Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek iskolás, óvodás, és...

Akinek iskolás, óvodás, és pici gyereke is van, ezt hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
sziasztok :) az érdekelne engem,hogy akinek sulis,ovis,meg kicsi gyereke babája is van ,milyen a napirend,milyen sorrendben mentek reggel,és hozod el a gyerekeket?és hánykor?,nálunk pl vagy 5 ajtón kell bejutni az oviba a csoporthoz és nem irigylem a babakocsival küszködőket.lehet hordozóban könnyebb lenne?nem tudom hogy csinálnám...és vannak még nehéz helyzetek otthon vagy bárhol, a 3 gyerekkel?.meséljetek bármit :)
2019. márc. 6. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Van apja a gyerekeknek, így mikor reggel munkába megy ő viszi iskolába,óvodában őket, délután ő hozza el. A kicsi alszik reggel mikor indulnak és délután is még épp javában alszik mikor hazaérnek.

Ha valami miatt nekem kell mennem, akkor egy nagyszülő addig átjön a kicsihez, míg én elviszem, vagy hazahozom őket.

2019. márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Logikusan először azt a gyereket teszi le az ember, amelyik közelebbi intézménybe jár. Ha ez az ovis, akkor az iskolásra simán kint lehet hagyni a babát. 5 perc alatt át lehet öltöztetni és be lehet adni a csoportba egy gyereket. Ha az iskolást teszed ki előbb, akkor az oviba viszed a babát is és ha olyan pici, akkor lekapod a hordozót a babakocsirol, kocsit az előtérben hagyod, aztán haladsz tovább. Ha elég nagy a baba, akkor simán ki a kocsiból, leülteted a padra amib az ovist öltözteted. Nem agysebeszet ez. De van apuka is, arra is rá lehet bízni ám a gyerwket
2019. márc. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

A sulis fiam egyedül jár reggel is suliba és délben is haza, 9 éves. A lányom szeptemberben kezdi az ovit, ebéd után hazahozom, a hugi 2 hónap múlva születik. Babakocsival viszem a kicsit, ha rossz idő lesz, akkor vagy apuka marad itthon (ha épp itthon lesz) vagy anyósom jön vigyázni rá, míg megyek-jövök.

A lányom 1 hónapos volt, mikor a fiam kezdte a sulit, reggel-délben mentünk babakocsival (délben hazajárós a fiam). Így a napi sétákat letudtuk, hazafelé reggel bevásároltunk, postát intéztünk.

2019. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak kettő van, de babakocsit kint is lehetett hagyni és akkor ölben jött, vagy hordozóban vittem be. És volt, amikor nyűglődés volt, mert melege volt vagy enni akart vagy nagyobbként ő is bemenni pakolászni :) Most meg már, hogy nagyok, attól függ az összeszedés sorrendje, melyik mikor kezd és végez a különböző különóráin. Régen a nagy járt "messzebbre" (plusz 15 perc séta) úszni, addig a kicsivel bóklásztunk kint az udvaron - az elég szívás volt, mert néha esett, télen az anorákot levenni róla is az 30 fok párás öltözőben... Most már jellemzően csak olyasmikre iratom be őket, ami ovin vagy sulin belül van vagy max. egy sarokra. És a nyári szünetben járnak együtt úszni. Szóval volt azért, amit a logisztika miatt lejjebb adtunk :) és olyan is, hogy a kicsit direkt küldtem oda, ahová a nagy is jár (hálistennek nem volt ellenvetése).
2019. márc. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elmentünk 3/4 4-re az oviba, a babakocsi nem fért be, így amíg pici volt bevittem az autós hordozóban, aztán kézben, majd saját lábon a kicsit. Magamra nem kötöttem volna, mert 35 fok van, első dolgom mindig a vetkőzés. Majd átmentünk a suliba 4-re.

Reggelente, ha apjuk ráért, elvitte a nagyot suliba, majd továbbmentek az oviba. Ha nem ért rá, akkor elsétáltunk a suliig, onnan tovább az oviba, és ugyanaz, mint délután. :)

2019. márc. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az oviba ahova jártak a gyerekek, egy meredek gyalog út vezetett fel a kaputól, habár babakocsit fellehetett vinni, de hordozót felcipelni már elég nehéz.

Nálunk legtöbben kiszedték a hordozóból és addig magukra kötötték a babát. Vagy direkt gyalog jöttek babakosival.


AZért kellett egy kis logistika mikor a kßet gyerek külön intézménybe járt.

Bölcsis a kicsi volt, a nagy ovis. A nagy nyugodtabb volt és jobban kibírta ha álmos is volt. A kicsit vittem elöször bölcsibe, és utánna a nagyot oviba. Majd a nagyot felvettem délben az oviba és mentünk a kicsiért a bölcsibe.(kicsi nem bírta volna ki a bölcsitöl még az oviig majd haza és csak utánna enni, aludni)


Aztán iskolás lett a nagy, akkor a nagyot kiraktam az iskola elött és a kicsit vittem az oviba. Majd a kicsit felvettem az oviba, mert ö is felakart jönni az iskolához...


De szerencsére csak egy iskola év van köztük.

2019. márc. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Na ezért nem kellett volna nekem egy kicsi mellé egy pici.Bőven elég egyszerre egy,mikor bagyobb és önállóbb jöhet a követjező
2019. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Újszülött a hátamon hordozókendőben, így visszük együtt a középső gyermeket az oviba, legkésőbb hétkor elindulunk, gyalog, de kényelmesen, egyik gyereket sem rángatva megyünk az oviba, ami szerencsére max. negyed óra sétára van. Elköszönünk, átadjuk az óvónéniknek, és felszállunk az ovival szemben lévő buszra, két megállóra van az iskola. Bekísérem a nagyot, a picivel meg hazasétálok. Ha kell, útközben megszoptatom egy játszótéren a padon, mert ilyenkor azok teljesen üresek. Nyilván esőben nem megy ilyen kényelmesen a dolog, akkor egy kávézóba megyek be vele, szintén alig vannak, el lehet bújni hátul.


Nehéz helyzet abból adódhat, ha siettetni kell a gyerekeket. Tehát nekem az vált be, hogy annyival korábban kelnek (és természetesen emiatt annyival korábban is fekszenek le este!), hogy reggel beleférjen valami váratlan dolog, pl. a pici tokától bokáig kakis, vagy a nagyobbaknak kell még egyszer WC-re menni indulás előtt, vagy valamelyik leissza magát és tetőtől talpig át kell öltözni, stb.


nem mondom, hogy könnyű mindig, minden helyzetben, de aki azt tanácsolja, hogy kicsi mellé picit csak ezek miatt ne vállaljon valaki, az magából indul ki: nulla találékonyság, nulla rugalmasság (pl. babakocsi helyett el sem tudná képzelni, hogy hordozni is lehet a babát, és nem nyitott semmi haosnló praktikus megoldásra).

2019. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

8-as vagyok: az kimaradt, hogy a viszonylag flottul lezavart reggelekre este elő kell készülni. Azt meg kell tanítani nekik, hogy este választjuk ki a másnapi ruhákat, este döntse el mindneki, hogy mit fog reggelizni (nálunk melegszendvics, sima szendvics vagy gabonapehely variálódik), már este megterítjük együtt a reggelizőasztalt, és amit lehet, kikészítünk az előszobába: iskolatáska, ovis hátizsák a középsőnek, stb. Ezek egy-két perces dolgok csak, de reggel, amikor egyszerre három kér tízféle dolgot, nagyon sokat számítanak.


Az is kimaradt, hogy nekem hordozóskabátom van a hideg időre. Tehát amikor bekísérem a középsőt az oviba, lekapom egyszerre mindkettőnkről a kabátot, így én sem, meg a pici sem sül meg az agyonfűtött öltözőben, amíg segítünk az ovisnak átöltözni, az iskolás nyilván egyedül is ki tudja cipzározni a kabátját, levenni a sapkát, vagy kint megvár az oviudvaron. A kicsi van, hogy teljesne végiglaussza az egész procedúrát, csak hazafelé ébred.

2019. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy kiscsoportos ovisom es egy ot hos babam. Apa koran lep keson jon, igy en oldom meg kb negy hetes kora ota. Picit eleinte keltettem megetettem es utana mentunk vittuk nagyot, aztan beallt ra biologiai oraja mar magatol kel. Delutan ugyanez mikor megyunk a nagyert. En autoval hozom viszem oket igy hordozo, de most mar tobbszor volt jo ido igy felsetaltunk babakocsival meg vittuk kiskerekpart a nagynak. :)
2019. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!