Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba irassam a nagyot vagy...

Oviba irassam a nagyot vagy maradjon itthon velünk még egy évet?

Figyelt kérdés
November elején fogok szülni, a kisfiam akkor lesz 3 éves. Pont 3 év lesz közöttük ha minden rendben lesz. Úgy akartuk, hogy ha nyáron szobatiszta lesz akkor ősztől ovi. Viszont így, hogy itthon leszek a kicsivel nem tudom jobb lenne e ha velünk maradna. Egyre többször unatkozik itthon sajnos, egyre jobban vágyik a társaságra.

2019. febr. 14. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Ha szobatiszta lesz...

Lányom augusztusi, mégis maradt itthon, még most januárban se kezdhetett, most meg már itt a tesó, így azért nem kezd, ne érezze, hogy lepasszoltuk.

2019. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk szeptemberben született a kicsi, novemberben ment a nagy oviba. Addigra volt napirendünk végre, és nem tűnt úgy, hogy lepasszolnánk a baba miatt. Nekünk így szuper volt. Esetleg ha kérnéd, hogy kezdhessetek ti is pár héttel később.
2019. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha később kezdenénk akkor meg már szülök. Úgy beszoktatàs is nem tudom, hogy lenne. Ha szeptemberbe kezdene akkor novemberig azért majdcsak megszoknà már az ovit. Persze ha nem lesz őszig szobatiszta akkor még mindegy. De már mutatja mikor pisilni, kakilni kell meg kétszer pisilt is bilibe úgyhogy majdcsak addig az lesz.
2019. febr. 14. 11:47
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk májusban születik a kicsi, augusztusban lesz 3 éves a nagyobbik leányzó, szeptembertől oviba megy, de csak fél napra. Ebéd után hozzuk haza. Úgyis itthon vagyok, valamint ő már nem alszik napközben tavaly májustól, így felesleges bent tartani délutánra.
2019. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Mivel jövő évtől óvodaköteles, így szerintem felesleges lenne most beadni.
2019. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%

3 éves kortól óvodaköteles. Ez nem választható.

Max elhozod ebéd után.

2019. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem add be nyugodtan, úgyis látni fogod rajta, hogy szereti-e. Ha ovin kívül is probaltok vele minél többet foglalkozni, játszani (tudom, pici mellett nehéz) akkor nem fogja azt érezni, hogy lepasszoltátok. Ha otthon marad veled és folyamatosan azzal szembesül, hogy egyedül kell játszania a tesó miatt, az szerintem sokkal nehezebb neki.
2019. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötekedés, de ha nov elején szülsz, még terhes sem vagy :O (6 hetes vagyok és okt elejére vagyok kiírva)
2019. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os nem teljesen.

Szeptembertől válik óvodakötelessé, ha augusztus 31-ig betölti a 3. életévét.

Ha csak szeptember 2.án tölti, akkor következő évtől óvodakötele. Beadható, ha van hely, és felveszik, de nem kötelező mennie.

Év közben meg nem kötelező az ovinak gyereket felvennie.


SZóval továbbra is az a javaslatom, maradjon otthon, úgyis csak jövő szeptembertől óvodaköteles.

2019. febr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jobban tennéd ha beadod 3 évesen. Nem fogja őt már kielégíteni a te és a baba társaságotok, kell neki a szocializáció. Így is sokat lesz otthon, a kiscsoportosok szinte minden 2. Héten otthon vannak, minden betegséget elkapnak. Jobb ha túlesik szerintem már kiscsoportba, hiszen nem ússza meg ha később is adod oviba. Egy kis odafigyeléssel meg nem fogja azt érezni, hogy lepasszolod.
2019. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!