Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kíváncsiságból! Nektek a...

Kíváncsiságból! Nektek a kisgyereketek, hány éves kortól végzi kis és nagydolgát is a wc-be?

Figyelt kérdés
Hány éves korig van szükségük segítségre törlésben? Normál méretű wc-nél( tehát nem bölcsiben/oviban) mennyi ideig igénylik a szűkítőt. Nemet és életkort is írjatok.

2019. jan. 28. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem majdnem 3 évesen lett szobatiszta a lányom, kezdetektől használja a wc-t. Van bili, de nem feltétlen igényli. Pisihez a szűkítőt se kéri, mondja, hogy majd kapaszkodik, kakához azért inkább kéri. Most 3,5 éves, még nem törli ki magának, nem éri el rendesen a fenekét. De pisi után megtörli magát.
2019. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Oviban is még segítenek kitörölni, ha kell.

Szerintem rendes nagy wc-n mindent tök egyedül kb 4-5 éves koruktól csináltak a gyerekeim, bár fellépő még volt a wc előtt akkor is.

2019. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, csak lányaim vannak. 4 db.

De a pici még csak most tanulgatja, 2 éves.

2-es

2019. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

4 és fél évesek a hármasiker fiaim.

3 éves koruk előtt kicsivel lettek szobatiszták, ketten kaki és pisi téren egyszerre, harmadik még 2-3 hónapig pelust kért kakiláshoz, nem erőltettem, magától leszokott róla.

Bilit kihagytuk, wc szűkítőt 2-3 hónapja nem kérnek, illetve egyikük még kakiláshoz igen, többiek akkor is inkább “egyensúlyozik”.

Egyikük próbálkozik az önálló fenéktörléssel, többieknek még én csinálom. Középsősök, ez még oviban is csak nagycsoportban lesz elvárás.

2019. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3,5 évesen kezdte használni a vécét (előtte kb 1 évig bilizett), és ez kizárólagos volt, tehát ahogy elhagyta a pelenkát, csak a bili, amikor már a vécét használta, soha többet nem ült bilire.

kb 1-1,5 évig használtunk szűkítőt.

a fenekét 8 évesen kezdte törölni.


9 éves fiú

2019. jan. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3,5évesen lett szobatiszt egyből mindent a wcbe, kb 1 hónapig igényelte a szűkítőt, 4 éves kora óta pisit magának törli és néha a kakis fenekét is, de egyszer kakis maradt, szóval néha beugrik neki ez a rossz emlék, olyankor nekem kell.. most 4,5 éves.


Engem inkább az érdekelne, hány évesen mer kimenni egyedül a wcre éjszaka a gyerek nélkülem.

2019. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kakiproblema miatt elég későn lett szobatiszta épp 3,5 évesen.de akkor egyik percről a másikra, ejjel-nappalra.A wc ulokenk már 2eves korától olyan h alapból be van építve egy szűkítő. Most lesz 5eves. Egyedül elintez már mindent. Eddig mindig kiabált h kész van nagydolognal, multkor épp a kadban feküdtem, mondtam neki, hogy próbálja meg, ha nem megy segítek. Azóta már azt is intézi.
2019. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!