Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany ev az idealis kulonbseg...

Hany ev az idealis kulonbseg tesok kozott?

Figyelt kérdés
A te gyerekeid kozt hany ev van?
2019. jan. 25. 09:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
5,5 év
2019. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Három nagyobb között 2 év mindenhol. Az anyának /szülőknek ez a nehezebb szerintem, mert egyik kicsi másik pici, lényegében terhesség szoptatás éjszakázás stb egymást éri. Viszont baromi jól összenőnek, lekötik egymást, enyémek simán eljátszanak egyedül ( egy gyerekes barátnőm mai napig panaszkodik hogy a gyerek állandóan vele szeretne játszani -hangsúlyozom nem a játszással van a gond, hanem hogy 10 percig nem bírja lefoglalni magát egyedül- és már 5 éves múlt a lánya) Folyamatosan külön programokat kell szervezni neki, más gyerekeket hívni stb.

Nálunk nyilván van konfliktus is de már 13-11 és 9 évesek és fantasztikusan elvannak együtt.

Bárhova el lehet velük menni, mert nagyjából ugyanazok az igényeik szórakozás terén (kiskorukban is így volt).

Előnye még hogy egyszerre "letudja" az ember a babázást, a nehezét.

Viszont én most látom a másik oldalt is, mivel vállaltunk egy negyedik babát is,és hát nagyon óvják védik szeretgetik, 3 an 3 felől, :)) Sokat tudnak segíteni, saját dolgaikat ugye maximálisan tudják intézni, szóval a szülőnek szerintem egyszerűbb.

Viszont mi is megtapasztaljuk majd vhol az egykeséget, mert a pici 3-4-5 éves korában a nagyok már kamaszok, fiatal felnőttek lesznek, nem lesznek úgy partnerek a kicsinek.

2019. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2,5 èv van, tökéletes
2019. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Gyereknek kb 1-2-3 év, szülőknek 5-6-7 év.


Nekem 1 gyerekem van. És tökéletesen eljátszik magában is. Ha meg velem akar társasozni, nem nyűg, nem hiányzik, hogy más kösse le helyettem.

Sosem kell azért szervezkednem, mert nem szültem testvért.

Én a legtöbb testvérpárnál veszekedést, civakodást látok, nem pedig "de jól lefoglalják egymást".


SZóval az éremnek 2 oldala van.


Ha terveznénk még egy gyereket, most lenne ideális, nemsokára 6 éves a fiam. Szóval szerintem 5-6 év a legjobb.

2019. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezt valahol ereztem, h mindenki a sajat gyerekei korkulonbseget tartja majd jonak, ezert is kerdeztem ketfelen :)


Nalunk majdnem 3 ev lesz, szerintem sok, de nem jott elobb ossze a kisteso.

2019. jan. 25. 10:37
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is sokkal fontosabb szempont, hogy a szülők (főleg ugye anya) hogy bírja.

Nálunk 5 és 7 (12) év a különbség. Gondot nem okoz, a tesók szeretik egymást.

Az biztos, hogy én megőrültem volna, ha pici mellé születik a kicsi, pláne 3 pici egyszerre.

Másoknak ez jön be.

Nálunk se mindig egymással játszanak. A saját korosztályból vannak a legjobb barátaik. Hol átjönnek, hol ők mennek. Ez így teljesen jó. Nem is erőltetem, hogy a tesóknak kötelező legjobb barátoknak is lenni. Ez ott se működik, ahol egy év a különbség.

2019. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk a fiam és a lányom között 1 hónap híján 7 év van. A lányunk és a mostani baba között 2 év 9 hónap lesz.

Nekünk nagyon ideális a nagy korkülönbség, imádják egymást, annak ellenére is, hogy különböző neműek. Tévhit, hogy nem tudnak eljátszani, a fiam imád "gyerek lenni", sokat játszik a húgával. A lányom egyébként nagyon erős személyiség, akaratos hisztibomba, úgyhogy kíváncsi leszek, hogy fogadja a kistesót. Most még várja, de ha kevesebb figyelem jut neki, szerintem robbanni fog... Majd meglátjuk.

2019. jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nálunk kb 19 hónap lesz és ikrek érkeznek a “nagy” melle. Szerintem ez részben picit kevés főleg eleinte mindenkinek nehéz lesz. Másrészt bízom benne, hogy hasonló élet szakaszban lesznek és egymás barátai bizalmasan cinkosai lehetnek.


Köztem és a tesom között 6 év van, ez nagyon sok, tény, hogy a szülői nevelési felfogás is szerepet játszott benne, de köztünk sose volt igazi testvéri kapcsolat.

2019. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 hónap van a nagy és az ikrek között. Az első 10 hónap abszolút nem volt nehéz, azóta vannak gondok, hogy olyan 2,5 éves kortól a nagynál kitört a dackorszak, irigykedés, ellenkezés, rendezkedési kényszer, stb. tudjátok, milyen egy 3 éves... Én is abban bízom, hogy hamar összenőnek és jó társaságai lesznek egymásnak, erre persze semmi garancia nincs. De biztos, hogy a következő pár évben betyár világ lesz nálunk. :P Sokat gondolkoztam én is ezen, de arra jutottam, hogy nincs ideális korkülönbség. Baromi közhelyes, de tényleg igaz, hogy minden életkornak megvan a maga könnyebbsége és nehézsége, minden korkülönbségnek az előnye-hártánya.
2019. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14 hónap van a nagyok között. Még 2-t szeretnénk, kb ugyanígy, mert bár az első pár hónap nehéz, de utána szinte imrekként nőhetnek fel. Mi imádjuk így az életünket. 😊
2019. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!