Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a fiam hogy...

Hogyan vegyem rá a fiam hogy sportoljon? Miért ilyen ellenálló?

Figyelt kérdés
Szombatonként levinném őt 1 órás focizásra ahol vele egyidős fiúk vannak. 5-6 évesek. Még Barcás mezt is hozott neki az apja Barszelónából mivel a többi kisfiú is Ronáldós stb mezbe van... Mire a pályához érünk addigra teljesen kiveri a hisztit hogy ő nem akar! Pedig nagyon klassz edzők is vannak és játékosan fociznak igazi pályán! Elnéztem a többi kisfiút ennyi idősen is már nagyon ügyesen kezelik a labdát. Már karácsony óra próbálom a fiam rávenni hogy csináljuk és csak egyszer tudtam őt pályára vinni. Akkor is mikor kicselezték tőle a labdát hatalmas sírásba kedzett hogy ez nem ér, csalás stb.. Mindenki minket nézett hogy mi a f asz baja van.. Miért nem akar focizni mit csináljak vele? Amúgy aktív, biciklizünk, sokat vagyunk kinnt. De az ő korosztályában már minden fiú sportol és kicsit kiközösítve érzem magunkat mert mi nem vagyunk semmi sport klub tagja mert más se érdekli őt.. Lusta vagy miért? Mit tegyek?
2019. febr. 16. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Barszelónából ? 🙄🤦🏼‍♀️


Peldamutatassal vedd ra!! Te mit sportolsz ?

2019. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"kicsit kiközösítve érzem magunkat "


Ez gáz. Ne erőltesd csak azért, hogy neked jobb legyen.

Keressetek olyat, ami érdekli.

2019. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én futó vagyok gyerek korom óta. Maratont is csinálok minden évben.. Valamint jógázok. Jógázni szeret a fiam velem szokott is van saját szőnyege is hozzá. A csapat sport azért lenne fontos mert a barátai is csinálják és kicsit hanyagolják őt mert nem vesz részt benne velük..
2019. febr. 16. 12:38
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Más csapat sport is van, úszas és vízilabda? Gyerek kézi? Fiam is utálja a focit na ő ha mezt kapna sírna is :D de a vízilabda nagyon bejött, ha tudod nagyobb csapathoz írasd be, ott jó a szülői közösség is. Mi a ferencvárosnál vagyunk, fiam imádja igaz egyre több az edzés de jók az eredményeik.

Karate judo? Vagy valami küzdösport? Amúgy ha ennyire nyomod a focit csak még jobban megutálja.

2019. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekli. Nem lehetne, higy hagyod, ha nem akar focizni?
2019. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezer más sport van, ha nem akar focizni ne kínozd már szegényt.
2019. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel csak azt éritek el, hogy egy életre elmegy a kedve. Keressetek más sportágat vagy várjatok egy kicsit, lehet idővel megjön a kedve.
2019. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kérdezd meg tőle, hogy miért nem akar és mi volt a baj az edzésen xD Rengeteg oka lehet és nem fogjuk itt kitalálni. Anyukám mindig meséli, hogy gyerek koromba levitt RSG-re. Még semmit sem kellett csinálni, futni kellett volna 3 kört a teremben én meg úgy sírtam mint még soha. Utána pedig simán elkezdtem úszni és műkorcsolyázni és azóta is folyamatosan sportolok. Soha sem jött rá, hogy az a hely miért volt nekem annyira rossz.


Vidd el több helyre. Beszélgess vele, hogy mit szeretne. Nem létezik, hogy semmi se érdekelje. Ha nem akar csapatos labdajátékot akkor is rengeteg lehetőség van. Küzdősportok, úszás, vívás, atlétika, evezős sprotok, szertorna. Esetleg valami olyan, ami "lányosnak" van bélyegezve és nem meri mondani? Tánc, műkorcsolya?

2019. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fontos a csapat sport, főleg ha nem ügyes és ezért folyamatosan kudarcok érik. Egy életre elmehet a kedve a sporttól. Én is béna voltam, ezért úszni jártam amit a mai napig imádok. Kipróbáltam rövid ideig a teniszt is, mert ott ketten vagyunk a pályán, de már az sem volt sikerélmény, maradtam az úszásnál.

Keressétek meg azt ami neki is tetszik és ne erőltessétek a focit.

2019. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mert NEM akar focizni?!

Hadd válaszon olyan sportot amit akar,de ha már jógázik veled, meg biciklizik akkor SPORTOL! örülj hogy nem a gép előtt veri a .. egész nap.

2019. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!