Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális reakció egy...

Mennyire normális reakció egy 17 hónapos kislánytól?

Figyelt kérdés

A lányommal sokat sétálunk kint az utcán is de felénk nem valami nagy a forgalom így egy-egy autó elmegy nem olyan sok.Most már elég nagy távokat képes lesétálni, gondoltam kicsit messzebb viszem a háztól így besétáltunk a központ fele ahol több autó is jár.Ahogy autóhangot hall azonnal nyújtja a kezét, hogy vegyem fel, vagy pld le kell hozzá gugolni, hogy ne parázzon.Ha elment az autó megyünk mi is tovább.A habverőtől,botmixertől,turmixgéptől ugyanígy megijed.

A másik, hogy mondott szavakat mostanában semmit, amiket mondott azok nem épülnek be a mindennapos használatba eltűnnek, nem mondja őket.Mennyire általánosak ezek a dolgok?



2019. márc. 30. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális.
2019. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 2 évesen is féltem ilyenektől. :D Olyan 3 évesen

bátorodtam meg :D

2019. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 éves vagyok, de a mai napig félek a Volt egyszer egy vadnyugat szájharmonikás zenéjétől. :D Emlékszem, hogy gyermekkoromban, amikor hallottam, a fülemre tapasztottam a kezem és elbújtam.
2019. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis, eletkori sajatossag.
2019. márc. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Normális. Ez a második szeparációs szorongás időszaka (másfél éves kor környéki pár hónap szokott lenni). Pár hónap alatt lecseng.

(Ha esetleg mégsem, csak akkor érdemes tovább gondolkodni ennek kapcsán.)

2019. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5.

Jeleztem amúgy a kétségeimet a védőnő felé, ő azt mondta hogy 2 éves koráig várjunk, mert szerinte rendben van a lányom. 8 hónaposan mondta először a kocka szót.Idén januárban volt neki egy meglendülése akkor kb 2 napig rengeteg mindent próbált mondani biztattam is hogy jaj de ügyes minden ,de azóta semmi. Védőnő szerint csak gyűjti a szavakat.Én meg úgy érzem az elmúlt 3 hónapban semmi fejlődést nem ért el.Nem tudom, hova lehet fordulni ha mondjuk 2-3 hónap múlva úgy gondolom, hogy nem szeretnék 2 éves koráig várni.

2019. ápr. 1. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Bőven elég, ha a 3. szülinap felé kezd el beszélni, sőt, ha afelé indul meg a beszéd, általában ilyenkor hirtelen, tehát akár napok alatt már tőmondatokban beszél, bő 100 szavas aktív szókincs észlelhető az ilyen esetek nagy részében, ugyanis már a magzat is hall az anyaméhben és tanulja a metakommunikációt,l újszülött kortól pedig a beszédet egyre jobban ÉRTI! :)


Dr Vekerdy Tamás gyermekpszichológus előadását minden kedves szülőnek erősen ajánlom kedves figyelmébe,

ez itt

az 5 / HÁRMAS rész (itt tér ki a beszédfejlődésre kiemelten, itt eleinte viccelődik, ironizál,

félre ne értsd innen számolva az első 40 másodpercét!),

a többi rész linkje egyébként a video alatt:


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ


Valamint egy cikk evvel összefüggésben, szitnén (részben) dr Vekerdy-vel :


www.nlcafe.hu/csalad/20120220/3_evig_joga_van_hallgatni

2019. ápr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!