Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Körülbelül hány éves korban...

Körülbelül hány éves korban szokott kiderülni hogy hiperaktív (ADHD) a gyerek?

Figyelt kérdés

Bár még csak 3 hónapos a kisfiam azért tettem fel ezt a kérdést ide, mert itt már tapasztaltabb szülők vannak.

Első gyerekem, még csak most kezdek beletanulni az anyaságba.

Akinek van tapasztalata, vagy többet tud a témáról azt kérdezném.

A kisbabám nagyon izgága ,össze-vissza forog az ágyában is, teljesen más pozícióban találom alvás után mint ahogy lefektettem. Pelenkázni is nagyon nehéz őt mert állandóan mocorog. Tudom hogy a babák ilyenek, de talán mintha ő túlságosan is, ezért is merült fel bennem ez a kérdés a hiperaktivitásról.



2019. márc. 16. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Lehet lassan elindul nála a mozgásfejlődés amíg az tart minden gyerek mutat ADHD-s tüneteket, meg hiperaktív viselkedést sőt még autista ,,tüneteket" is.A legtöbb ilyen betegséget 3 éves kor környékén tudják felismerni biztosan.Rettentő hosszú 3-4 éved lesz ha már attól betegnek képzeled a babád, hogy izeg mozog pelenkázás közbe.Lesz olyan, hogy ketten kelletek majd ahhoz is..Ne láss előre rémeket:D
2019. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
3 éves kor alatt esélytelen a diagnosztizálás. Nem kellene ilyen butaságokat gondolnod, 3 hónapos baba épphogy annyit tud ki az anyja, nem tud hiperaktív lenni, sőt amennyire én tudom 1-2 éves gyerek mindenképpen rohangál, éppen ezért nem lehet nálunk hiperaktivitásról beszélni, csak később ovis korban, amikor már meg kellene tanulniuk lenyugodni.
2019. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mint újdonsült anyuka valóban túlérzékeny vagyok sokszor, tapasztalatlan is ezért sok minden felmerül bennem. Persze ez nem jó, csak akkor van pozitív hatás amikor tényleg időben felismerek valamit, de nyilván a legtöbb esetben csak túlreagálom. Remélem én "kinövöm" ezt.

Igazából nem a pelenkázástól magától jutott ez eszembe, hanem az egész napos viselkedéséről, az csak egy példa volt, csak attól nem jut ilyen eszembe.

2019. márc. 16. 13:51
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 16. 13:52
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Szegény gyerek. Manapság már egy kölyök alig jön ki az anyjából, máris különféle betegségekkel meg fejlődési rendellenességekkel akarják megbélyegezni a szülei. Egy 12 hetes csecsemő mozgolódik, mert fel akarja fedezni a körülötte lévő dolgokat: Biztos beteg! Hiperaktív! ADHD-s!!!


Szörnyű, hogy ilyen világot élünk. Szerencsétlen gyerek még csak egy magatehetetlen kisbaba, de már most hiperaktivitással vádolják meg arra gyanakszanak hogy ADHD-s. Azt se tudod, mikortól jelentkeznek a hiperaktivitásos figyelemzavar tünetei, de már felmerült benned, hogy a 3 hónapos prontyod ettől szenved, miközben utána se néztél rendesen az ADHD-nak. Gratulálok. Ezazz, süsd csak rá a bélyeget! Ha meg kiderül, hogy mégse ADHD-s, keress már betegséget!

2019. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

"teljesen más pozícióban találom alvás után mint ahogy lefektettem"

Az újszülöttől az idős emberig ez mindenkinél normális! Egy kor után már csak azért nem jellemző, mert nehezen mozog az illető. :DDD

2019. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
És ha nem "növöd ki" a túlreagálásaidat, akkor újabb és újabb betegségek nevével fogsz előhozakodni, amit majd ráaggathatsz a kisfiadra? Csak úgy szólok, hogy a gyerekek kicsik, de de nem hülyék, és egy 2-3-4-5 éves gyerek már felfogja, mi történik körülötte. Szerinted hogy fogja majd érezni magát, ha folyamatosan azt kell látnia, hogy anyu úgy gondolja, valami baj van vele?
2019. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Gyorsan hozzáteszem, kérdező, hogy ha ismeretségi körben van másik kisbaba, és ő másmilyen, attól még simán lehet mindkettő egészséges.

Vannak nyugisabb és vannak mozgékonyabb gyerekek. Mint ahogyan a felnőttek között is.

2019. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

A madártej-se nem madár, se nem tej.

Bárányhimlőnek sincs sok köze a bárányokhoz, a szamárköhögésnek a szamarakhoz A hiperaktivitás, mint ADHD ugyanez. Nem azt jelenti, hogy mozgékony a gyerek és nem tud megmaradni egy helyben. Annó pszichológia órán pszichológus azt mondta a létező legrosszabb ötlet a sport az ilyen gyerekeknek. Mert nem mozgáshiányuk vagy mozgásigenyük van.

2019. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Legtöbbször iskolába kerüléskor. A hiperaktív gyerekekkel egyébként nem az a baj, hogy zizegnek, hiszen az még normálisnak is mondható kisgyerekeknél. Nekem mindkét gyerekem adhd-s. Amikor mondom az embereknek, mindenki eltátja a száját, hogy akkor miért nem viszem el sportolni, és ezzel le van a gond.

Mert ez nem arról szól! Sőt, csodálkozni fogsz, de sok mindenben nagyon le vannak lassulva.

Vannak a nagymozgások meg a finom mozgások. Az enyémeknél a nagymozgás még nem is annyira gáz. Tehát le tud ülni egyhelyben, végigüli a tanórát, nem bomlaszt. A finommotorika más kérdés, folyamatosan babrálni kell valamivel, a lába is jár folyton a pad alatt.

Az információt, ami feléje áramlik, az ilyen gyerek nem tudja megszűrni, egyszerre éri minden, nem tud szelektálni, figyelni, és emiatt nagyon fáradékonyak. Tanórán sokkal rövidebb ideig tudnak koncentrálni, mint ami a koruknak megfelelő lenne. Sajnos a szabálykövetés is hasonló helyen van az agyban, így a legtöbbször gond az is, hogy szót fogadjanak, betartsák a szabályokat. A legtöbb adhd-snak komoly magatartászavara is van. Aztán jönnek a sorozatos kucarcélmények, ami miatt az önértékelésük is csorbul, ami további magatartászavarokhoz vezet, szóval ez egy ördögi kör.

2019. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!