Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskola választás előtt állunk....

Iskola választás előtt állunk. Akinek van tapasztalata mi a jobb? Elsőtől kemény iskola vagy lazább 4ig utána a kemény suli?

Figyelt kérdés

Férjem kínai, így a kínai nyelv amit a magyar mellet tanul a fiam baba korától. Amit kinéztünk a budapest magyar-kínai két tanítási általános iskola, utána a gimi vagy waldorf iskola. Mindkettő rendszere tetszik.

Mindkét iskola előkészítőjére járunk de már most látszik, hogy a waldorf suliban sokkal lazábbak, az osztályterem is mint a játszóház olyan. A fiamnak is az tetszik jobban. De ugye ott nem lesz kínai nyelv óra, ami nekünk fontos lenne. A férjem csak ahhoz ragaszkodik, hogy 5től a kínai iskában tanuljon, addig lehetne a waldorfban. Nagy váltás lenne neki? Vagy kezdjen rögtön ott? Nem tudom mi lenne a jó megoldás.


2019. jan. 29. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 8 évre tervezzetek, mert nagy változás lesz alsóból és waldorfból egy sima felsőbe menni.
2019. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

NE iskolát válassz, hanem tanítót. Én majdnem elkövettem ezt a hibát, de úgy tűnik, a sors keze benne volt, így egy angyalt kaptunk tanítónéninek. Második gyereknél majd már kizárólag a hozzá passzoló tanítót keresném.


Kicsi gyerekről lévén szó, a legfontosabb, hogy kik vannak körülötte, mennyire érzi magát jól, biztonságban az adott környezetben. És itt nem feltétlen arra gondolok, hogy csak játszani kell, és az nyilván jó (nem ugrálok a W-ért, több ismerősnek is nehezen ment az átmenet normál suliba, sokszor csak évismétléssel sikerült megoldani), de ha a W-ban jobbak a tanítók, azt válaszanám. Gondolom azért a kínai nyelv tanulását, gyakorlását meg lehet oldani iskolai kereteken kívül is.

2019. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnöm tabnítot keresett a gyereknek és a gyerek tök utálja. Attól, hogy az anyukának tetszik a gyereknek nem biztos...


Nekem a férjem német és Németországban élünk. Több angol ismerösöm van, mert a kisvárosunkban van egy nemzetközi iskola, ahol Angoluk-németül tanulnak.

Nekem a nézetem, a sok körülöttem lévö tapasztalatok alapján az, hogy az elsö 4 évet a gyerek ott járja ahol él. Ez fontos a barátok és az önálloság miatt is.

Az iskola legyen jó, de ne legyen kemény, legyenek kedves és sokrétüek a tanárok.

AZ elsö 4 évben az alap dolgokat tanulják a gyerekek, össze adni, írni, olvasni, a körülöttünk lévö világot. Ez elég egyszerü tananyag, ha jól elö van adva. Amikor oviból iskolába adod a gyerekedet még nem tudod milyen képessége van a gyereknek. Pont ezért is jó, ha késöbb van nehézségi fok szerint a gyerek besorolva.

Lányaim minden héten mennek magyar iskolába is ahol leginkább a helyesírás és olvasás van elötérbe, de ez egy szabadon választott plussz foglalkozás.

Itt a nemzetközi iskolából most az angol barátnöm azért vette ki a nagyobbik fiát(a kicsit most nyártól már be sem írattja oda), mert rájöttek, hogy a gyerekeknek olyan erös az angol tudásuk, hogy a gyerekek nem tanulják meg a nemzetközi iskolában olyan erössen a németet és a tovább tanulásnál rengeteg gyereknek van nagy problémája.


De az, hogy miylen képességü gyereked lesz az iskolában azt nehéz most még megmondani az ovis korban, nekem több meglepetés is volt.

Pl a lányomnak 3 legjobb barátnöje volt az oviban. Èjjel nappal együtt voltak, és mindig is az az érzésem volt, hogy a másik 3 kislány sokkal jobb képességü, ök mindenben részt vesznek, mindenben elsök, a lányom volt a legrosszabb köztük. Ès ekkor jött az iskola. A lányom már félévre benne volt az 5 legjobb gyerek között és valami hihetetlen könnyedén és jól ment neki az iskola, az elsöt is már kiváloan fejezte be, míg barátnöi csak jó tejesítést csináltak. Lányomnak ez egy hihetetlen jó dolog volt, az önbizalma hatalmasat ugrott, de soha nem gondoltam volna, hogy az a 3 lány nem a kiválók között lesz...

A szomszéd kisfiu is tavaly kezdte, és ott is biztos voltam, hogy nagyon jó képességü gyerek, de nála viszont kokrétan óriási problémák vannak, most már annyira, hogy második félévre kivizsgálásokat kell csinálni.


Vagy is az én véleményem azt az iskolát nézzed neki ami legközelebb van hozzátok, hogy minél több barátja legyen a környéken. Délután járjon kínait tanulni, apuka meg foglalkozzon vele extra még otthon. Aztán 5-töl esetleg végig gondolhatjátok, hogyan tovább.

2019. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Waldorfból átmenni nehéz. Más tanterv alapján tanítanak, ami egészébe véve a 12 évre szól. Tudtommal nem ugyan azt tanulják az adott évfolyamban, mint egy sima suliban. Lehet, csak később vennék, mondjuk hatodikban, amit a másik suliban már negyedikben vettek. Na meg szerintem nehéz is átállni az egyik rendszerből a másikba.

Vagy ez, vagy az, de mindkettő szerintem nem jó választás.

2019. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek a 4-es válaszolóval. Waldorf-ból átmenni bárhova nagyon nehéz,annyira más a többi iskolákhoz képest.Én úgy tudom, hogy ráadásul a magyar-kínai két tannyelvű egy kifejezetten erős iskola, nagyon nehéz lenne, ha ötödikben menne át.Én a magyar-kínai sulit választanám, de nektek kell dönteni. A válaszom:igen, nagyon nagy lenne a váltás.
2019. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Waldorf+kínai nyelv oktatása magán úton?!
2019. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi nem hasznos a válaszomban?


5-ös

2019. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!