Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9-10 éves gyereketek mennyire...

9-10 éves gyereketek mennyire önálló?

Figyelt kérdés

Leginkább arra gondolok, otthon mi az, amit magától megcsinál, mi az, amiért szólni kell neki, és mik azok a dolgok, amiket ti csináltok meg neki.

+ azt is leírhatjátok, van-e mellé kisebb testvér, vagy nagyobb, velük hogy néznek ki ezek a dolgok.



2019. febr. 14. 08:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Nevelés kérdêse, én 4-5 évesen már egyedül mentem oviba
2019. febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szuper... Csak nem ezt kérdeztem. 😏
2019. febr. 14. 08:13
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

beâgyaz, öltözik. hajatszarit, eves utan bepakol az asztalrol, bepakolja a táskájában a cuccokat. a szendvicset is megcsinalja.


lėnyegėben már nem szorul segitsėgre. amiért àltalaban szolok az az hogy pakoljon össze a szobâjâban.


a kisebbik 7,5 eves. ő is terit, lepakol az asztalrol, táskájába pakol.öltözik. ha van kedve beágyaz, de általaban ugy csinal mint ha nem tudná megcsinalni, mert nincs kedve. a haját en mosom es szárítom. porszivozni is szokott mert a szívesen csinalja. a szobája pakolása miatt neki is többször szolok.

2019. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
ja es ha ėpp van kedvük a konyhaba is segitenek pl . zöldséget pucolni, de nem erőltetem..
2019. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
8 éves lányom hajat mos, beágyaz, ruhát hajtogat, néha mosogat.A rendrakás miatt szólni kell, de a ruha hajtogatást ő találta ki, hogy megcsinálja.
2019. febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Na, kb ezek mennek nálunk is, + aszobájából vannak viták, mert arra nagyon nehéz rávenni, sok a konfliktus. De azok a dolgok, amiket leírtarok, az anyám szerint túl sok feladat, túl nagy elvárás egy 9 évestől, aki még kisgyerek, nem felnőtt.

Sokszor elgondolkodom, hogy tényleg ekkora hanyag, szar anya vagyok, hogy ennyit nem vagyok képes megtenni a gyerekemért? Vagy ő túloz, és elvárható egy szendvics magának, táskába bepakolás, szennyes ruha behelyezése a szennyes tartóba, ágyneműje felhúzása stb...

Van 2 kisebb itthon (2,5 éves, és 6 hónapos).

Anyukám szerint megkülönböztetem őket, a nagyot teljesen magára hagyom, mintha felnőtt lenne, le van terhelve feladatokkal. Ez mindennapos téma. Ezért érdekel, másnál hogy mennek a dolgok...

2019. febr. 14. 09:00
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Nincs igaza anyukádnak. Nyugodtan mondjad meg neki, hogy ha sok 10 éves már dolgozik napi 10-12 órát (igaz, nem Mo.-on), akkor az, hogy a saját dolgait pár perc alatt rendbe teszi, igazán nem nagy elvárás.
2019. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
8 éves fiú. Szólni ugyan mindenért kell neki és néha hiszti is van, de általában egyedül tanul, tudja persze már rég a reggeli napirendet (evés, mosogatóba berak, fogmosás, öltözés...), sokszor segít a kicsit (4) öltöztetni magától is vagy azzal segít, hogy játszik vele, mesét olvas neki. Ha kérem, rendet rak, és néha mosogat meg porszívóz is - általában valami jutalom fejében (pl. játékidő).
2019. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Most olvasom a kommentedet, nálunk már az elsős gyerek is magának pakolja a táskát, a szendvics készítése önállóan pedig azóta megy mindenkinél, mióta egyszer beteg voltam, és az "anyaaa éheeees vaaagyooook"-ra nem felpattantam, hanem mondtam, hogy akkor készítsenek maguknak harapnivalót. Időnként ha eszükbe jut, van, hogy még nekünk is készítenek ilyen kis cuki falatkákat. :D Egyébként 7, 9 és 11 évesek a gyerekek.
2019. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Táska bepakolás, ruha elpakolás, szendvicskészítés, rendrakás a saját szobájában, segíteni kicsit a házimunkában, pl. szememet kivinni, vagy virágokat öntözni, szóval semmi komoly, megterhelő vagy sokáig tartó.

Én azt túlzásnak tartom, hogy neki kell ágyneműt húzni. Egy takaró áthúzása nekem is nehéz kicsit, egy kisgyereknek meg még nehezebb boldogulni vele.

Szóval van feladata, de azért mindig a korához igazodva.

2019. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!