Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyit engedi fortniteozni...

Ki mennyit engedi fortniteozni, mestermczni 6-8 éves gyerekeit?

Figyelt kérdés
Már ma összeomlottam, nem bírtam velük csak ezek mentek egész nap. Nem lehetett kirobbantani a gép elől őket, az apjuk meg adja alájuk a lovat, hogy ha én megtiltom ő megengedi nekik, hogy játszanak. Reggel 7:30tól 17:00ig játszottak. Most meg mennek moziba a nagyival. Rossz anyának érzem magam, de ha nem játszhatnak akkor a szőnyegen, kanapén vagy épp a konyha padlón fetrengenek hogy unatkoznaaaak.
2019. márc. 30. 18:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
7 éves a kicsi, 10 a nagy. Most jöttek be a bújócskából,előtte bicajoztak a ház előtt. Az én olvasatomban egy egészségesen nevelkedő gyerek ilyenekkel tölti az idekét.Szó sem lehet semmilyen butító, függővé tevő elmebajról. Nincs semmilyen kütyünk, max tévét nézhetnek egy keveset. Tartalmasan töltik az idejüket, eszükbe sem jut, hogy hiányozna valami az életükből.
2019. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
20%
Szerintem ahoz hogy leszoktasd őket max 2 órát engedj meg nekik aztán pedig keress egy jó sorozatot vagy filmet és ha van időd ülj le velük nézni azt.
2019. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
En sem ertem. Nincsenek barataik akikkel a hetvegere kozos programot szervezhettek? Pl allatkert vagy egymasnal logas, vagy bicozas? Jo en is sokat gepeztem anno, de csak akkor ha sulis este volt es ugy sem engednek el sokaig senkit, de 4-5ig biztosan bandaztunk a tobbiekkel. A hetvegen meg sosem unatkoztam. NINCSENEK BARATAIK?
2019. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%
1 hat nyolc éves gyereknek ritkán vannak barátai sulin kivül.
2019. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

Első, most tapsot vársz? Egyébként meg elég gáz , ha a 10 éves színvonala a bújócska 🙄


Kérdező, próbáld korlátozni, ne egész nap , hanem csökkentsd folyamatosan. Meg igen, legyen más program, menjetek el a piacra szombat reggel,segítsenek otthon pakolni, ha nincs udvar, akkor is el lehet menni a környékre bicajozni. Építsetek be valami ilyesmit a programba ne egész szombaton otthon üljenek, nekem ez nagyon fura.

2019. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Napi max egy óra
2019. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó, épp az a baj, hogy a barátaik is ezekkel játszanak. Hiába van egy szülő, aki nem engedi a gépezést, ha a többi mind engedi, akkor kb. ugyanott tartunk, mert nincs kivel játszania a gyereknek, ha az összes osztálytársa egész nap minecraftozik.


Nálunk a gyerekek (4 és 5 éves) egyáltalán nem játszhatnak a számítógépen. Mi szoktunk néha játszani rajta, én pl. szeretem az igényes RPG játékokat, a férjem is, és igen, szokták néha látni a gyerekek is, ha játszik valamelyikünk, de egyrészt nem ülünk ott órákon át, így a gyerek nem azt látja, hogy folyamatosan valami képernyőt bámulunk, hanem hogy néha leülünk egy-egy órára. Másrészt ez szerintem olyasmi, mint mondjuk az alkohol, attól, hogy a gyerek látja, hogy családi ebédnél a felnőttek koccintanak, még el lehet magyarázni neki, hogy ő ebből nem ihat, mert ez a nagyobbaknak való, nem gyerekeknek. Nálunk ezt megértik a gyerekek. Cserébe én se zabálom fel a marslakócskás vitaminjukat, hiába imádom, mert az meg az övék és nem felnőtteknek való :) A számítógépes játékokra ugyanezek a szabályok vonatkoznak, hogy az nem nekik, hanem felnőtteknek való. Tudom, hogy sajnos idővel nehezebb lesz betartanunk ezeket a szabályokat, mert a csoportban lévő többi gyereknek már most megengedik a szülei, hogy 7/24 a gép előtt üljenek vagy a telefont nyomkodják, és félek tőle, hogy előbb-utóbb a gyerekeink szemében mi leszünk a rossz szülők, hogy mi nem engedjük. Igyekszünk olyan családokkal ápolni a kapcsolatot, akik hasonlóan gondolkodnak, mint mi, így a gyerekeknek van kivel együtt játszani, nem az van, hogy minden barátjuk otthon ül a gép előtt, ők meg egyedül unatkoznak, mert nem gépezhetnek.

2019. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
A fiam 9,5 éves, és igen, lehet bújócskázni ilyen idősen is. Ő a 2,5 éves húgával szokott, sőt homokoznak, csúszdáznak, trambulinoznak is. Ritkán gépezik, pedig saját asztali gépe van. A héten pl. 2szer 1 órát játszott, előtte kb. 3 hétig be sem volt kapcsolva a gépe. Ma du. ment a barátaival bicajozni, focizni, bandázni. Télen kicsit többet játszott, de a napi limit az 1 óra, több esetleg akkor lehet, ha betegen van itthon, már jobban van, ki nem mehet, még az orvos nem írta ki, de akkor is csak a lecke megírása után.
2019. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
7 évesem nem ismeri ezeket a játékokat. Nem szokott gépezni, telefonozni sem.
2019. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
6-8 évesen egyáltalán nem kellene ilyen játékkal játszaniuk... Eleve 12+ a játék korhatára... Nem értem egyáltalán miért engeditek nekik. Ti vagytok a szülők, legyenek szabályok, ha meg akarnak halni az unalomtól majd feltalálják magukat. Szerencsések mert tesók és nincsenek egyedül
2019. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!