Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy szülő milyen alapon várja...

Egy szülő milyen alapon várja el a gyerekétől, hogy? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ne csapkodjon,ordibáljon másokkal,ne beszéljen csúnyán,holott ők is így nevelik a gyereket?

Rokonságban van egy 3 éves gyerek,ugyanezt csinálják vele a szülei,és ez természetesen a kicsi viselkedésén is látszik. És ha látják,hogy emeli a kezét,fenyítéssel válaszolnak erre is. Ennek mi értelme van? Mert szerintem a gyerek akkor ezután főleg úgy fogja látni,hogy mindenre az a megoldás,hogy elverjük a másikat.



2019. febr. 21. 20:14
 1/5 A kérdező kommentje:
*ne ordibáljon
2019. febr. 21. 20:15
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Az én szüleimtől rendesen kaptam, ügyesek voltak, jól neveltnek látszottam. Ők ordibáltak, én meg sem mertem mukkanni, ők ütöttek, én összehúzódtam, ők szidtak, én sírtam. Öcsém teljesen az ellentétem, ugyanezzel a neveléssel nem szorongó sírós magábafordulós lett, hanem nagyszájú, erőszakos, elnyomó.


Lehet egyik is, másik is.

2019. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Először is ott a kettős mérce. Amit szabad a felnőttnek, nem szabad egy gyereknek. Másrészt meg általában észre sem veszik, hogy rossz példát mutatnak.
2019. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
EZ nem ilyen egyszerű. Nem élsz együtt a cslaáddla, nem tudsz semmit róluk. Laktam együtt a nővéremékkel náluk úgy volt, hogy a nővérem is,a férje is abszolút profin kezelte a hisztiket, figyelemeltereléssel, stb. mindent elmagyaráztak neki, óriási türelemmel, ami nekem nem lett volna. Kisfiú ugyanis olyan volt, mint za égető tűz. Elhozhatták naponta tizenhatszor valami elől, tizenhetedszer is odament. Tizennyolcadikra elszakdt a cérna, és bizony felemelte már a nővérem a hangját tehetetlenségében. Honnan tudod, hogy mi előzi meg azokat az emelt hangú fenyítéseket, amiknek tanúja vagy?
2019. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó:Úgy,ahogy te is leírtad. Hogy a tanúja vagyok...
2019. febr. 22. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!