Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 év körüli gyermeketek...

5-6 év körüli gyermeketek mennyi időt tölt telefonnal?

Figyelt kérdés
Neki való játékokra, videókra gondolok. Nem akarom tiltani se, de azt se, hogy túl sok időt töltsön vele. Mennyi vajon az arany középút?

2019. márc. 17. 09:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
6%
Telefon?! Saját?! Nekünk okostv-nk van azon YouTube-ozik, néz tv-t. Játszani PS-en szokott legtöbbször mozgóssal. Nagyon szeret jó időben kint lenni. Nekünk nem kellett szabályozni mert inkább megy medencézni, jakuzzizni, kutyázni, trambulinozni, sétálni, stb... Nálunk amikor beteg akkor van hogy sószobázik, pár perc szauna, de akkor többet kütyüzik olyankor max. 5 órát egy nap, ha nem beteg akkor max. 3 órát
2019. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
6 éves fiam a tableten szokott játszani, videót nézni. Változó mennyit van nála, van, hogy egy órát is nyomkodja, de olyan is, hogy két napig elő sem veszi. Nem korlátozom, hogy "csak fél órát játszhatsz", úgyis hamar megunja, vagy valami mást akar csinálni. A telefont nem tudja kezelni, hiába mondtam, mutattam, hogy szinte ugyan az mint a tablet, nem tudja.
2019. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
8 évesen kapott telefont, mert külföldre költöztünk, ő taxival járt iskolába és nem beszelte a nyelvet. Marhára nem érdekelte előtte se a telefon, akkor se játszott vele.
2019. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Sehol sem írta, hogy saját telefon. Panelben élünk. Így nálunk sajnos a trambulin, medence,szauna,jakuzzi nem opció..... Nyílván sok szülő gyermeke inkább ezekkel lenne el, de ehez udvar kéne, meg jó sok pénz. Többek között az ilyen válaszok miatt nem nagyon szoktam itt kérdést feltenni. Istenem..... 🙈🤪
2019. márc. 17. 10:04
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Semennyit! Mi is panelban élünk, de nem ülünk itthon 0-24ben. Ki is lehet menni az ajtón, biztos van játszótér, vagy bicajozni, sétálni, kavicsot gyűjteni vagy labdázni stb.

De várj tudom, ez mind nem opció nálatok, csak a telefon.

2019. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Ezt amúgy neked kell eldöntened. Minden gyerek más. Egy-ket órától nem hinnem, hogy barmi baja lenne. Beszéld meg vele előre, hogy ennyit jatszhat/videozhat, utána mással kell lefoglalnia magát.


Nem minden gyerek szeret amúgy kint játszani. Én pl utáltam. Akkoriban nem volt még mobil, tv is csak fekete fehér és hétfőnként musorszunet volt, én viszont nem szerettem kint játszani. Magányos farkas típus voltam, jól elvoltam egyedül, rajzoltam, olvastam. A gyerekem se volt soha egy kint jatszos típus soha. Szívesen volt barátokkal, de inkább bent mokoltak, társasoztak, jatszottak.

3.voltam

2019. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló! Nem csak a telefon az opció természetesen! Amiket írtál mind pipa! Sőt túrázas, játszóház, állatkert, vidàmpark is. Sőt hegyekben kiràndulás mivel Ausztriában élünk, így van sok lehetőség erre is. De egyrészt most jön a tavasz, ezekre eddig nem igazán volt alkalmas az időjárás. Illetve van egy 13 hónapos kistesvér is. Így kicsit nehézkesebb a dolog. De lehet tovább kötözködni. Igyekszek mindenre normális választ adni. 😉 A kérdésre normálisan válaszolóknak megy a zöld kéz.
2019. márc. 17. 10:54
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Van, hogy fel orat, van, hogy 1-2 orat. De most, hogy jon a jo ido, nem igazan erdekli.
2019. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

Akkor tovább "kötözködöm" 😃

Nálunk a legkisebb féléves,de így sem telefonozik, sem a nagy 8 éves sem a középső 4éves a panelban. Érdekli öket, nincsenek is eltiltva, de a világ sokkal érdekesebb a telefonnál! Ezt látják tőlünk, jövünk, megyünk, télen is, hóban is. A kicsivel is.

2019. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A kérdés egyébként nem az volt, hogy mivel foglaljam le a gyerekemet, mert unom az egészet és inkább a hàtsó felemet vakarasznám a gyerekeimmel töltött idő helyett. Egyeseknél probléma van a szövegértelmezéssel. A kérdés, hogy mennyi az elfogadható idő? Még ovis, de szeptembertől iskolás lesz. Már ott is fognak tabletet használni a tanuláshoz. Legalàbb nem úgy fog ott az eszközre tekinteni, mint borjú az újkapura.
2019. márc. 17. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!