Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban létezik ilyen törvény?

Valóban létezik ilyen törvény?

Figyelt kérdés

Olyan törvény, hogy a szülőnek kötelező (!!) logopédiai fejlesztésre vinni a gyereket, azt ő akár szeretné, akár nem?!

3éves kisgyerekről van szó


2019. febr. 5. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen törvény, de melyik épeszű szülő tiltakozna a fejlesztés ellen?
2019. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévedtem, van ilyen.


"(6) *  A gyermek, tanuló érdekében a köznevelési feladatot ellátó hatóság kötelezheti a szülőt, hogy gyermekével jelenjen meg szakértői vizsgálaton, továbbá a szakértői vélemény alapján gyermekét a megfelelő nevelési-oktatási intézménybe írassa be. A köznevelési feladatot ellátó hatóság dönt a sajátos nevelési igény, a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézség megállapításával, a logopédiai ellátással, illetve a szakértői véleményben foglaltakkal összefüggésben. Ha a szülő a köznevelési feladatot ellátó hatóság felhívása ellenére kötelezettségének ismételten nem tesz eleget, a köznevelési feladatot ellátó hatóság a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes gyermekjóléti szolgálatot értesíti. A szakértői bizottság nem jelölhet ki olyan intézményt, amely helyhiány miatt nem tudná felvenni a gyermeket, tanulót. A szakértői vizsgálaton való részvétel érdekében szükséges utazás költségeit a társadalombiztosítás a szülőnek megtéríti."

Köznevelési torveny

2019. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szülőnek alkotmányos kötelesésge biztosítani a gyermeke fejlődéséhez szükséges dolgokat, törvényben szabályozott kötelssége az iskoláztatás emellett. Súlyosan beszédhibás gyermek nem kezdheti meg az iskolát, így tulajdonképpen igen, törvényi kötelesség logopédushoz járatni, ha szükséges.


Ugyanakkor 3 éves kisgyermeket még a szokásos problémákkal (pl. raccsolás, selypítés)n nem szoktak logopédushoz küldeni, mert kb. 5 éves korig várnak a hangok tisztulására. Beszédfogyatékosság esetén tudom elképzelni ezt a korai fejlesztést, vagy ha a szájban lévő izmok túl lazák ahhoz, hogy egyáltalán lehetséges legyen a megfelelő hangképzés (bár ez utóbbi esetben gyógytornász segítsége is szükséges lehet, pl. Dévényesé).


Mi a pontos szituáció? Mért javasolják a fejlesztést és a szülő ezzel miért nem ért egyet?

2019. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megkésett beszéd fejlödés, de erről hivatlos papír nincs, csak egy olyan, hogy megjelentünk a vizsgálaton és indokolt lenne.. Nem hivatlos szakvélemény! Igazából azért is érdekelt a jogi része, mert egyik napról a másikra a családvédelmisekkel fenyegetnek, mert állítólag 3x kerestek és én nem reagáltam rá, közben pedig engem nem keresett senkisem. Azóta megy az, hogy engem is, az óvónőket is, és az óvodai logopédust is folyamat meghazutolják. Ennek én úgy gondolom, nem ez a menete. Itt leginkább az állhat a háttérben, hogy ott valaki hibázhatott és most rá próbálják kenni. Hozzá tartozik a két esett között eltelt 5hónap, az első vizsgálat alkalmával ott mondták, hogy keresni fognak a fejlesztés miatt, ami elmaradt részükről.
2019. febr. 5. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
5 hónapja tudod, hogy fejlesztés kellene, de azóta se viszed sehova a gyereked???
2019. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Ezt én sem értem. oké, hogy a papír nem pontosan hivatalos papírforma szerinti, de maga a probléma valós. Nem az a lényeg, hogy kinek kellett volna keresni a másik felet, hanem, hogy miért nem lépsz magad?
2019. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fenyegetés ennek ez a menete. Kötelező vinni. Én is ledöbbentem de ha kétszer vagy háromszor nem viszed gyámügy vizsgálatot indít, ki is emelheti a családból. Érdekes mintha az hogy jár e gyerek iskolába nem vennék szigorúan.
2019. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fejlesztés kötelező. Fellép a családvédelem,ha nem viszed. Tudom,mert én is hordom a lányom.
2019. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ettől az évtől hoztak egy rendeletet-ami azt mondja ki, hogy a 3éveseket is le kell szűrni -az 5 évesek mellett. ezt bent az óvodában végzik el.ezek célja általában a beszédindítás. Mi a tiltakozásod célja??
2019. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!