Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam elesett a bölcsiben,...

A kisfiam elesett a bölcsiben, mozog a metszőfoga. El kell vinni fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
A gondozónő meghallotta, ahogy kiborultam, amikor öltöztetéskor ráeszméltem, hogy mozog a 3 éves kisfiam metszőfoga. Azt mondta ne aggódjak, ne vigyem fogorvoshoz, vissza tud nőni a helyére. Ne piszkáljuk, nem esik ki neki. Viszont annyi félét írnak a neten... akkor el kellene vinnem vajon? Volt veletek hasonló? Mi lett?
2019. febr. 13. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt. El kell vinni fogorvoshoz mindenképpen.
2019. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradz, hogy rakott rá neki valamit, és 4 hét múlva leszedte. Megmaradt a foga.
2019. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sürgősségire vigyem vagy nappal kellene a fogászatra? Sosem történt még ilyen, fogalmam sincs.
2019. febr. 13. 16:54
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Én elvinném orvoshoz. Gyerekkoromban én is úgy elestem, hogy mind a kettő mozgott, velem nem csináltak semmit. Nem esett ki, de nem tudom lehetett-e ennek a következménye, hogy a maradandó fogaim utána nem szépen nőttek, szabályozni kellett.
2019. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilye, de tuti hogy elvinném megmutatni egy fogorvosnak.
2019. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi :( egyre idegesebb vagy.
2019. febr. 13. 18:54
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező. Az én fiam is így járt. Mikor elesett (3 évesen), a tejfog alatt a maradandó fogának a fogcsírája megsérült, és feltolódott az ínyeben. Úgy képzeld el, hogy amikor jött a foga, az 1 cm-el magasabban, a fogíny közepén akart kibújni. Elvittük fogorvoshoz, aki kivágta az ínyt, és arra az 1 fogára tett egy fogszabályzót, ami 3 hónap alatt lehúzta a másik foga mellé. Azért írtam le ilyen részletesen, mert ha -neadjisten- a fiaddal is ez lesz, tudjál róla. Ha Székesfehérvár vagy Veszprém majd szóba jöhet, nyugodt szívvel tudom ajánlani a doktornőt, aki segített rajtunk.
2019. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Egy röntgenfelvételből később még tudják nézni a fogcsíra helyzetét. Mi is ott láttuk, hogy mekkora különbség van a többihez képest.
2019. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen a fiam elesett az első foga mozgott. Mi elmentünk fogászatra, de semmit nem csináltak vele, annyit mondtak hogy puhát, pépeset egyen, kockázzuk pl a kenyeret kb 2 hétig. Visszarögzült megmaradt neki. Egy ideig szürke volt de majdnem visszafehéredett. Már fogváltás van nála, ez a foga 5 és fél évesen esett ki.

Nyugi!

2019. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát mi fél4re kaptunk időpontot az orvoshoz.
2019. febr. 14. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!