Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ajándék normális...

Mennyi ajándék normális gyerekeknek születésnapra stb?

Figyelt kérdés
Én mindig is az egy darab/fő/alkalom híve voltam. A szülinapon a gyerek kedvencét főzöm, átjönnek a nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, egy torta és az egy szem ajándék. Mondjuk elég nehéz volt ezt letolni a család torkán, de már hozzászoktak. Vagy adnak pénzt abba az egybe, vagy tegyék félre a gyereknek a bankba ....Karácsonykor ugyanez. Nem veszek valamit csak azért, hogy az a születésnapjára legyen. Vagy nem adok születésnapra olyat (pl ruha) amit amúgyis megvennék. Két hete volt a lányom 6. Születésnapja, kapott is egy remek mikroszkóp készletet, aminek nagyon örült. Nem volt ajandékhalom, ezt az egyet nagyra értékelte. Azóta is mindennap hasznos órákat töltünk vele. Viszont már a gyerekek megbeszélik egymás közt, hogy ki mit kapott, és múlt héten elég szomorkasan jött haza a lányom, majd mikor beszélgettünk megjegyezte hogy xy 8 ajándékot kapott. Mindenhol ez a szokás? Ártok a gyereknek ha ehhez tartom magam? Mert pl azt hiszi majd hogy őt nem szeretjük annyira vagy stb....
2019. márc. 17. 07:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elég szomorú, ha valakinek ajándék az, hogy együtt a család. Normáliséknál bármelyik hétvégén lehet családi kirándulást szervezni, vagy leülni közös társasozásra.

Mit csináltok ti egyébként ünnepeken kívül? Le se xarjátok a gyereket, majd karácsonykor azt hiszitek ti vagytok a valakik mert elvittétek a gyereket egy játszóházba, és ezzel milyen különlegesek vagytok?

Az ajándék mennyisége meg persze nem áll egyenes arányba a szeretettel, de fordítottban nem. Ne hidd már azt, aki több ajándékot ad a gyerekének, az kevésbé szereti, vagy foglalkozik a gyerekével mint ti.

2019. márc. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Én biztos vagyok magamban, csak érdekelt mások véleménye. Nem, nem csak ünnepnapokon vagyunk együtt. Bár szerintem az este együtt tvzés nem közös program. Vagy elmenni a tescoba sem az. És az igazat megvallva egy átlagos hétköznapon másra nem jut idő. Attól függetlenül, hogy szombat vasárnap is dolgozok, szerintem így is több minőségi időt töltünk együtt, mint a tescoba járó családok. De elég szomorú, hogy ilyen részleteket emeltek ki, ahelyett hogy a “nem akarom hogy elvárás legyen az ünneppel szemben a kapni kapni kapni kapni érzés”. Ráadásul ezt a részletet csak ti következtettétek ki. Ez lett volna a lényeg😂 nem fogok csak azért beállni a sorba, hogy a többséggel egyforma legyek. A gyereknek egyszer volt ilyen kérdése, de nyilván normális ha kérdez. Nem vágott le hosztit, hogy akkor neki miert ilyen sanyarú az élete.
2019. márc. 20. 07:42
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad le. Mondjuk mi nem szoktunk tévézni és a tesco se családi program. Naluhnk ah a normális, hogy együtt vagyunk. Az marhára nem ajándék, hanem normális dolog. Családban alap kellene hogy legyen. Elvárás a kapni, kapni, kapni. Nálunk nem. Senki nem várja el az ajándékot, de mindenki örül neki. A gyerekem kicsiként és nagyként, én magam közel ötven évesen, a 70 feletti anyósom, a kilencvenes szomszedasszonyom. Mert az ajándék lényege, higy örömet okozzon. Egy értékes ajándék és 58db kacat között létezik a középút és ezt kellene megtalálni. Nekem sikerült, az itt válaszolok tobbsegenek is, neked nem. Remelem a gyereked megérti
2019. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Vajon emlékszik a gyerek a tavalyi születésnapjára? A szobájában lrvő temérdek holmi közül vissza tud emlékezni, hogy melyek a kitüntetett ajándékok? Vagy minden csak van, mert jár neki? Pl. 10év múlva vissza tud emlékezni, hogy hogy is volt a 10. Születésnap? Mire fog emlékezni? Fel tud majd idézni valamit, hogy igen, ez az amit akkor kaptam. Ez az egy különleges valami az. Az én gyerekem emlékszik még a tavalyi ajándékára, mert az nyomott hagyott benne. A szinező, a kisruha, meg a zsírkréta nem hagy benne nyomot, így felesleges is.
2019. márc. 20. 08:58
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Megegyszer; a millió és ah egy között ott a középút. Az én gyerekem most 16, de biztos vagyok benne, hogy az összes ajándékáról tudja, melyiket kitől kapta. Lehet, hogy azt eltéveszti, hogy az 5. születésnapjára kapta e a nagy maxit a mamától vagy a 8. karácsonyára, de azt tudja, hogy a mama ajándéka volt. Bár igazad van, évi max 3 ajándékot nyilván könnyebb megjegyezni.

Nálunk a ruha amúgy nem ajándék, az szükséglet. Nálunk nincs ruha ajándékozás. Az meg, hogy a gyerekednek semmit em jelent egy kréta vagy színező, elég szomorú. Jó sivár eletet teremtesz szeg3nynek, ahol még kreativitásra sincs lehetősége..

2019. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
26%

A kérdező azt írta, hogy a szülinapon több család is együtt van (nagyszülők, nagynéni stb). Ez a legtöbb családban sajnos csak ünnepeken megoldható.

Szerintem inkább azok bizonytalanok, akik ilyen elszántan támadják a kérdezőt.

Vsz én sem ezt az egy ajándékos rendszert választanám, hanem a listámat, de engem is kiosztottatok és nullára pontoztatok. Nem mintha zavarna, csak vicces.

Azért meg nem kell több ajándékot adni, vagy bármit másképp csinálni, mert a tőbbi gyereknél úgy van. A legtőbb gyereket nem számomra tetszetős módon nevelik, mért követném őket akkor?

Nem kell ennyire félni a gyerektől. Meg lehet neki mondani, hogy itt ez a rendszer. Máshol meg az a rendszer, hogy a részeg apa ordít a családdal vagy elváltak a szülők, vagy büntetik a gyereket mindenért.

Mindig lesz olyan osztálytárs, aki többet kap. És ha következetesen, határozottan megtanul valaki a saját útján járni, és nem másokhoz hasonlítani magát, az elég nagy ajándék.

Én sem kaptam egy csomó mindent meg, egyrészt mert szegények voltunk, másrészt az én Anyukám is utálta a bóvlit, és ezt érthetően el is magyarázta, és én tudtam is azonosulni az elveivel. Nekem divatos ezaz helyett könyveim voltak, meg iskola a plüsseimnek, osztálynaplót vezettem, Anyu matekversenyt írt ki nekik, vagy ki-mit-tudot szerveztem, amin a szüleim zsűriztek. A telkünkön a bozótban fél napig oroszlánosat játszottam, vagy segítettem kertészkedni. Verseket, meséket írtam.

Az általános iskolánkban extrém tehetségesnek tartottak, pedig átlagos az IQ-m. Magas végzettségem lett. Be tudom osztani a pénzem. Nem vágyom olyasmire, amit nem engedhetek meg magamnak. Ki tudom várni, amíg beérik egy munkám gyümölcse.

Ezek a dolgok azért vannak, mert az Anyu úgy nevelt, ahogy. Nem cserélném el ezeket a Kevin barbira vagy Commodor 64-re.


Ettől függetlenül, ha a Kérdező helyében azt látnám, hogy a gyereknek visszatérő lelki fájdalmat okoz a csak-egy-ajándék rendszer, akkor finomítanék rajta. Illetva valóban fel kell arra készülni, hogy a kortárs nyomás erősödni fog, és a vágyai középpontjában sem a mikroszkóp lesz (engen inkább ez gondolkoztatott el, hogy egyedüli ajándéknak magàtól kívánta-e a mikroszkópot...).

2019. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Egyébként most olvasom a kréta-zsírkréta-színező dolgot, ebben viszont nem értünk egyet, ezek nagyon fontosak!

A tippem, hogy reál végzettségű, iskolázott ember vagy, ez klassz dolog, de ne felejtsd el, hogy a művészetek és a humán tárgyak, valamint a kortársak és a szabadjáték is nagyon-nagyon fontosak.

Rajz, színezés egy gyereknek igenis érték, az önkifejezés egyik fő útja.

2019. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

26!


A lista jó- ha kérik. De nekem úgy jött le, te ratukmalod a családra és ha nem azt veszik, ami rajta van, akkor kuka.

Nálunk is van kívánságlista. Minden családtagnak van ilyen, amig alkalom előtt elkérünk és annaknismereteben próbálunk valami ajándékot venni. Nem feltetlenul a listáról, mert pl ha a gyereknek 3 hónapos a telefonja, de felírta, hogy neki iPhone 83 kell, akkor egyértelmű, hogy azt nem kap. De a lista jó segédlet. Ettől függetlenül ha a nagymama épp úgy dönt, hogy ő most x dolgot vesz a gyereknek, akkor a gyerek ennek akkor is örülni fog, ha amúgy azh adott dolog őt nem érdekli, mert mi azt tanítottuk, hogy az ajándék azért van, mert a másik gondolt rád és oromet akár szerezni.

2019. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

De mi ez az "úgy jött le" dolog, leírtam, hogy örültek neki... Ettől függetlenül jogom van nem beengedni olyan tárgyat az otthonomba, amelyiket károsnak tartom. Szerencsére nálunk senki nem erőszakos, inkabb érdeklődnek, hogy mit gondolunk, és nem az ellenkezőjét csináljak.

Az ajándékozás nem az ajándékozót kell szolgálja szerintem.

Meg nyilván nem kell nagyon merevnek lenni.

2019. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj kérdező, te nem látod az aranyközéputat. Elképzeltél magadnak egy eszmét, és makacsul ragaszkodsz hozzá. Senki nem mondta, hogy millió szám halmozd el kacatokkal a gyereket, amikre 1 nap múlva emlékezni sem fog.

De magyarázd már meg nekem, hogy mi történik akkor, ha nagyi is vesz még 1 db ajándékot, a te 1 db ajándékod mellé? Elárulom, semmi, max összedől a képzelt kis világod. De hogy ettől nem lesz elkényeztetett a gyereked az tuti.

Amúgy bármilyen hihetetlen neked vagy a 66%-osnak létezik ám tudatos nevelés is, meg olyan hogy elbeszélgetünk a gyerekkel bizonyos dolgok értékéről. Nem csak a 2 véglet létezik (itt sem) hogy odadobunk mindent, mert az alap az jár, és nem beszélünk annak az értékéről, jelentőségéről, vagy 1 db ajándék van és semmi több. Rengeteg ember van aki gyerekként megkapott mindent mert jómódú családban nevelkedett, de értékelni is tudta a dolgait, és a mai napig nem kap agybajt ha nem tud egyből megvenni valamit, mert gyűjtenie kell rá, vagy kicsit visszafogni a költekezést. Nem lett önző, sem beképzelt, mert megtanították a szülei rá, hogy mindene ami van azt meg kell becsülni, hogy semmi nem hullik csak úgy az ember ölébe stb. Beszélgetni kellene azzal a gyerekkel.

2019. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!