Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne a jó? Van akinek...

Mi lenne a jó? Van akinek napi 2 edzése van a gyerekének? Hogy bírja? És ti mint szülők?

Figyelt kérdés
Most ért el oda a fiam, hogy napi 1 ről napi 2 vízilabda edzése lenne. Ez azt jelenti 5kor van ébresztő hogy 6:10 re a medence mellett legyen. Délután/ esteb 18:után ér haza így is minden nap. Most negyedikes, jó tanuló. Az edzések miatt nem is napközis, nagyszülei segítenek be, ők viszik el a suliból, tanulnak vele és el is viszik edzésre. A munkánk miatt nem tudjuk mi vinni. Reggel nem lenne gond, de heti 4 nap nem tudom hogy bírná ezt az ütemet Most 7kor van ébresztő és 20:30 fele fekszik le. Most fog szétválni a csapatuk, akik dupla edzésre járnak, utánpótlás csapatba kerülnek, akik nem vállalják sima csapatba. A fiam nagyon szeretné ezt, ő vízilabdázó szeretne lenni. Itthon is edz sokat, erősít. De féltem is, nem tartom jónak ezt a sok edzést.
2019. febr. 19. 01:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy jelenleg 17 éves lányt, aki így nőtt fel, már 6-7 éves kora óta intenzíven hordták a szülei ide-oda.

A lány úszik, mellette suliban napi 1 tesi, kickboxol, illetve bokszol. Az utóbbi kettőt úgy oldja meg, hogy egyik nap ide, másik nap oda. Függ attól, hogy melyikből megy versenyre épp, bár a két sport között elég sok az átfedés, de van hogy egy nap mindkét edzésre elmegy.

5 fele kel, este 7-re (ha nem később) ér haza. Viszont elég jó tanuló, nem tudom hogy oldja meg nulla szabadidővel.


Hogy hogy bírja? Bírja. A hétvégéje szabad, hétköznapokon meg későn ér haza, de már megszokta. Elég mozgalmas az élete, versenyek miatt 2 havonta megy valamerre Európában 1 hetekre.

Szóval ha még időben elkezditek, akkor később sem lesz ebből probléma.


A szülői háttér nagyon kell hozzá, mert az említett lány is tiniként kezd a fiúk felé kacsintgatni (vagyis más elkezdte), kezd bulizgatni és átmenni világiba. Az egyik sportot már versenyszerűen leadta, de nagyon ritkán edzésekre még elmegy. Ha nincsenek a segítő és támogató szülők, akkor már nem is járna semmilyen sportra.

2019. febr. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így valóban sok, a korai kelés miatt. Én sportiskolába jártam, minden nap volt egy kemény tesióránk, minden délután 1,5 óra edzés, plusz heti 2 óra kötelező úszás, illetve meccsek hétvégén vagy hét közben. De a délelőtti helyben volt, a délutáni edzés meg kb. 2 km-re. Mindemellett kitűnő tanuló voltam, és nem éreztem magam leterhelve. Aztán középiskolába mentem, abbahagytam az aktív sportot, rengeteg szabadidőm lett, de mégsem tudtam beosztani. Az első évben leromlottak a jegyeim, állandóan fáradt és kedvtelen voltam, úgy éreztem, hogy nem tartozok sehová, híztam 12 kg. Persze közrejátszott a kamaszodás is, de ahogy újrakezdtem a sportot, igaz kevésbé intenzíven, újra rendbejött az életem, a jegyeim, a kedvem, a testem. Volt egy edzőtársam akkor, ő emellett néha még atlétika edzésre is járt, középiskolában is aktívan sportolt, kitűnő tanuló volt, jogra járt, most bíróként dolgozik. Szóval vannak gyerekek, fiatalok, akiknek kellenek a célok, a küzdelem, mert akkor boldogok. Tegyetek egy próbát, aztán ha sok, még mindig lehet váltani.
2019. febr. 19. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha vizilabdázó szeretne lenni és a tehetsége is megvan hozzá akkor én engedném, bármennyire is nem tartanám jónak a sok edzést.
2019. febr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szeretné, akkor próbáljátok meg. Gondolom ki lehet lépni abból a csapatból, ha túl sok. Hamarosan meg úgyis tud egyedül járni. Amúgy van hozzá tehetsége? Testmagassága meglesz? Nem terelném a versenysport irányába, ha nincs esélye. Volt egy nagyon tehetséges ismerősöm, akit beválogattak még juniorként is 175 centivel, mert annyira jó volt. Az edző is mondta, hogy nem látott még ilyet szóval meg kell próbálni, hátha működni fog, de aztán a felnőttben már nem sikerült neki. Ott nem tudta kompenzálni, hogy mindenkinél 15-20 centivel kisebb. Közben ugye a sulit elhanyagolták, mert ennyi edzés mellett nem lehet aztán pislogtak, hogy hoppá, mégis egyetemre kéne menni.
2019. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!