után pedig nem fog unatkozni, mert mindig kitalál magának játékot, a gyerek képzeletét erősíteni, bátorítani kell, mert például a napi stresszt, ingereket, problémákat le tudja vezetni ilyen kitalált játékokban. Egy két éves egyébként sem kell, hogy órákat üljön egy játék fölött, ez inkább szerepjátékozós korszak volt nálunk. Jött velem a konyhába, volt kiskonyhája pici fazekakkal, együtt főztünk, aztán kapott egy ibrik vizet, amiben el lehetett "mosogatni", nagyon élvezte. Játszhattunk boltosat, pénztárososat, ez például rengeteget segített a boltban való viselkedésben, bár előtte se voltak nagyobb problémák. Felmosáskor "árvizeset" játszunk, a fent kell maradni a bútorokon mert árvíz van és nem szabad beleesni. Teregetéskor segít kiválogatni a saját ruháit, ezekkel a színeket nagyon jól megtanulta. Tévét szinte soha nem nézett, max ismerősöknél, mamáknál egy-egy mesét. Hallgatott viszont mesét magnóból, voltak gyerekdalos CD-k, imádta ezeket! Amíg hallgatta a mesét, el is játszotta sokszor. Este gyakran diavetítettünk, imádta, szinte ünnep volt mikor ki lehetett választani az aznap esti diamesét.


Annyit akartam kihozni ebből, hogy sok anyukának "ciki" lemenni az ő szintjükre és kreatív játékokat találni ki. Nem mondom persze hogy te is közéjük tartozol, de ez egy modern trend, megvenni a gyereknek a milliós összértékű játékarzenált és várni, hogy akkor most a játszás meg van oldva, ennyiből majd csak feltalálja magát én meg mehetek a dolgomra. Nem. Egy gyereknek sokkal értékesebb, ha a szülővel együtt játszhat, és ha érdekessé, játékossá teszed, akkor a házimunka is ebbe a kategóriába fog tartozni. Az elején neked kell megmutatni, hogy a semmiből is lehet játékot varázsolni, három üres dobozból már kastély készülhet, a kanapé párnáiból remek bungi, egy kék zsebkendő vagy sál leterítve folyó vagy tó lehet, egy üres üveggel is jól lehet szórakozni a kádban, ésatöbbi, végtelen lehetőség! Egy idő után menni fog magától is, és téged is be fog vonni. Összegezve: tök fölösleges rengeteg játék. Meg kell tanítani őket játszani, vond bele a napi teendőkbe. Legyél kreatív, találj ki szerepjátékokat.

2019. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!