Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokat beteges gyerekek anyukái...

Sokat beteges gyerekek anyukái ti hogy dolgoztok?

Figyelt kérdés
Nekem tejfehérje allergiás gyerekeim vannak ezáltal rengeteget betegek ráadásul csak 4 órás munka jöhet nálam szóba viszont segítségem egy szál se! Ott tartunk hogy már félévkor majdnem meghaladtuk a 250óra hiányzást! :( Én egyre idősebb leszek semmihez nem lesz majd gyakorlatom. Ti mit javasolok? Ha valaki más is jár ilyen cipőben adhatna tanácsot!
2019. febr. 14. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem bántásból: nem tudjátok tartani a teljes tejfehérje diétát, azért betegek állandóan az allergia miatt? Ha intézményben esznek, akkor ott az elvileg tejfehérje mentes étel sajnos a lányom osztálytársának tapasztalata szerint nem mindig tejfehérje mentes. Hiába van elvileg allergénmentes menü, nem tud enni belőle, mert heti egy-két alkalommal mégis sikerül valamit beletenni, amitől minden baja van (semmi másra nem allergiás, amióta lemondták a menzát, nem volt az allergiája miatt probléma).
2019. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi koze az allergianak a betegsegekhez ??
2019. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az étkezéssel nincs probléma tartják az iskolában és itthon is a diétát egyszerűen nagyon gyenge ez miatt az immunrendszerük és mindent elkapnak!Pár alkalom van mikor nem bírom őket szabályozni ha buli van a suliban de az kb 3alkalom az évben és akkor nem is szoktak betegek lenni! Én már mindent kipróbáltam a horror áras multivitaminoktól kezdve az aole verán át a dm es vitaminokig mindent! De hiába!
2019. febr. 14. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tejfehérje allergiás a 2 éves lányom, szeptember közepe óta bölcsis, 3x volt beteg, plusz 2 hétvégén náthás. Most is az, 4 hetet járt bölcsibe. A dokink szerint ez a téli szezon durva idén, kifejezetten jól bírja a gyerek...

Én 6 órában dolgozom, úgy hívtak vissza 2 éves kora előtt hamarabb, gondolom tudták, hogy ez benne lesz a pakliban. Itthon vagyok vele, mást nem tudok tenni, amikor már jobban van, megosztjuk a hetet a férjemmel (neki van hétközi szabadnapja is), ennyivel vagyok előrébb, de a kollegáknak ez sem mindig tetszik.

2019. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek? Mert idővel gyakran javul a helyzet. Míg nálunk oviban sokat volt beteg a gyerek (évi 3-4x), addig alsóban évi 1-2x, most felsőben eddig, lekopogom, nem hiányzott betegség miatt, csak fogászat ill. családi ok miatt, eddig összesen két napot. Télen folyékony C-vitamin cseppeket teszek az italába, ill. napi két-három csepp Vigantolt (D-vitamin). Szerencsére van nagymama, nélküle már nem lenne munkám. Kitartást nektek, talán a C és D vitaminnal kellene próbálkozni folyamatosan, és sok mozgás a szabad levegőn.
2019. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy dolgozom?

Vezénylés szerint. Gyakorlatilag teljesen összevissza,havi 240 óra körül vagyok munkaidőben.(plusz utazás).Viszont hét közben van időnként szabadnapom.

Nálunk is nagyon sokat beteg a gyerek,decemberben pl 1,5 hetet volt összesen oviban és ez nem extrém kivétel. Nyáron jobb a helyzet,akkor mondjuk 2 hónapból egy hetet beteg.

Tejmentes diéta nálunk is megy,béres csepp,c és d vitamin is.

A párom napi bejelentéssel dolgozik ugyanott,mint gyerek előtt,így ő tudja megoldani.

Más lehetőség nem volt,mert egyikünknek se lenne munkája,ha felváltva vagyunk táppénzen.A szabadság se lehet hipp-hopp állandóan,mert akkor nem tudnának rám számítani.

Amikor szabadnapos vagy délelőttös vagyok,akkor dolgozik ő.Így fixen tudnak mindkettőnkre számolni a munkahelyeinken.

2019. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
10 és 7 évesek a gyerekeim őszintén megmondom ahogy az oviból kijöttek én is reménykedtem de mikor a nagyobb 3.-ba ment és még mindig nem lett jobb elveszett a hitem! Nekem nincs segítségem sajnos és úgy látom ezekből a válaszokból hogy segítség is kell és egy olyan munkahely ahol ezt "megértik" ! Hát ilyen ebben a térségben tuti nincs ráadásul érettségi a legmagasabb végzettségem! Van 2 szakmám de az esélytelen 4 órába... Próbáltam ingyenes tanfolyamra is bejutni de ott is napi 8 órában kell ott lenni és ha 10% felett hiányzol akkor vissza is kell fizetni plusz nem is igazán tudtam melyik szakirányba induljak! Adom én is nekik az alapokat d,c,multivitamin évek óta! A nyár az szuper akkor max van egy fosáshányás és ennyi :)
2019. febr. 18. 12:04
 8/9 A kérdező kommentje:
Amikor azt írom rengeteget betegek azt jelenti hogy nincs 2 hét amit folyamatosan járnának nagyon durva!Szeptembert végig járták akkor el is kezdtem októberben munka után nézni mert azt gondoltam yesss eljött az én időm majd október első hetétől ez van másfél hetet járnak 1hét itthon az egyik meggyógyul addigra beteg lesz a másik és így tovább!
2019. febr. 18. 12:09
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös voltam. Nagyon sajnálom. Esetleg azt próbáltad, hogy amikor nem lázasak, csak kicsit náthásak, nem tartod otthon őket? Kivizsgálás? A D-vitamin adagolását egyeztesd a háziorvossal, az a kulcsa.Nyáron pont a napsugárzás / D-vitamin miatt kevésbé betegek. A napi C-vitamin is fontos. Viszont az első tünetekre az egyéb multivitaminokkal le kell állni, mert a C és a D vitamin kivételével minden más vitamin a bacikat is táplálja. Főleg a vas. És szintén az első tünetekre minden tejterméket le kell állítani, mert bizonyítottan növeli a gyulladásra való hajlamot, tehát jobban elhúzódik a nátha, köhögés.
2019. febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!