Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem nem jó ez így?

Csak szerintem nem jó ez így?

Figyelt kérdés
Két kisgyerekem van, 2,5 és 5 évesek. A nagynak nyílván már vannak barátai, akik anyukájukkal sűrűn jönnek hozzánk. Van, hogy hoznak kis apróságot (csokit, kindertojást, kisautót), de mindig csak a nagynak. A kicsi meg várja, hogy ő is kapjon, de csak várja. Aztán sír, en meg próbálom menteni a helyzetet, hogy a tesó elfelezi veled stb. Akik jönnek, általában egygyerekesek. Úgy vagyok, inkabb ne hoznának semmit. És 10.alkalom után sem tűnik fel nekik, hogy van egy kistesó is, aki igaz nem a "barát", de ott van. Én ha megyünk valahova (nem szülinap vagy nevnap), akkor minden gyereknek ugyanúgy veszek. Csak nekem esik ez rosszul?

2019. márc. 16. 02:59
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem eleve nem kéne folyamatosan mindenfélét kapnia, csak alkalmakkor.
2019. márc. 16. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jogos a kérdésed. Nyomj a kezükbe plusz egy dolgod, és tedd hozzá, hogy légyszi, ezt adjátok már a kisebbiknek, mintha neki hoztátok volna ajándékként, mert különben egész nap sírni fog a szomorúságtól...
2019. márc. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérném őket, hogy ne hozzanak semmit. Volt rá alkalom, bár egy gyerek volt akkor, hogy mindenki hozta a csokikat, és szoltam, hogy légyszi inkább ne. Azóta nem nagyon hoznak neki, csak alkalmakkor.

Ha a fenti helyzet lenne, akkor is mondanám, hogy ne hozzanak semmit, ha mégis, akkor kekszet, vagy ropit, amit ki lehet tenni az asztalra, és mindenki vesz belőle.

2019. márc. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Hú, nem vagyunk egyformák.

3 gyerekünk van, 10, 6, 2 évesek, igen sokszor jönnek hozzánk barátok, ismerősök.

Egyrészt nem szeretem, ha édességet, játékot hoznak, mert minek? Az ilyen játékok kb. 5 percig érdekesek, utána csak lom. Másrészt miért is kéne mindig mindenkinek ajándék/meglepetés? Szerintem meg kell tanulniuk osztozkodni, és meg kell tanulni várni az alkalomra. Ha mindig kapnak valamit, elveszti az igazi jelentőségét.

A kinder tojás kimondottan ellenszenves dolog, a csokiját nem eszik meg, mert nekik az túl édes, a játék belőle sokszor vacak, vagy ahogy írtam, 3 percig érdekes.


Már sokan tudják, ha hozzánk jönnek, max annyi nasit hozhatnak, amit közösen megesznek az itt töltött idő alatt, vagy hozzanak gyümölcsöt, (az mindig elfogy), vagy inkább nem kell semmi.

Miért kellene mindig tömni őket? Eljön 1-4 órára, azalatt max egy kis étkezés van. Játszani jönnek, nem enni.

2019. márc. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a helyzetet. Szerintem kb. 3-4 éves korig kéne tartani, hogy mindegyik gyereknek hoznak valami apróságot. De ezt másnak nyilván nem írhatod elő.

Tanácsom: azt mondd a többi anyukának, hogy egyáltalán ne hozzanak ajándékot! Fölösleges ez minden látogatásnál!

Ha születésnapját, névnapját ünneplik, az más, de egy szimpla látogatásnál NEEEE!

Ha erre nem hajlanak, akkor kerek-perec megmondanám, hogy a kisebbiknek milyen rosszul esik, hogy ő sosem kap, csak a nagy. Szóval, ha mindenáron hoznak, akkor hozzanak mindkettőnek, de amúgy tök fölösleges az egész, egyszerűbb lenne, ha semmit sem hoznának.

2019. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy alkalmankent hoznak valamit. Tehát nem mindig. Köszi annak, aki értelmezte a kérdésem. Nem tömöm a gyerekeket feleslegesen tonnányi édességgel. Nem irigyek egymásra, de magyarázd meg a 2 évesnek, hogy bocsi, xy a tesó barátja, majd ha neked is lesz te is kapsz valamit. Ha szülinap vam, csak az ünnepelt kap ajándekot, elfogadják. Inkább a felnőtt fél szempontjából értettem a kérdést, hogy ha mar visz valamit (ami nem elvárás, az ő alkalmi kedvességük) akkor annyit amennyi gyerek van. Ez jó ötlet, hogy max a kicsi kezébe nyomok valamit, hogy ő meg ezt kapta.
2019. márc. 17. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!