Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak szerintetek?...

Mit csináljak szerintetek? 18hós kisfiú

Figyelt kérdés

Má nagyon elegen van abból hogy mindenki azt mondja hogy túl nehéz a fiam, nem szabadna ilyen nehéznek lennie. Má voltunk státuszon. 15,4kg és 91cm.

Elvennék én a kajából de mit?:

Reggel 1,5dl tej vagy kakaó vagy tejeskávé

Tízórai(ha eszik) akkor gyümölcsöt kap

Ebédre azt eszi amit mi

Uzsonna gyümölcs vagy hetente 1x kap valamilyen kenyeret vagy 1x joghurt(natúr gyümivel) vagy kefír

A vacsi változó van hogy hideg van hogy meleg. (19kor)

Tápszert már nem kap mert fújta. Nem is kérte. Lefekvés előtt 2-4korty víz. Ez van hogy fél órával fekvés előtt van.

Este nem ébred.

De nem hagy nyugodni hogy folyamatosan csesztetnek érte.

Nasi ropi van néha az is csak pár szál. Csoki igen ritkán inkább csak ha kap(akkor sem az összeset)

Mit csinálok rosszul? 15hósan 14kg és 86cm

12hósan 12kg és 82cm



2019. jan. 29. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekorvos mit mond?

Én kizárólag rá hallgatnék. Ha szerinte rendben van, akkor nem érdekelne a "mindenki" véleménye.

Ha szerinte sem oké, akkor meg vele beszélném meg, hogy mit javasol, miben változtassak az étkezésekben.

2019. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szetintem próbáld elengedni :(


Ugyanezt eszi a fia, azzal a kitétellel, hogy ő este sokszor igényel 1-1.5 dl tejet, és délután gyakran kremturo az uzsonna. engem is van aki csesztett de pont sz ellenkezője miatt, ő 15 honaposan 9060 g és 74 cm

2019. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ezen az étrenden nem kell változtatni, ellenben érdemes lenne kivizsgáltatni, esetleg valami hormonális oka lehet, valóban sok a súlya, de ha nem édességgel eteted, akkor valami más van a háttérben.
2019. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Bizony a fiad sokkal magasabb és túlsulyos is.

Ezt elengedni a füled mögött nem szabad, a kiskorban felszedett kilókat iszonyat nehéz leküzdeni, ha már most rossz táplálkozása van akkor késöbb egy kín lesz neki...


Amit tennék a helyedbe, hogy fognék egy papírt és igen is minden egyes falatot, minden egyes kortyot felírnék egy héten keresztül. De úgy, hogy az mindenképpen az igazat mutassa. Vagy is ha egy korty kubut iszik már az is a papíron landolna, ha csak egy harapás van a túrorudiba az is benne lenne. Lemérném, hogy töltött paprika 150gramm...


Ès itt lehtene látni ha tényleg semmit nem titkolsz el, hogy mennyit is eszik a gyermek. Sajnos a nagy baj, hogy ilyenkor az anyuka azt mondja, "de hát nem is eszik sokat" majd felsorol egy ilyen listát mint te és kihagyja a kubut, a 100% narancslevet, a túrorudit, a tejszeletet, a joghurtot. Miért? Nem csalni akar az anyuka, hanem a reklámok azt sugalják, hogy ezek egészségesek, így az anyuka azt gondolja, hogy a tejszelet amiben egésznapos kálcium mennyiség van az bizony csak jó lehet. 100% gyümölcslé az csak gyümölcs, hát az bizony mind egészséges és jó a gyereknek...

Pedig nem a cukor mennyiségük sokszorosa egy szelet csokinak...


A gyerek nem hízik magától, csak a bevitt étel-italtól.

A magassága meg azért magasabb, mert gyerekkorban a magasabb energia beviteltöl gyorsabban is nöl de csak addig amíg a génjei engedik...


Gondold végig még egyszer, hogy biztosan mit eszik a gyermeked.

2019. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Semmilyen tejszeletet, túrórudit és hasonlót nem eszik. Nem veszek én sem eszem. Csokit sem szoktam nagyon enni. Sütit nem sűrűn csinálok és akkor is inkább túrósat, citromosat apának csokisat(havi 1x talán valamelyiket nem vagyunk édesszájúak) kubut , yippit és társait nem kap. gyümölcslé az vagy itthon frissen facsart vagy max 1hónapban 1 szívószálas.

A joghurtot meg direkt írtam hogy natúr mert az nem olyan cukros mint a gyümis.

Nem főzök sósan sem(a sajátomat utólag sózom mert én egy kicsit jobban szeretem sósan)



Apuka 2méter én 1,8.

Én is hasonló voltam gyerekként annyi kivétellel hogy én se tejet se tejterméket nem ettem ennyi idősen, meg ha anyám jól emlékszik akkor kb 8éves koromig. Viszont azt mindíg megkaptam hogy nehézcsontú vagyok meg hogy széles vállú,hátú és csípőjű.

A fiamra is igaz hogy széles a vállá, háta a csípője már nem annyira de az is csak éppé hogy kissebb.

Nincsenek hurkáink. 4kg-t simán felemel.

2019. jan. 29. 14:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó, ha a kisfiú sokkal magasabb az átlagnál, akkor ahhoz kell mérni a súlyt is, igaz?


Kedves kérdező: keresd meg a WHO percentilis táblázatot, hányadik percentilisen van a fiad a magassága, és hányadikon a súlya tekintetében? 97-en túl ne legyen! Azalatt meg normális is lehet akár.


DE minden számnál és táblázatnál többet ér a saját szemed. Kövér a kisfiad? Őszintén. EZt mindenki tudja ránézésre, ehhez nem kell BMI számolás, sem kalkulátor.


Ha nem kövér, akkor ez a súly a mokányabb izomzatából és erősebb csontozatából adódik.


Ha kövér, akkor hiába teljesen ésszerű az étrendje, az anyagcseréje nem megfelelően működik, és túl sokat raktároz ebből is. Akkor ezt ki kell vizsgálni, és kezelni kell, mégpedig sürgősen.


Két kisfiút ismerek a közvetlen baráti körben, akik szintén átlagon felüli súlyúak voltak. Az egyikük 2 évesen 16 kg volt, amikor az én, egyébként dundus kisfiam "csak" 12. Az a kisfiú mégsem volt mégcsak dundi sem, de rendkívül jó felépítésű volt, szilárd izomzattal. Ma 6 éves, nagyon megnyúlt, majdnem egy fejjel magasabb a többi nagycsoportosnál, és kifejezetten vékony.


A másik kisfiú még két éves sem volt, és már 20 kg volt. Eleve óriásbébi súllyal született, apukája, anyukája is elhízott. AZ ő étrednje nem olyan volt, mint a tiétek, tízóraira minden nap ment a legalább két túrórudi, egyébkébt kenyér szalonnával, hasonlók voltak a hideg vacsik, uzsonnák. Ma 5 éves a kisfiú, majdnem 30 kg, erősen elhízott, abban kiizzad, ha beköti a cipőfűzőjét, eközben fújtat, légszomja van. A teste a komoly elhízás miatt teljesen torz (ezt csúnya leírni, de tényleg így van). Nem tud normálisan játszani a többiekkel az udvaron. Télen is egy szál pólóban van a vékonyabb kabát alatt, így is melege van. Az anyukája mindig is azt mondta, és mondja a mai napig, hogy ilyen alkat. A csudát.

2019. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az igaz mondjuk hogy az utolsó hónapban lett egy kis pocak de az mindig van közbe közbe. Utána éltünk és látszik rajta hogy nyúlott.
2019. jan. 29. 14:07
 8/15 anonim ***** válasza:

Lányom 2 évsen volt 93 cm és 15 kiló. Születése óta mindig is nagyobb méretei voltak az átlagosnál, férjemmel mi is magasak vagyunk. A védőnő csak annyit mond, hogy nem kövér,de vigyázzunk később nehogy elhizzon. Gyerekorvos sem hüledezett sose a méretei miatt.

Ha baba kora óta a fiadnak is átlagosnál nagyobb méretei vannak, és szemmel láthatóan nem kövér, akkor ne idegesitsd magad. Mindig lesznek nagyon "okos" emberek akik mindig mindent jobban tudnak :)

2019. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]


Bocsi nincs jobb képem. És ahogy írtam széles. A kép 2hete készült.

2019. jan. 29. 14:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám kovernek
2019. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!