Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Télapó, tündérek, manók/kobold...

Télapó, tündérek, manók/koboldok, varázslók? Gyereked melyiket szereti a legjobban, esetleg hisz is a létezésében?

Figyelt kérdés
Esetleg a felsoroltakon kívül van olyan fantázia alak amit nem említettem és odavan érte ?
2019. febr. 25. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 6 éves kisfiam és a 4 éves kislányom a decemberi ünnepkört szereti a legjobban: imádják a Mikulást, szeretettel várják a Jézuskát. Hisznek mindkettőben. Nyilván erősítjük Bennük a hitet, remélem, még jó sokáig fogják azzal a csodaváró, csillogó tekintettel várni a Mikulás bácsit és a Jézuskát.

A tündérekben, varázslókban, koboldokban, manókban nem hisznek, tudják, hogy ezek mesebeli alakok. Olvasunk tündérmeséket varázslatos lényekkel, nézhetnek ilyen témájú (Nekik való mesét, mondjuk a Ben és Hollyt vagy Csingilinget), de mindig elmondjuk Nekik, hogy a valóságban nem léteznek koboldok stb.

Szerintem a gyerekek abban hisznek, amit otthon hallanak. Ha otthon szeretettel beszélgetnek a szülőkkel a karácsonyi csodavárásról, a Mikulásról, aki a hagyomány szerint nagyon szereti a gyerekeket, akkor Ők is ugyanilyen hittel és szeretettel fognak egy-egy ilyen fantázialényre gondolni.

Nálunk egy valami van még, amiben vagy inkább akiben nagyon hisznek, és gyakran emlegetik: az őrangyalainkban. Persze, én sokat emlegetem az őrangyalomat, nagy-nagy szeretettel beszélek róla, ugyanis hiszem/meggyőződésem, hogy létezik, körülöttem van, és vigyáz rám. Életem során sok-sok nagyon komoly és kevésbé jelentős helyzetben sikerült meggyőződnöm a létezéséről. Lehet, hogy eszelősen hangzik, de nem titkolom a gyerekeim előtt, hogy tudom, van valaki mellettem (egy jóságos lélek), akit őrangyalnak nevezek. A gyerekeim is elkezdték emlegetni, egy-egy olyan élethelyzetben, amikor választ vagy útmutatást várok/várunk, tudjuk, hogy segíteni fog.

Szval a gyerekek abban hisznek, amit tanítanak nekik. Ezért van óriási felelőssége a szülőnek: a gyermek elméje egy üres lap, a szülő kezdi teleírni a saját meggyőződéseivel, félelmeivel.

Én bízom benne, hogy a hitemmel Nekik is hatalmas hitet adok. (A hitem egyébként nem egyenlő a vallásos meggyőződéssel.)

2019. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik a válaszod első válaszoló,köszönöm :)
2019. febr. 25. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Varázslók és ninják ezek minden napunkban benne vannak.

Ninjago fertőzésben szenvedünk, szó szerint az utolsó pár zokniig minden ilyen :D

2019. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tagadom, xboxozó anyuka vagyok😂 alapvetően este, ha a gerekek alszanak. Nem szoktam előttük sárkányokat ölni, de mutattunk már nekik 1-2 játékból részletet. Imádom a witchert, és abban sok olyan rész van, amikor kastélyok, hercegnők, sárkányok vannak. Imádják ezt a fantaziavilágot. Esténként mindig ilyen témakörben várják a mesét. Lovagok, varázslók, kiboldok, manók, tündérek, minden jöhet. Tudják, hogy nem léteznek, de akkor is szeretnek ebbe a fantáziaországban kalandozni. Nálunk csak mese vagy természetfilm megy (4 és 6 évesek) és mikor egy david attenborough-s filmben meglátták a komodói varánuszt, kicsit elhitték a sárkányos meséket.
2019. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as, kedves, vigyáááázz, mert pár év, és teljesen átcsap a dolog... Tini ninja teknőcökbe!! :P :)
2019. febr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!