Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy bébiszitternek...

Szerintetek egy bébiszitternek mi a feladata a gyermekfelügyeleten kívül?

Figyelt kérdés
Napi 9 órát töltök egy 1,5 és egy 6 éves gyermekkel. Mindkettő kisfiú.A 6 éves szinte állandóan otthon van, Anyuka szerint beteges. Szerintem makk egészséges, csak nagyon elkényeztetett mindkettő.Az igazolást az oviba privát orvostól viszik.Én havi 90 ezer forintot kapok egy hónapra.Fixen. De feladatom a gyermekek fejlesztése es elvárjak tőlem a napi házimunkát is. Mindig patyolat rendnek kell lenni. Viszont a két gyerek nagyon-nagyon eleven. Véleményekre vagyok kíváncsi.

2019. febr. 4. 05:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Havi 90ért. Más még a gyerekekre sem vigyázna. Alsó hangon 1000ft órabér csak a gyerekfelügyelet.
2019. febr. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Amiben a felek megállapodnak, az a feladata!

Nálunk pl.kizárólag a gyerekek, semmi extra. Néha fürdetés, vagy a kicsi etetés, de akkor odakészítem előre neki a tápszert.

Alkalmanként 2-3 órát vigyáz rájuk.

2019. febr. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez már nem csak bébiszitterkedés, de valóban megállapodas kérdése. Viszont miért vállalod ennyiért?? Én mentem volna hamarabb dolgozni mint bölcsiben kaptunk helyet (itt nagy a várólista), de több lett volna a bébiszitter mint a fizetésem (neki nem kellett volna mást csinálnia), pedig ennél azért jóval többet keresek. És teljesen érthető hogy egy bébiszitter is jóval többet kér ennèl. Hát még ha háztartást is vezet..
2019. febr. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
A bébiszitter feladata kizárólag a gyerekekkel való foglalkozás. A házimunka a takarítónő dolga. Napi 9 órara a 90e igencsak kevés, a duplája lenne megfelelő, de nyilván azt nem fizetnek ki. A takarítás meg abba se férne bele. De a szabályokat ah elej3n kellett volna lefektetni. Mondjuk most se késő, le lehet ülni anyukaval és elmondani, oldja meg máshogy a takarítást, az nem a te dolgod. Max ha megduplázza a pénzedet, alkalmanként elvállalod, de nem napi szinten. Egy takarítónő óradíja 1500-2000 forint, a bébiszitter szinten ennyit kér. Ha csak 1000/órával számolok, hetin5 nap, 4 hét az 180e, te pont a felet kapod, dupla annyi munkaert
2019. febr. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Kizárólag egyéni megegyezés kérdése.

Sok bébiszitter vállal takarítást, főzést.

A gyerekekkel való minőségi foglalkozás pedig alap. Pl.: azért nem fizetnék, hogy a kanapén fetrengve nyomkodja a telefonját és onnan lesse, hogy szedik szét a házat a gyerekek.

Az ár is egyéni. A te bajod, ha túl olcsón vállalod. Az is, ha több feladatot, mint szeretnél.

2019. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

napi 9 órát ? Az durván sok :( (ez magánvéleményem ).

És borzasztó kevés erre 90 ezer ft havonta amit tőled elvárnak.

Nekem 3 gyerek van, 2-t szoktam bébiszitterre bízni alkalmanként, mert a harmadikat kell vinnem Budapestre fejlesztésre.

Ez idő alatt nem várok el semmilyen házimunkát, arra ugyanis más ember- jelesül egy takarítónő kellene gondoskodjon (ilyet még nem vettem igénybe)

Patyolat rendet meg főleg nem értem két gyerek mellett.

Szerintem sürgősen tisztázd vele hogy ez így nem oké.

És a gyermekek fejlesztése alatt mit értünk?

Ha "csak" sima együtt játszást esetleg kreatívkodást akkor oké (én sem azt "várom" a bébiszittertől hogy csak üljön maga elé nézve a gyerekek mellett) de ha van külön végzettséged erre nézve (konduktor, gyógyped, logopédia bármi) akkor ez megint egy KÜLÖN kategória, külön fizettség jár érte.

Nem is értem az anyukát se, ez így pofátlanság ennyi pénzért szerintem...

Még ha napi 2-3 órát lennél ott, esetleg, de mindennap 9 órában....:O

2019. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Én a fejlesztésén akadtam ki. Ez mit takar? Mert fejleszteni csak megfelelő képesítéssel szabadna.
2019. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem alapvetően semmi (max a gyerekeknek a szitterkedés ideje alatt csapott rumliját pakolni), kivéve ha kifejezetten máshogy egyeztek meg.


De az komoly, hogy te minden áldott nap 9 órát ott vagy 90ezer forintért??? Ne viccelj már. Ha csak hétköznap, akkor ez havi 20 napra lebontva 4500/nap, vagyis 500/óra. Én ezelőtt TÍZ ÉVVEL többet kerestem a mekiben. Ráadásul a lottó ötöst teszem rá, hogy nem vagy bejelentve sem.


Szerintem nagyon gyorsan pattanj meg és fogd fel úgy, hogy a következő korrekt munkáltatónak legalább úgy tudsz majd önéletrajzot beadni, hogy csilliárd szitterkedett órányi tapasztalatod van.


Amit te csinálsz azt szerintem MINIMUM 300ezer/hónál lehet árazni.

2019. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Napi 9 óra? Mikor van az anya a gyerekekkel?
2019. febr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Heti 5 napban napi 9 ora? Az 500 ft/ora. Raadasul nem egy, hanem 2 gyerek, es takaritas is, a ket gyerekbol pedig az egyik meg nagyon kicsi. Milyen vegzettseggel es munkatapasztalattal rendelkezel? Illetve helyileg hol? Ezek is sokat szamitanak az arban, illetve hogy hetvege is van-e benne, vagy csak hetkoznap. Nekem is kevesnek tunik az orabered.
2019. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!