Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 eves lesz mindjárt a lányom....

3 eves lesz mindjárt a lányom. Borzasztó rossz evő és nem akar önállóan enni. Van valaki még ebben a cipőben?

Figyelt kérdés
Nem érdekli az evés, egy nyűg, nem tudom ravenni hogy egyen önállóan. Ha elé tennem bele se utne a kanalat. Ha adjuk neki akkor jobban elfogadja és valamennyire lehet vele alkudozni hogy egyen. Van tippetek mivel tudnám motiválni? Közös étkezés vicces játékos dolgok nem hatnak.
2019. ápr. 1. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha éhes enne.

De gondolom ezer más dolgot eszik a normál kaja helyett.


Nálunk eleve csak közös étkezések vannak, és a gyerekek mindegyik annyit eszik amennyit akar. Mikor már asztalhoz tudtak ülni, akkor eléjük raktam az ételt és ettek. AMiben kellett segítettem, de közben én is ettem. Az étkezés csak is asztalnál lehet, ha nasit evet az is asztalhoz ülve.

Soha nem rohangáltam utánna, ha esetleg nem akart enni, akkor következö étkezéskor kaphatott enni, vagy ha nagyon sírt mert éhes akkor felültettem és elövettem a föétkezés ételét.


Egy kislányt iserek, aki extrém keveset eszik, nagyon vékony, és alacsony is, de a fejlödése egyenletes. Ö most 6 éves, és tényleg csak nagyon keveset eszik. Az anyukája azt mondta, hogy a gyerek azt kap amit a család többi része is eszik. Ha nem eszik belöle akkor így járt, ezzel ö nem csinál nagy gondot. A probléma ott kezdödik, ha a szülö elkezd aggodni, hogy jaj nem eszik a gyerek...


Milyen nehéz a gyereked?

2019. ápr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
3,5 éves a lányom, a főzeléket mai napig nem eszi csak ha én etetem. Szerintem az állaga zavarja, vagy a kanál. Villával szeret enni meg kézzel is. Nálunk csak egy dolog vált be motivációképp, a csoki. Ugyanis csak ebéd után kap, máskor nem. Az nem lehet hogy a lányod nem éhezik meg eléggé, ezért túrkál csak?
2019. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Leirod egy napi étrendjét? Kakaóscsigát, kubut, Kinder tejszelet és tarsait is beleírva?
2019. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De honnan veszitek, hogy a kérdező csokival tömi a gyereket és azért nem éhes? Én sem nassoltam soha, mégse volt nagy étvágyam.


Kérdező, amit tanácsolni tudok, hogy ne erőltesd, ha nem éhes. Éhen halni nem fog, viszont szorongani igen, ha napi háromszor azt kell hallgatnia, hogy "egyél már, nem igaz hogy ilyen rossz evő vagy". Saját tapasztalat.

2019. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha óvodába megy ott már nem fogják etetgetni. Majd a csapatszellem viszi őt is.
2019. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 2, de ugyanez, bár a főzeléket semmiképp sem eszi meg. (És nem kap semmi Kinder ló**szokat!)

Én úgy tervezem, hogy oviban csak délig lesz, aztán vagy eszik látva a többit, vagy nem. Azért nem aggódom annyira, mert én sem ettem meg ott szinte soha semmit, bár a mai fejemmel fel nem tudom fogni, hogy miért. Gondolom ha a lányod egész nap marad, akkor délutánra csak megéhezik annyira, hogy egyen. Szerintem is csak ennyi lesz a "titok", hogy ha éhes lesz, majd meg fog enni valamit, nyugi.

2019. ápr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne etesd!!!3 éves! Nem kisbaba. 3 evesen már a kenyeret sem szelem neki falatokta. Harapja. Nalunk is az van. Kettőből választhat.Leülünk reggelizni. Van hogy bele se harap. Nem erőltetem. Elteszem. Nem kap mást. Ha szól, hogy éhes, előveszem, megeheti. Delben is választhat. Leves, második, vagy mindkettő. Nem zavar ha csak levessel lakik jól. Egyedül eszi. 2 év 3 hónapos. Nem muszáj enni, ha nem akar. Nem jutalmazom, nem ösztönzöm nagyon. Leülünk. Leül ő is velünk, ami ösztönzi hogy elvileg választhat mindig ( gyakorlatilag így is en diktálok). Azt hiszem várd ki míg éhes, ne adj neki "töltelékkaját". Előbb utóbb szólni fog hogy éhes.
2019. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!