Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szoktatok csúnyát mondani...

Ti szoktatok csúnyát mondani a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Olyan bűntudatom van, de a kislányom rettentő nehéz természet, minden nap az őrületbe kerget a nyafogásával, hisztijeivel. Türelmes vagyok, de ma elszakadt a cérna és dühösen azt mondtam neki, hogy "Elegem van belőled, te elkényeztetett hülye kis majom!"

Na erre kétszer olyan hangosan üvöltött, mint szokott, de komolyan mondom, jól esett ezt mondani. Olyan érdekes, de ezek után ő jött oda ölelgetni engem, meg hogy ne haragudjak.

Szerintetek ennyi belefér, vagy nagyot hibáztam?



2019. febr. 17. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
14 hónap van a 2 nagy között, voltak húzós időszakok, de sosem mondtam ilyet nekik.
2019. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem szoktam, ez nálam nem szokás.

Beleférhetne ennyi, de inkább magadba kellene nézned! Vajon KI kényeztette el a "hülye kis majmot" annyira, hogy naponta az őrületbe kerget?

2019. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Nem tartott sokáig az első ilyen megmondó ősanyu válasz. Ugye 2-es?
2019. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
"Hisztis pina" a gunyneve, de nem nagyon érdekli. Szerintem még nem sértődött meg miatta és csúnya szó sincs benne. (3 hós 😂)
2019. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem ilyet sose mondtam, mert nem is gondolok ilyet. Most volt egy kicsit rosszabb idöszaka, és sokat hisztizett, de mivel nincs elkényeztetve, sose hívtam így. Amúgy nem tudom belefér-e, nagyobb lelki baja biztosan nem lesz ettől. Legalább nem káromkodtál, az is valami.
2019. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem érzem magam ősanyunak azért, mert nem hisztis majmokat csináltam a saját gyerekeimből.

Válaszoltam egy kérdésre, inkább te is ezt tetted volna, mintsem belém kötsz! A véleményemet nem másítom meg, ki nevelte ilyenné a gyereket? (A kérdező is hisztit, nyafogást ír, NEM betegséget!)

2019. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem, ilyet nem szoktam mondani másnak sem, 3,5 éves talán egyszer volt hogy azt mondtam elegem van belőled. Mondjuk azt, hogy elegem van mindenből azt sűrűbben mondom de mentségemre legyen mondva teljesen egyedül nevelem ( az apja évi hat alkalommal látja pár órára), család, más segítség nincs itt.
2019. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Kismajomnak én is hívom de viccből.

Én szoktam káromkodni.

"az istenit neki"

"a rohadt életbe"

"a cica rúgja meg" - ezt tök komolyan mondom.

Ja neki azt szoktam mondani, hogy nem vagy százas, vagy elmentek otthonról.


Amúgy nagyon nagy hangú, elég harsány vagyok, a gyerekek tökéletesen tudják a hangomból, hogy mi van.

2019. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Azért az nagyon nem mindegy, mennyi idős a gyerek. Két éves kor alatt elsősorban az indulat számít, Nevezheted csicsergő aranymadárkának is, ha ezt dühösen, undorodva, elutasítóan teszed, át fog menni az érzés, és nem tesz jót a kettőtök kapcsolatának.

Később viszont a szavak jelentőságe is megnő. Ha én az anyám szemében hülye kis majom vagyok, amit adandó alkalommal őszinte indulattal közöl velem, annak is fogom tartani magamat. És akkor már csak az a kérdés, szereti-e az én anyukám a hülye, elkényeztetett kismajmokat. Ha nem, akkor nagy baj van, mert én ugye az vagyok. És senki se tud más lenni, mint ami.

Talán utána kellene nézni, miért nyafog és hisztizik egész nap ez a kislány. Van rendszeres napirendje? Alszik eleget? mozoghat a szabadban minden nap legalább néhány órát? Állandóak és nem túlkorlátozók a szabályok az életében? Dönthet olyan dolgokban, amikre már megérett? Még a hiszti kitörése előtt van lehetősége megbeszélni az igényeket, alkudozni? (Nemsokára indulunk haza, csúszdázni, vagy mászókázni akarsz utoljára?)

Tudják a felnőttek szelíd közömbösséggel figyelni az esetleges cirkuszokat, megnyutatást, vigasztalást kínálva? Vagy ők is hisztis gyerekként kezdenek viselkedni? Célt szokott érni a gyermek nyafogással?

2019. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem gáz ilyet mondani a gyerekedre... ha valaki más mondta volna rá a füled hallatára ugyanebben a szituációban (az apja, az anyós, az óvónő), akkor nem háborodnál fel? Ez egy rossz szokás, de meg lehet tanulni nem a másikat minősíteni, amikor mérges vagy, pl. ebből elég csak "az elegem van".

Egyébként tényleg van olyan, hogy "Pygmalion-efektus", azaz ha a gyerekedre sokat mondasz valamit, akkor ő azt elfogadja magáról és úgy fog viselkedni. Ha állandóan azt hallja, hogy hisztis meg nyafka meg elkényeztetett, nem ellene akar majd tenni, hanem úgy veszi, hogy ez az ő szerepe.

2019. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!