Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyereknek ti adnátok...

3-4 éves gyereknek ti adnátok Tabletet játszani?

Figyelt kérdés
Manapság egyre több szülőnél látom hogy egész kicsi gyereknek már tabletet adnak vagy okostelefont hogy lekössék őket. Ki mit gondol erről pro kontra érvekkel alátámasztva?

2019. febr. 24. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Igen, adnék, nem gondolom, hogy az ördögtől való lenne a tablet, főleg egy ovis számára, én adtam a lányomnak korábban is, kb. 1 éves korától, de mostanában nem tud mértéket tartani és mivel óránként nyivákolt a tabletért, abbahagytuk, az a napi 15 perc játék, mesenézés szerintem nem árt semmit, egyébként olyan két hete raktam el a szekrénybe, nem hiányolja, 20 hónapos.
2019. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem adok.
2019. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Igen. Adtam.

Az én fiaim tv-t néztek és elképesztően nagy a szókincsük, a műveltségük. Azt mondta tanárnő, bármit olvasnak és régies ritka szó van benne, az én fiaim tudják mit jelent. Nagyon jó fogalmazásokat is írnak.

Nagyon sok hasznos program van és jó mesék. Olyan dolgokról amit én vagy nem tudok vagy nem jut eszembe beszélni róluk nekik.


Másrészt én is azért vettem nekik okost hogy lekössem őket, amikor várakozni kellett, mert van amikor annyira ideges vagyok hogy egyszerűen nem tudok velük foglalkozni pl orvosnál, kórházban. És ha rájuk ragad az én idegességem, egy ideges meg egy felhájpolt= katasztrófa.

2019. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem vita indító kedves első! :) Csak kíváncsiság. Én elfogadom mindkét álláspontot.
2019. febr. 24. 19:26
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem, kizárt! Még 6 évesen se adtam neki, nem akarok agymosott zombit csinálni a gyerekből. Rendes játékokkal jatszik meg a barátaival, bőven ráér később belezombulni a kütyükbe.
2019. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Én csak napi fél órát max, de azt is csak ha ovi közelébe jut már. Láttam már olyan gyerekeket akik ilyen idős korban is függtek, abból köszi de nem. Én is értelmesen felnőttem ezek nélkül, és nem maradtam buta.

Ismerős babája nem hajlandó enni csak ha nyomkodhatja a tabletet. Köszi de enélkül is meglehet szintén etetni a gyerekek, nem kellett volna rászoktatni eleve. :D

Mindezt úgy mondom hogy mi tesómmal sokat tanulunk ÉS gépezünk, ez pedig beadta a kulcsot, mindketten az eddig teljesen makulátlan nagy családban mi ketten 18 éves korunkra szemüvegesek lettünk. :D

2019. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
4 évesen kapta az első saját okostelefont, de tabletet is már 2 évesen használt, pl. hosszú autóutak alatt
2019. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem adok a 4 évesnek se okostelefont se tabletet. De én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy délelőttönként egyedül vagyok itthon, mindent el tudok intézni, ami gyerekkel macerás lenne. Így nincs olyan helyzet, ahol szükség lenne a kütyükre. Sajna tévézni viszont nagyon szeret.
2019. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Igen, heti pár alkalommal szokott telefonon játszani a 4,5 éves lányom, egy alkalom max fél óra, de ritkán használja ki ezt az időt.

Mesét nagy ritkán néz a tv-ben vagy a számítógépen, de a mese is max 15-20 percre köti le.

Én nem tartom ördögtöl valónak a technikát, ez még nem zárja ki azt hogy a gyerek játszon , fejlődjön, mozogjon.

2019. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem! Egy ennyi idős gyereknek abszolút nem való még semmilyen telefon, tablet stb. Két barátnőm is beleesett ebbe a hibába, Jajj csak egy kicsit, Jajj hadd játsszon, aztán ma már megy az óriási hiszti ha nem kapjak meg, az egyik pedig már szemüveges is lett a sok képernyő bamulastol.
2019. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!