Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kisfiús anyuka leszek...

Milyen kisfiús anyuka leszek én, ha a kisfiúkkal sose jöttem ki és most se tudok velük mit kezdeni?

Figyelt kérdés
Kisfiam fog nemsokára születni és eléggé félek, hogy majd hogyan fogom nevelni. Amíg pici baba, addig rendben van, hisz ugyanazt igényli mint egy kislány, de mikor már elkezd játszani, futkosni, fiúsodni. Én kislány koromtól kezdve valamiért meg voltam győzödve róla, hogy kislányom fog születni, most meg megtudtam, hogy kisfiú. Ugyanúgy örülök neki és már most imádom, de az a gond, hogy én még 1 kisfiúval se jöttem ki jól. Sose bírtam velük, szót se tudtam velük érteni, nekem nagyon idegenek. A kislányokkal mindig elszórakoztam. Ugye az nem lehetséges, hogy majd a saját gyerekemmel se fogok tudni játszani?:((
2019. márc. 3. 00:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

belejössz majd, ez ösztönből fog jönni.

addig is, webshopokon meg amikor vásárolni mész nézz körül a fiús részlegen

2019. márc. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, ez a "nem tudok mit kezdeni" duma...

Ugyanazt kell vele kezdeni, mint egy lánnyal. A saját gyereked! Először csak tartsd életben! Elsőre az is elég.

2019. márc. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Nyugi, semmi gond. Én sem nagyon jöttem ki a fiúkkal, sosem akartam fiút, nindig cukibbnak láttam a lányokat. Elsőre született egy lányom, de a második babám fiú lett. Nem voltam csalódott (bár hogy őszinte legyek, magam is meglepődtem, hogy semmi negatív érzésem nincs), de nem tudtam elképzelni, hogy milyen lesz nekem egy fiúval. Még csak 2 hónapos a kisfiam, úgyhogy hatalmas tapasztalatom nincs benne, de megszületik, meglátod, a tied, beleszeretsz, és többé nen merül fel benned, hogy nem fogsz tudni vele mit kezdeni :) nekem legalábbis teljesen eltűnt ez a kérdőjel a fejemből. Az én gyerekem, ugyanúgy, mint a nővére (aki mellesleg traktorozik, szerel, legózik...), nyilván nem lesz gond, hogy mit kezdjek vele, kialakul, ahogy telik az idő. Szóval ne parázz ezen :) nem lesz idegen érzésed, ha már ott lesz :)
2019. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Az együtt játszás folyamatosan alakul, lesz időd hozzácsiszolódni. Szerintem max. annyi fog történni, hogy később màs kisfiúval is könnyen megtalálod a hangot.
2019. márc. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

"már elkezd játszani, futkosni, fiúsodni"

Mondjuk próbáld kitörölni a hülye sztereotípiákat a fejedből, az sokat fog segíteni.

Lányom felér vadócságban 10 fiúval.

2019. márc. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
A hajam szála az égnek áll!Mi az hogy egy fiúval sem jöttem ki.A gyereked nem a haverod!😓😳Én is kislányt szerettem volna de fiú lett...kijöttünk.😅El sem tudnám képzelni lánynak.
2019. márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is hasonlóan voltam. Nálunk mindenkinek lánya született, tesóm is lányok. Én is abszolút hercegnős kislány voltam. Született egy fiam, én sem tudtam mi lesz. De ne aggódj, annyira jön magától. Már az összes transformers nevét tudom. Meg minden ilyesmit. Most várjuk a másodikat, úgy néz ki ő is fiú lesz. Szóval mégiscsak fiús anyuka lettem. :) rl nem tudnám képzelni h most itthon babakkal és hajcsattokkal lenne tele a haz. Ja, 5 éves afiam, de olyan kis erzelmes, nyugodt, kedves. Egyáltalán nem az a tipikus "fiú" ahogy az ember terhesen képzeli. Szóval tényleg ne aggódj, nagy szerelem lesz. :)
2019. márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Fiam van, azon kivul, hogy nem novesztem a hajat es oltoztetem rozsaszinbe, nem sok kulonbseget latok a baratnoim kislanyai es kozte. Azok is szeretnek autozni, ahogy a fiam is, azok is babaznak, foznek, ahogy a fiam is. Talan aranyaiban egy kivsit tobbet babaznak, a fiam meg tobbet autozik, de csak mert erre kapnak leginkabb batoritast a csaladtol, ilyen ajandekokat vesznek a nagyszulok.
2019. márc. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is fiút szerettek volna. Mikor kiderült hogy kislány lesz bevallom csalodtam és bíztam benne hogy elnézték.

Most 23 hónapos! El sem tudnám képzelni hogy ne lányom legyen! Annyira szeretem. Ő is autozik is, babazik is. Ez fog változni,ahogy nő a baba és ahogy elkezdesz kötődni hozzá, ez a félelem el fog múlni, és már természetes lesz hogy ő van itt. Hidd el.

2019. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Szurkolok h a jó ég áldja meg a kicsinyedet, ha megszületett, hogy óvodás korában is szeressen ne csak fiús, de lányos játékokkal játszani... "Fiúsodni"? Ez majd ráér 5-6 éves korától. Előtte még kis híján uniszex a gyerekek lelke, legalábbis 4 éves korig, aztán akkor elkezd azonosulni az azonos nemű szülőjével, és konkurálni lélekben az ellentétes nemű szülőjével (Ödipusz-komplexus, Elektra-k).


Azt metgértem, hogy 5 éves fiúkkal valaki könnyebben, ki meg nehezebben jüön ki, bár vannak nagyon lányos kisfiúk is, és nagyon fiúős kislányos is. De addig még annyi időd van... A sajátod, jó esetben szeretni fogod.


Az első, h vigyázz rá (egészésges szintig), valamint szeresd, és majdnem ennyire fontos és hasznos, amikor egy szülő képezi magát legalább alapfokra gyermekpszichológiai szakkönyvekből, elsősorban gyermeklélektanból és játékpszichológiából. Vannak könnyű nyelvezettel írt szakkönyvek is. A bulvárirodalmat meg inkább hanyagold egyébként, ha javasolhatom.

2019. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!