Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen orvoshoz menjünk...

Milyen orvoshoz menjünk tovább? ha a fiam "büdös" csatornaszagú" szépen fogalmazva. Mikor igényes ápolt a környezete, ő is. Gyerekorvos nem foglalkozik vele.

Figyelt kérdés
2 hónapja kezdődött, hogy rettenetesen sokan pukizik, büfög. Amit az iskolában visszatart de mégis szagos. A tanító néni is panaszkodik. Mikor tudja hogy fürdik a gyerek, most már napi 3x, mindene friss tiszta illatú. Jól is törli ott ki, mégis vannak gondjaink. A gyerekorvos elküldte vérvételre, minden eredmnye jó volt. Így nem foglalkozik ezzel. Milyen orvoshoz menjünk ezzel?
2019. jan. 17. 01:32
 1/10 Coffelia ***** válasza:
93%

Gyermek gasztroenterológiára, minél előbb! Maszekra, mert az államira irreálisan sokat kell várni.

Nem akarlak megijeszteni, de ez bélproblémákat, esetleg gluténérzékenységet, akár fejlődésben levő cölikáliát is jelenthet.

2019. jan. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
a sok gázt termelő ételeket ki kell iktatni.hátha megoldja a gondott.
2019. jan. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egy hasi ultrahang is sokat segítene.Legalább látnátok hogy gáz ,van -e sok a pocijában .

Talán lehet valami elhúzódó vírus is ami magától nehezen múlik , ezért én adnék neki reggel-este probiotikumot.Ha nem segít egy hét után tovább vizsgáltatnám. Remélem segítettem.

2019. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is otthon könnyen emészthető étrend, probiotikum, esetleg espumisan (hiszen babáknak is lehet adni) és időpont kérés a gasztrora. A bélgázosságot általában az okozza, ha valamit nem emészt meg, lehet ez glutén, tej (laktóz vagy fehérje), tojás, de pl. keményítő, bizonyos cukrok és még ezer dolog, pl. tartósítószerek - ezeket vérvétellel is ki lehet mutatni, de csak a gasztroenterológus tud rá beutalni. (Ha van rá keret, magánban is lehet menni, de mindenképp olyan helyet nézzetek, aminek az eredményeit később "sztk" is elfogadják.) Utána érdemes járni mindenképp, mert gyulladást és a felszívódás zavarából adódóan hiánybetegségeket okozhat, ami sok más egyébhez vezet (pl. csontritkulás, pszichés zavarok). Viszont a vérvétel előtt még ne kezdjetek mondjuk gluténmentes diétába saját ötlet alapján, mert akkor esetleg nem mutatja ki.
2019. jan. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is gasztrot keresnék fel és ha lehet akkor magánt.
2019. jan. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképpen gasztró, és addig probiotikum illetve diéta.


Álljatok le mindenféle kajával és próbáljátok meg az ételek bevezetését előről, lépsről lépésre, mint a kisbabáknál.

Először csak burgonya, alma, répa max kis csirkehús. Ha ezekkel és a probiotikummal javul a helyzet, akkor lehet hozzávenni még valami más ételt is. mindjárt látni fogjátok, hogy mi okozza.

2019. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Otthon érkezik vagy a suliban?

Nalunk is hasonló volt, a gasztron nem mutatott ki allergiát. Így most újra nem otthonról viszi az ebédet. Érdekesség, hogy otthon mindent eszik és semmi gond nincs.

2019. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

"2 hónapja kezdődött"

Előtte nem szedett-e antibiotikumot? Ami megváltoztatta a bélflórája összetételét? Ha nem, akkor én is kivizsgáltatnám, nehogy valami allergia, laktóz-intolerancia, vagy glutén-érzékenység legyen az oka a dolognak.

2019. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valami ételallergia, én is a gasztrót javasolnám. Tejet mindenképp iktasd ki, az esetek többségében az a bűnös.
2019. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%
Gasztro. De amíg nem mentek, ne diétáztasd semmire, mert hamis eredmény jöbet ki. Probiotikum jó ötlet addig is, hasi ultrahanggal együtt.
2019. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!