Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ajándék normális...

Mennyi ajándék normális gyerekeknek születésnapra stb?

Figyelt kérdés
Én mindig is az egy darab/fő/alkalom híve voltam. A szülinapon a gyerek kedvencét főzöm, átjönnek a nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, egy torta és az egy szem ajándék. Mondjuk elég nehéz volt ezt letolni a család torkán, de már hozzászoktak. Vagy adnak pénzt abba az egybe, vagy tegyék félre a gyereknek a bankba ....Karácsonykor ugyanez. Nem veszek valamit csak azért, hogy az a születésnapjára legyen. Vagy nem adok születésnapra olyat (pl ruha) amit amúgyis megvennék. Két hete volt a lányom 6. Születésnapja, kapott is egy remek mikroszkóp készletet, aminek nagyon örült. Nem volt ajandékhalom, ezt az egyet nagyra értékelte. Azóta is mindennap hasznos órákat töltünk vele. Viszont már a gyerekek megbeszélik egymás közt, hogy ki mit kapott, és múlt héten elég szomorkasan jött haza a lányom, majd mikor beszélgettünk megjegyezte hogy xy 8 ajándékot kapott. Mindenhol ez a szokás? Ártok a gyereknek ha ehhez tartom magam? Mert pl azt hiszi majd hogy őt nem szeretjük annyira vagy stb....
2019. márc. 17. 07:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon jó ötlet volt ez tőled, hiszen így értékeli az ajándékot. Viszont most már "belekavar" az életébe a baráti társaság. Vagy megbeszéled vele, hogy nálatok miért van így, és jobb esetben el is fogadja, vagy beadod a derekadat és több kisebb ajándékot fog kapni. Én szurkolok, hogy megértse, miért csinálod.
2019. márc. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Hát, egy gyerek inkább annak örül, ha sokmindent kap. Mondjuk én is, pedig már jócskán felnőtt vagyok....

Mjnugy szoktuk, hogy van egy nagyobb ajándék és sok kisebb. Pl a gyerek bbabahazat akart. Az volt a nagy ajándék, de mellé kapott külön bútorokat, babákat, kifestőt, szinesceruzat, stb.

Mindenki maga dönti el, hogyan és mit ajándékoz, de az átlag gyerek a mennyiségnek örül

2019. márc. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%
Az, most nézem összesen egy ajándék van???? Nem kap külön senki mástol, se nagyszülőktől, senkitol???? Hát ilyen nálunk sosem volt és nem is lesz.
2019. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem jól csinálod. Nem tudom, ismered-e az Egyszerűbb gyermekkor könyvet és elvet a sok tárgyról, amivel elhalmozzák a gyerekeket, ócska műanyag és káros bóvlik. Elveszik az örülési képességük, ha túl sok az ajándék.

Èn lehet, hogy nem pont így csinálnám, de mindegy is.

Szerintem magyarázd el nyugodtan a gyereknek. Akár környezetvédelmi-ökológia szempontból (felesleges gyártások), akár elvi úton (károsítja az idegrendszert a sok tárgy), hogy Te abban hiszel, hogy ez így jó, szép, igényes jó minőségű kevés ajándék. Meg hogy másnál összevárják az igényeket és akkor kapja meg a ruhákat stb is. Minden család más...

2019. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó vagyok. Mármint lehet hogy nem pont ezt az ajándékozási elvet követnèm, de valami hasonlót.


Amúgy Karácsony előtt egy vitába keveredtem itt, ahol leírták az emberek, mit vesznek a gyereknek Karácsonyra... Hat társas, kilenc könyv, óriási babaház + interaktív baba + egyméteres plüss stb.


Leírtam akkor, hogy szerintem ez sok és káros a gyerekre, és nem is értették. Kb az volt a válasz, hogy "hát mért élünk, ha nem azért, hogy boldoggá tegyük a gyerekeinket..."


Szerencsére utàna találtam meg az Egyszerűbb gyermekkort. Ha elolvasod a könyvet, van ilyen FB csoport, nagyon szimpi emberekkel.

2019. márc. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%

Hát azért óriási különbség van az egyetlen ajándék a teljes családtól és a kilenc könyv, hat társas, stb között.

Miért nem kaphat a nagyszülőktől ajándékot a gyerek? Plusz a több ajándék nem jelenti azt, hogy kacatot kap.

2019. márc. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom normális az is, ahogy ti csináljátok, mi másképp csináljuk, nekem az a normális.

A nagy ajándékot mint pl most, kerti jatszohazat, megvesszuk mi.

Ezen felül a család tagok hoznak legot, könyvet, tarsast, kirakot, mikor mit szeretne.

3 gyerekünk van, annyit változik, hogy mivel játszanak, hogy szerintem nem rossz, ha több helyről több felét kap.

Nálunk egyébként senki nem hoz kacatot, a kirakok stb is mind értelmes játék.


Viszont a te gyermekednek neked kell elmagyaraznod miért ez a szokás.

Kesobbnyarakni sem viszed azért mert mások 3x is voltak a Bahamakon egy évbe, gondolom.

2019. márc. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk pont fordítva van mint nálatok.


Mi nem veszünk össze vissza a gyerekenek semmit sem. Csak is kizárólag az ünnepekre kapnak, de akkor több mindent is és azt amit igazán akarnak. Ha bemegyünk egy boltba és akarnak valamit mindig az a válasz, hogy kérd a köv ünnepre... Ha a gyerek nem felejti el amit kért, akkor a köv ünnepre meg is kapja, ha elfeljti akkor nem volt fontos.


Nekem pont az a fontos, hogy egy ajándékozás nagyon különleges legyen a gyerekenek, hogy érezzék nem minden sarkon kapnak valamit, hanem egy ünnep nap az ahol nagyobb dolgot kapnak.


Ami még szerintem nagyon fontos, hogy soha nem tíltom meg a családnak, hogy azt vegyen a gyereknek amit ök akarnak. Szerintem mind a rokonoknak mind a gyereknek fontos, hogy maguk válasszák ki azt amit jónak látnak.Persze a rokonok is kikérik a véleményt elötte.

Èn is imádok ajándékozni, és szerintem csúnya dolog a másiknak megtíltani ezt.


Mi a férjemmel egymást is mindig megajándékozzuk és probáljuk az kitalálni a másik mire vágyik, de egyma´snak is adunk ezer féle vissza jelzést mi is lenne jó. Pl egy rakat olyan dolog van ami nekem nagyon tetszik, de sajnálom megvenni magamnak, ezt a férjem jól tudja és megkapom az ünnepekre.

2019. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk mindig több az ajándék, és ez nem egyenlő azzal, hogy bóvli sz..rokat kapna a gyerek csak azért, hogy "kapjon valamit". 26 éves leszek most tavasszal, jócskán nem vagyok már gyerek, de még én is szeretem, ha kapok ajándékot. Nem értem, miért kell ilyen szinten erőltetni a saját elveidet, meg ez, hogy "letoljuk a család torkán". Gyönyörű, mondhatom.
2019. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
42%

Hat igazábol az sem rossz, ahogy te csinálod, de én pl engedem, hogy vegyen mas is ajandekot a gyereknek, de persze ugy, hogy kapcsolodjon ahhoz, amit mi veszünk, vagy ami érdekli a gyereket. Pl szeret szinezni, akkor valaki kifestot vesz, valaki papirt, vagy festéket, vagy ceruzát. Így tobbet kap, de megis osszefuggenek. A 20.autot ém sem engedem. Sot mindenkinek megmondtam, hogy ne hozzanak edesseget a gyerekemnek. Ha valamit vesznek az ropi legyen, de mi regota nem veszunk az ajandek melle csokit, mert van torta, igy feleslwges meg 6 kg edesseg.

De most szulinapra egy nagyobb ajandekot szeretnenk, hogy mondjuk mamákkal keresztapukaval nagybacsival osszedobjuk.

Mondtam amugy a tobbieknek, ha ruhat akarnak mekkora a merete es ennyi. Mert ugye a mamak nalunk szeretnek pluszba venni, de akkor mindig mondom, hogy valami ertelmeset vegyenek, aminek hasznat veszi a gyerekem.

2019. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!