Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 évesen tudatosan esélyt...

3-4 évesen tudatosan esélyt adni arra, hogy majd később választhasson olyan dolgot foglalkozásául, amit nem mindenki? Mi ezzel a gond?

Figyelt kérdés

Szóval a lányom 4 éves. 3 éves korától heti 3x jár edzésre. Ez az edzés konkrétan készíti egy sportágra, persze életkorának megfelelően mégis intenzíven. Eleinte nem akarta csinálni, leginkább azzal volt baja, hogy nem akart ott maradni, pedig amikor eljöttem feloldódott. Mára már ez nem jellemző, bár ha igazat akarok mondani, akkor kimondottan annyira nagyon nem is várja, de gyakran meg szoktam lesni és az órán végül is jól érzi magát.


Ezt az egészet tudatosan csinálom. Én is sportolok, bár nem ténylegesen sportágit. Magamhoz képest rengeteget értem el, sikerül/sikerült elérnem dolgokat (állóképesség, test, önfegyelem), amikre korábban csak vágytam. Viszont ezt sosem csinálhattam versenyszerűen, pedig látom az életmódomból kifolyólag (nálam is napi több óra szintű a mozgás), hogy mennyire szuper lett volna ezt akár versenyszerűen.


Na ezt az esélyt akarom megadni a lányomnak, hogy ő dönthessen majd úgy, hogy ezt csinálja. Köztudott, hogy kb 13 éves kor körülre ki kell alakulni a sportági képességeknek, mert sok ezek közül később már közel sem hozható olyan szintre mint akik kicsi koruktól csinálják, magyarul ezt nem elég 13-14 évesen elkezdeni.


A probléma az, hogy nagyon sokan rossz szemmel nézik ezt. Az a baj, hogy őszintén nem értem, hogy mi ezzel a baj, mert ők sem tudják konkrétan megfogalmazni, csak azt tudják mondani, hogy rajta élem ki a vágyaimat. De én nem mondom, hogy ezt kell csinálni. Csak azt, hogy ez egy lehetőség. Hiszen, ha nem csináljuk most, később már nem lehet, mikor esetleg ezt akarná választani. Én előrelátónak tartom magam. Szerintetek?



2019. márc. 25. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen megéetelek.

Én is így fogom. Ha tiniként nem akarja, akkor nem csinálja de legalább esély meg van adva.

2019. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg a gyerek lehet 3 vagy 13 éves, önálló emberi lény, ha szeretne valamit csinálni ámen, de ha kényszeresen ott van hagyva mikor nem akarja,meg nem szívesen megy, de a te kedvedért csak,akkor az már velejétől el van cseszve.

Az hogy te sportoló vagy oké, hidd el utánozni fog téged valamilyen szinten, de lehet ő nem sportoló akar lenni, lehet sose akar az életbe sportolni, akkor mi van?

Ha meg kimagasló lesz benne tökmindegy hogy 10 vagy 3 évesen kezdi el, ő még nagyon kisgyerek, játszania kéne a kortársaival,játszótérre járni,focizni, labdázni tök mindegy, nem 3x egy héten edzésre járni amihez nincs is kedve igazán.

2019. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg a te meg nem valósult álmaidat akarod ráerőltetni egy másik emberre, és ez undorító.
2019. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Szia, én meg azért értem meg a rosszalló tekinteteket, mert baráti körben is van ilyen, aki olimpiai bajnokot akar nevelni a lányából. A kislány nagyon sokat ellenkezik, magántanuló, szinte nincsenek is barátai, az anyja konkrétan az egész gyerekkorától megfosztja a mindennapos edzésekkel. Én azon sem csodálkoznék, ha az ilyen gyerek 15 évesen lelép és elkezd zülleni.

Szerintem a tehetségnek belülről kell jönnie, a gyerek érzi, hogy igazán mihez van kedve, persze kell a szülői iránymutatás is, kell a noszogatás, de nem minden áron és mindent feláldozva. Eljön a tinédzser korszak és ha a gyereked nem igazán tehetséges, nem az az álma, mint neked, akkor óriási pofonokat fogsz még kapni az élettől.

Az őstehetségek, mint például a zenész gyerekek is maguktól csinálják, tanulnak, gyakorolnak a végtelenségig, mert ők akarják, mert jók és még jobbak akarnak lenni, mert él bennük a versenyszellem. Ezt ráerőltetni a gyerekedre túl nagy áldozatot kíván és óriási önzőség, hidd el. Ha valóban tehetséges, fel fogják olyan edzők fedezni, akik nem hagyják elveszni.

2019. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megadod neki az esélyt vagy ráerőlteted? Nem mindegy...

Nem akart menni de te vitted... most meg kényszeresen jár, viszed, ha akarja hanem. Hamarosan közli veled, hogy utálja az egészet és nem akarja csinálni. Én sajnálom picit a gyereked, nem gondolnám, hogy egy 4 évesre rá kell erőltetni a sportot, miért nem sportolhat azt amit ő szeretne? Ő akar sportoló lenni vagy te akarod, hogy sportoló legyen?!

2019. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Az a gond ezzel, hogy ráerölteted, egy 4 évesnél ezt csak eröltetni lehet, mert magától játszani szeretne, ez lenne a normális. Lehet, hogy minden sportoló és zenész mögött áll egy terroranyu, el tudom képzelni, de mondjuk én biztosan nem fogom ezt csinálni a lányommal, túl nagy az esélye, hogy, nem lesz kiemelkedő a sport, vagy a zenei teljesítménye és akkor jól elcsesztem a gyerekkorát. Heti 1-2 sport amúgy szerintem is mehet oviskorban, az egészséges életmód része.
2019. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Egy gyerekre akkor nem ráeröltetés egy dolog, ha azt a gyerek minden alkalommal várja és menni akar arra az edzésre.


Ismerek ilyen gyereket, az anyja a gyereknek oda és vissza lenne, ha nem kéne minden nap cipelnie edzésre a gyereket, de ö ki nem hagyna egy napot sem. Ott mondom mindig, hogy az ilyen gyereket érdemes támogatni.


Nekem a kisebbik lányomnak iszonyat jó ritmus érzéke van, nagyon jól táncol. Egy szuper tánciskolába járt a növérével együtt 3 éves koruktól. A növére imád oda járni. A kicsinek hiába van szuper érzéke a tánchoz, hiába az egyik legjobb volt mindig a csoportjába. Egyszer csak abba akarta hagyni. Fél évet még járattam, de minden alkalommal kért, hogy már nem akar menni.

De pl a lovaglást egy napon sem hagyná ki....

2019. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Tegyük fel, h még jàratod egy ideig, de mondjuk 1 év múlva azt mondja:" Anya, nem akarok tovàbb ide jàrni, mert én sokkal jobvan szeretnék néptàncolni/ balettozni/ úszni/ hegedülni akàrmi.... Mi lenne erre a vàlaszod?
2019. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem járatnám, ha ő nem akarja. Minek erőlteted? Csak megutáltatod vele, előbb-utóbb magadat is. Az, hogy te nem lehettél sportoló, nem jelenti azt, hogy a gyereked akar. Ha szeretne járni, semmi ellenvetésem nem lenne. De így..

A lányom jár heti 2x sportra, imádja. 1x úszni, nem rajong érte, de ebből meg én nem engedek ugyanis asztmás, az ő érdeke. De nálatok hidd el nem az ő érdeke. Biztos jót akarsz neki, de ez nem az. Gondold végig mégegyszer szerintem.

2019. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szép elgondolás, de honnan tudod, hogy pont ebben a sportágban akar majd elhelyezkedni? Vagy egyáltalán sportban. Lehet, inkább rajzolna majd, valami kis művész lenne. De nem tudsz mindenre lehetőséget adni. Nem járhat úszni, ballettozni, akrobatikus tornára, focizni, kézilabdázni, lovagolni, gitározni, hegedülni, zongorázni, szaxofonozni, rajzra, festészetre, írói képzésre meg színészkedni. Vagyis de, csak akkor semmi gyerekkora nem lesz. Lehet közli, hogy ő origami madarakat akar hajtogatni egész hátralevő életében, és majd utál téged, mert nem az origami szakkörre járattad, hanem a sporttal vesztegette az idejét.

Ha annyira tehetséges lenne, már mondták volna. Nem is akar menni, szerintem hagyd.

2019. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!