Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiú köszöntsön nőnapot?

3 éves kisfiú köszöntsön nőnapot?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, egy 3 éves kisfiú adjon virágot, vagy bármit a család nőtagjainak? Egy olyan kisfiú, aki egyébként nem ad puszit senkinek pl. Természetesen úgy értem, hogy monjuk apukájával együtt köszöntsék-e a nagymamát. Szokás ez nálatok?

2019. márc. 4. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Apukájával közösen miért ne? Nem értem mi probléma lehetne belőle, de te ismered a fiadat. El kell neki magyarázni szépen, hogy mi miért történik. Ha nagyon tiltakozik nem erőltetném, de akár az is lehet, hogy tetszik neki a dolog.
2019. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra lennék csak kíváncsi, hogy másoknál hogy szokás, vagy hogy tervezik a 3 évesükkel a nőnapot - ha tervezik egyáltalán.
2019. márc. 4. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Persze. Együtt köszönthetik apával anyát, nagyikat, közeli nőrokonokat.

Ha nem ad puszit persze nem kell erőltetni, de egy szál virágot csak átnyújthat.

2019. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

3 évesen bölcsibe járt, ott a gondozónőket köszöntötte. A családban apával együtt intézték.

Később az oviban már az összes lányt köszöntötte (kekszet, bonbont vitt, amit a csajok és az óvónénik ettek meg -meg persze a kisfiúknak is jutott).

Most kisiskolás és már neki is igénye van rá, ha szólok, hogy nőnap lesz, már mondja, hogy visz virágot.


Szóval igen, köszöntse már most, mert most tudjátok megalapozni azt, hogy erre később magától is odafigyeljen.

2019. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán nem szokás nálunk, mèg az anyàk napjàt sem ünnepeltetjük a gyerekekkel (6 és 3 évesek)
2019. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem szoktuk ezt annyira ünnepelni, férjem hazafelé vesz 3 szál virágot illendőségből/buliból, azt szétosztja az ajtóban, amikor megérkezett, azzal, hogy na ezt adjátok oda anyának :) Felmenők szerint pedig ez egy kommunista ünnep, idézem nagymamát "köszönöm, de én nem vagyok egy nemzetközi nő" :D Szóval ha épp találkozunk a nagyikkal, ugyanez a forgatókönyv, de külön ezért nem szoktunk utazni. Majd anyák napján.
2019. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pont 9-én lesz nálunk egy családi összevont ünnepség, így elég közeli lesz még a nőnap.
2019. márc. 4. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ti alakítjátok a szokásokat. Ha belefér fejenként egy szál virág, akkor köszöntsétek őket, aztán legfeljebb apa adja oda a gyerek helyett, ha ő épp szégyenlős.
2019. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, minek. Ö egy baba. Az apuka, férj köszöntsön.
2019. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Aki 3 éves,az igencsak nem baba. Ilyenkor már vannak kialakult szokásai, vagy éppen most alakulnak. A szülői hozzáállás dönti el,hogy milyen irányban halad a neveltetés. Én örülnék,ha nem halna ki ez a kedves gesztus mire nyugdíjas leszek, mindenképpen továbbadnám/férjem által/ a fiamnak.
2019. márc. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!