Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednéd a feleséged külföldre?

Engednéd a feleséged külföldre?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetben vagyok, van egy óvodás lányunk az édesanyja pedig elhatározta hogy Németországban fog dolgozni, szinte már egy állást is le beszélt, egy gyári munkában, itthon kB 3 hónapja felmondott, ott 3 hónapot dolgozott kB, aztán pedig azt mondta nem tud elhelyezkedni mert nem tudja össze egyeztetni a munkát az ovival. Most pedig oldjak meg mindent én, 3 műszakban dolgozok nem lesz egyszerű de megprobálom megoldani, mert én sem fogom ott hagyni az állásom. De ez nekem fura. Ő mindent megbeszélt ugyan egy gyerekkel de hát azért az ő gondolkodásuk nem egyezik meg egy kamasz vagy felnőtt emberével.

Egyébként úgy volt hogy fél éve én is kint vállalok munkát, heti szinten haza járással és nem engedte, mondván a gyerek miatt, meg ketten keresünk annyit hogy felesleges kimenni... Most meg tessék ő megy. Valaki hasonló szituban?


2019. jan. 15. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Tehát lelép és otthon hagyja a családját?

Ha megy mindenki, akkor oké valósítsa meg az álmát. De egyedül, hátrahagyva a családját, az gyanús lenne.

2019. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Elmenni engedném, segítenék is neki összepakolni - hazajönni nem. Ahogy érzem, kész tények elé állított. Gondolom, besokallt és le akar lépni, csak előbb ki akarja próbálni, hogy megy-e egyedül. De az is lehet, hogy szeretője van, aki szintén kinn dolgozik (vagy most megy ki vele).
2019. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, hogy a pénz nagy úr és van az a helyzet hogy nincs választás, menni kell. De jól értem, hogy nem voltatok erre kényszerítve? Tehát ez nem az utolsó lehetőségetek a fennmaradásra, enélkül, itthon is meg tudnátok oldani ha kellene?

Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de én az utolsó követ is megmozgatnám, az utolsó ismerőst is felhívnám, az utolsó kapcsolatomat is kihasználnám, hogy ne kelljen itthon hagynom a kislányomat. Nem hogy hónapokra, egy hétre sem tudnám. De ugyanezt tenném, hogy apának se kelljen kimennie. Vagy ha menni kell, hát mennénk mindannyian. Ne haragudj, de én nem tudom ezt a hozzáállást megérteni, nem tudom milyen kapcsolata van a gyerekkel és veled, ha így le tud lépni.

2019. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként a második jól mondta. Elmenni mehetne, de vigyen mindent, mert vissza nem engedem. Így nem fordul át ok nélkül senki gondolkodása fél év alatt, valami van a dologban és az nem a pénz. Vagy egy szerető, vagy csak simán elege van és le akar lépni.

Számomra az az ember, aki itt tudja hagyni az óvodás kisgyerekét vagy egy másik fasziért vagy csak mert megunta, hát látni sem bírnám többször.

2019. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Amikor pasik csinálják ezt, akkor kb. szentté avatják őket, hiszen szegények a családjuktól távol a családért güriznek.
2019. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
5, ugye? Lám a kettős mérce már megint.
2019. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

De ha apa megy el, az nem baj, mert ő farokkal a lábai között született.

Milyen jó, hogy a nők 2019-ben sem egyenrangúak a “teremtés koronájával”...

2019. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

2-es vagyok: nem az a bajom ezzel, hogy az egyikük külföldön több pénzt akar keresni, mint itthon tenné. Hanem az, hogy a leírás alapján ez egyoldalú döntésnek tűnik, ráadásul úgy, hogy a nő fél éve még "visszahúzta" a férjét, és úgy tűnt, egészen mások a prioritásai. Tehát nekem az jön le, hogy

1. nem tiszteli a párját, mint embert, mert ha ezt tenné, akkor ez közös döntés lenne

2. nem őszinte (sajnos teljesen "hihető", hogy le akar lépni vagy a gyerek vagy egy másik férfi miatt)

2019. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mond meg nekem h 3 műszak mellett h tudná/tudnád oviba vinni a kicsit?

Mert vagy viszed, vagy hozod. Az egyik a munkaidödbe beleesik. (Szval ha de vagy, ki viszi a gyereket? Gondolom nem 5től van ovi) ki lenne vele ha éjszakás vagy?

Van nagyszülő? Sitter v valami?

2019. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#7-es

AZ ilyen nök 0 nyelvtudással,0 tapasztalattal,céltalanul a nagyvilágban, megunták az életüket, gyerek férj gürizés.

Általában csak sz*pni mennek ki külföldre., 🤣

2019. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!