Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emiatt van ennyi hisztis gyerek?

Emiatt van ennyi hisztis gyerek?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem èszre, hogy az emberek csomó olyan dolgot negtesznek a gyerekükkel, amitől én felnőtt fejjel is begolyóznék. Pl. A nagycsaládban van egy kisfiú, aki éppen az üres tészták imádatát éli. (Nekem is volt amúgy ilyen korszakom) a szülők persze nem értik, miért nem kell neki a pörkölt? Többször kérdik a gyereket hogy "Biztos nem kérsz?" Es a huszadik "neeeem" után erőszakkal a tányérjába vágják a szaftot (elrontva az üres tészta élvezetét :D ) "azért kóstold meg!" Felkiáltással. A gyerek persze onnantól hozzá se nyúl. Hisztizik, akkor se eszik ha amúgy ehes. Velem ezt nem csinálták régen. Ha pedig valaki a tányéromra lökbe valamit, amire nemet mondtam, én is zabos lennék. Ezen az eseten kívül még pont itt a gyakorin olvastam olyat, hogy valakinek a kisiskolás gyereke "szomorú smiley-t" kapott (regi nevén fekete pontot) mert a kabátja leesett a fogasról. Most elképzeltem, ahogy a főnököm írásbeli figyelmeztetést adna ugyanezért. Az biztos, hogy kellemes hely nem lehet az, ahol ilyen apróságokért leminősítő értékeĺést/ véleményt kap az ember. És ezeket a szarságokat gyerek fejjel kell elviselni... :(
2019. febr. 19. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Tulajdonképpen van benne valami. Én amikor azt hallom, hogy a játszótéren erőszakkal kényszerítik osztozkodásra a gyereket, akkor érzem át, én mit éreznék, ha "irigynek" minősítenének csak mert nem adom oda a telefonomat vagy a laptopomat mindenkinek, aki játszani szeretne rajta...
2019. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
ugyanez van sógornőmnél... a gyerek pucér kenyeret akar enni vacsira. Nem az hogy a szendót szétturkálja, és játszik vele, hanem előre elmondja hogy pucér kenyeret kér. Anya azért megkeni, majd felvágottat is tesz rá... akkor már egy kis ubit is.... a gyerek nem eszi meg.... veszekedés, hiszti, durcizás. Egy héttel ezelőtt én vigyáztam rájuk, a kiscsaj azt kérte, hát azt adtam neki vacsira. Fogta, és ilyen kis galacsinokat csinált, majd kidíszítette vele a tányért, majd egyesrvel elrágicsálta. És mivel aznap már ez volt az 5. Étkezése, és nem éhezik, hát miért ne csinálhatná ezt “vacsi” címszó alatt.... én sem értem ezt....
2019. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezért is.

A felnőtteknek is vannak rossz napjaik. Az a különbség, hogy a gyerek csak most tanulja meg ezeken a napokon "túllenni".

Sokkal több inger éri őket, mint minket amikor gyerekek voltunk. Akkor nem volt egyszerre ennyi autó, tömeg a hatalmas mindennel megpakolt üzletek.

Sok minden közrejátszik és általában egy kívülálló csak pár percet lát az egészből.

2019. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!