Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megengeditek nézni a gyerekete...

Megengeditek nézni a gyereketeknek a meséket a tévében? Vagy amiket szeretne nézni,4 éves fiam állandóan lego meséket meg olyanokat amik +6sak nézne.

Figyelt kérdés
Az oviban hallja ezeket, engem nagyon zavar. Idáig max bogyó és babócát, tomi meséket nézhetett. Most meg már star wars és társai. Mi lesz így belőle, már most ezek az agresszív mesék.
2019. márc. 30. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Nándimese
2019. márc. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ennyire ne feszülj rá. Ezek csak mesék.
2019. márc. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Én nem engedem, én válogatom, miket nézhet. Pl spongyabobot nem, mancsőrjáratot igen.
2019. márc. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Engedem, mert szeretné és nem szeretném attól sem megfosztani, hogy átbeszéje a társaival, barátaival.


Ezek csak mesék... Nem úgy óvod a gyereket, hogy elzárod ezektől, hanem ha úgy neveled, hogy ne vegye át belőle a negatív dolgokat és ne függjön rájuk.

2019. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Bár kisebb, csak 3 éves, de nem engedek erőszakos mesét nézni, mert ő nagyon félős, és ha olyat lát amit nem ért képes éjszaka is felébredni miatta.

Bár ő még Tomi meséktől is megijedt amikor a wc szörny volt, meg a temetőbe zombi, hiába viccesnek adják elő.

Ha tied nem érzékeny ilyenre akkor nem aggódnék a helyedben.

Btw mi időnkben angolul ment csak a cartoon network, igaz kisiskolás voltam, de olyan elmebeteg mesék voltak rajta, nickelodeonnal egyetemben, még sem lettem beteg elméjű,agresszív ember :)

2019. márc. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Mint szülő nem tudok erről mondani semmit, mert még csak 4 hónapos a gyerekem, de én nem fogom ezektől tiltani. Én tini ninján, winx clubon nőttem fel és sok happy tree friendset láttam, nem lett semmi bajom,sosem voltam agresszív gyerekként sem.
2019. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem engedem, ami még nem neki való. Mondjuk 4 évesen Bogyó Babóca inkább már nosztalgia volt, de Kerek Mesék vagy Nick Junior oké, Cartoon Network 7-8 éves kortól maximum, Star Warsból meg Marvelből lehet olyan legója vagy pólója, de megnézni nem fogjuk plusz még jó pár évig. Pedig nálunk nagyobb gyerek is van.
2019. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Most fog még csak születni a kislányom, de sajnos a családban testközelből néztem végig, hogy mit művelnek ezek a mesék egy gyerek lelkivilágával. Mesék, persze, de egy gyerek nem tudja elvonatkoztatni a mesét a valóságtól és a realitástól. Ennyi kép- és hanginger egyszerűen sok nekik. Egy mese nem a lövöldözésről, agresszióról, üldözésről, menekülésről kell, hogy szóljon egy ennyi idős picinek. Rokonom kisfia totál rájuk függött, semmi nem nyugtatta meg csak a star wars, 3 évesen már fröcsögő szájjal üvöltötte vadidegeneknek, hogy "megöllek", meg "előlem nem menekülhetsz el, kinyírlak" és hasonlók. A szülők is hibásak, nyilván.

Szó ami szó: ameddig csak lehet, elkerülöm majd ezeket a meséket. Lehet olvasni neki helyette, hallgathat hangoskönyvet, zenét, van egy csomó alternatívája ezeknek. Szerencsére jó példa is van a családban, van honnan tanulni. :)

2019. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem nézhet bármit, bár szerencsére nem is érdekli.

Mancs őrjárattal elvan, azt pedig nézhet akár minden nap 2-3részt

2019. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most az a kérdés, hogy engedem-e mesét nézni, vagy engedem-e nem neki való mesét nézi?


Én engedem, sok mesét néz, mert rengeteget dolgozom, nem tudok annyit játszani és olvasni vele, mint amennyire igénye lenne. 4 éves múlt, és fantasztikus a szókincse. Szerencsére a tényleg nem neki való mesék nem is érdeklik, viszont egy sereg 6+ os mesét látott már, mert úgy ítéltem meg, hogy semmi olyan nincs benne, ami ne lenne neki való.

De én pl. pont a Tomi meséktől megyek a falnak, szerencsére már leszokott róla, és csak értelmes meséket néz.

2019. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!