Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostohaanyaként, pótanyaként...

Mostohaanyaként, pótanyaként mennyire jó közel kerülni egy 5 éves gyerekhez?

Figyelt kérdés

Úgy értem, idővel nézhet rám anyaként a gyerek?

A saját anyja havi 1 órát ha van vele...

Velem szeret lenni. Szívesen hozom-viszem oviba stb.


Szerintetek?

Tapasztalatok?



2019. febr. 16. 17:34
 1/5 anonim válasza:
94%

Egy gyereknek szüksége van anyára. Ha a saját anyja ezt a feladatot nem tölti be, másban keresi. Legyél ott mellette és támogasd. Sokszor nem a vérrokonság számít. Ezt mondom úgy, hogy engem 10 évesen elhagyott az anyám.

20/N

2019. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly a kapcsolat és hozzútávra terveztek, akkor akármilyen közel. A férjem 4 éves kora óta neveli velem a lányomat, az apja évente kétszer látja. Most 13 éves, bár nem hívja apának a férjemet, de egyértelműen ő az apakép neki. Őt szereti, őt tiszteli, benne bízik meg, tőle kér segítséget.
2019. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 7 éves volt, amikor a férjemmel összejöttünk, a vérszerinti apját hasonló gyakorisággal látta azelőtt, úgyhogy már a kapcsolatunk kezdetétől a férjemet tekintette az apjának. Úgy is szólítja, hogy apa. A vérszerinti lemondott róla aztán, a férjem meg örökbefogadta, szóval jogilag és érzelmileg is ő az apja.

Nekem is van egy kapott lányom a férjem révén, igaz, ő még egészen pici volt, amikor betoppantunk egymás életébe, így azóta hív anyának, mióta csak megtanult beszélni, de szerintem egy 5 éves gyerkőcnél is ugyanúgy ki tud alakulni ez, pláne ha az apával nem sérült a kötődése, és az apa is akarja.

Viszont csak akkor csináld, ha kész vagy mindenféle lelki gubancra, amivel a mozaikcsaládozás jár, és ha ugyanúgy elkötelezett vagy a családotok iránt, mintha a sajátszülötted nevelnéd benne, vagy még egy kicsit annál is jobban, mert kapott gyereknél néhol nem tud az ösztön úgy diktálni, ahogy sajátszülöttnél, és ott tudatos döntésekkel kell kipótolni a hiányt, tehát észnél kell lenni.

Nekünk még a fentiek mellett egy közös babánk is van amúgy.

Neked sajátszülött gyereked van már?

2019. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincs saját gyerekem. Viszont pár éven belül szeretné(n)k.

Nagyon szeretem a párom fiát is! :)

Köszi a válaszokat.

2019. febr. 17. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes dolog, de lehet szeretni és felnevelni más gyerekét is. gyermek aki a párodé benned bizik meg felnőve, anyának tart.
2022. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!