Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislánynak szülinapjára?

4 éves kislánynak szülinapjára?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Problémám a következő. Testvérem kislánya jövőhéten lesz 5 éves. Van iphoneja, apple tablet ( nem tudom mi a hivatalos neve talan Ipad ) laptopja , 15 zsák játéka. De semmivel nem játszik , csak az elektronikai dolgokkal. Kitaláltam, hogy nem veszek neki így semmit, elviszem állatkertbe, azt talán tudja élvezni, és addig is kitudom szakítani a laptop/ tablet elől.. kérdeztem tőle, hogy szeretnél jönni velem állatkertbe? Nagy örömmel azt mondta igen igen nagyon szeretnék. ( akartam venni neki gyermek görkorit, rollert, de anyukája nem engedi mert összetöri magát vele. ) tegnap előttig oké volt a dolog, viszont tegnap előtt anyuka kitalálta ne vigyem el állatkertbe, mert a kislány már nem akar menni. A kislánnyal azóta nem beszéltem, mert folyik a gép előtt és nem ér rá velem beszélgetni. 50 kmerre lakunk egymástól, személyesen csak jövőhét elején tudnánk beszélni, ha nővérem beleegyezik hogy behozza hozzánk. ha nem, akkor elmarad. na ezeket félretéve, nővérem kitalálta, hogy lemond a 130 ezres tanfolyamról, és venne a gyereknek ugrálóvárat belőle, de még pótolni kéne bele 20 ezret. Én meg mondtam neki, szerintem nem kéne ilyet venni neki, vett neki hintát, csúzdát de az sem érdekli a gyereket, mert amint már említettem, csak az elektronika.. nem állnak ők sem fényesen anyagilag, és mi sem, hogy olyan butaságrs költekezzünk/ költekezzenek mint ez, mert a gyerek látta ezt a youtubeon, és most ez kell neki. ha holnap lát valami mást, akkor meg az kell majd neki.. szóval testvérem elvárja, hogy odaadjak neki 20 ezret , és ő majd megveszi a várat, és azt mondja , közösen vettük neki. Én nem szeretném ezt. Én valami 4 évesnek való dologra gondoltam. Kicsit hosszú lett, remélem tudtok valami ötletet adni.

2019. ápr. 3. 09:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elírtam bocsi 4 éves .
2019. ápr. 3. 09:37
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

4 évesnek baba, labda, ugrálókötél... oké, tudom, megvan mindene, de ezekből tapasztalatom szerint sohasem elég :)

Kinti játék, hullahopp karika, aszfaltkréta, műanyag teke. De akár napszemüveg, tütü, valami bizsu nyaklánc-karkötő is nagy öröm egy ekkora gyereknek.


Sajátomból kiindulva (aki fiú, de van 4 lány unokatesó) mesekönyvvel SOHA nem lehet mellélőni, hacsak a szülő nem teljesen elutasító ebben. Tesz-vesz város, Bartos Erika mondókásai, Vackor, Öreg néne őzikéje, Boribon, Labdarózsa, Kököjszi és Bobojsza, Pöttyös Panni, stb.

4 évesnek már lehet társasjáték is, bár itt is szükséges, hogy a szülők partnerek legyenek benne. Gyümölcsöskert, Csigafutam, Zingo, Dobble...

Esetleg fejlesztő "játék", mint LÜK, Logico...


Én ilyenekben gondolkodnék, csak van valami, ami még nincs.

És szintén sajátomból kiindulva jó az élmény, de az nem "ajándék". Ebben a korban az csak az ajándék kiegészítése, de kell valami, ami kézzel fogható.

2019. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Vegyél neki tengeri sárkányokat, az enyém imádta. Filléres dolog, gyorsan nőnek, akvárium jár hozzá, csak etetni kell őket.


Esetleg hangyafarmot.


A tesómnak azt mondanám, hogy már vettem valamit, ami meglepetés lesz.


Vehetsz bűvészszettet, minidrónt, vagy heliballt, azt is imádja a gyerekem.

2019. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Budapesten élsz?

Mert ha szereti a kütyüket, akkor érdemes lehet a Csodák Palotájába elvinni. 3 éves kortól már élvezhető, de ha biztosra szeretnél menni akkor érdemes előtte felhívni őket telefonon és érdeklődni.

2019. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy nehéz ügy. Az állatkert nagyon jó ötlet volt, de ha anyuka nem akarja akkor mindegy.

Esetleg vmi megajátszóház. Ott van ugrálóvàr, kiélheti a pillanatnyi hóbortot.

2019. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
A 4 évesem jégvarázsos sminkasztalt kapott, fodrászos kellékekkel és nagyon örült neki.
2019. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 😊

Nem vagyok budapesti, de a játszóház nálunk is megtalálható, az még jó ötlet :) akartam venni neki halacskákat, de nem engedi a tesóm neki azt sem.. a sminktől fél a kislány 😂 hiába gyerekeknek van és poénos, megrémül tőle. A társas játék is tényleg jó, bár az a baj az nem árammal működik nem üvölt .. ő meg ezt “ szereti “ .. remélem játszóházba elvihetem. Vennék neki még minnies pólókat mert azt nagyon szereti. Anyukánk meg ezért üvöltött le hogy merészelek a gyereknek ruhát venni hát van neki rengetek! Hello kittys , pónis, spongyabobos, minnies is.. azt vettem észre aminek egy átlagos gyerek örül ha kap, ő azt pont letojja magasról 😭

2019. ápr. 3. 15:06
 8/13 A kérdező kommentje:
A minidrónt is megakartam venni, erre azt a választ kaptam, ha a gyerek megkarcolja a kocsikat az udvarban, akkor engem “ ölnek “ meg. mert apuka szerelő és kocsik állnak az udvaron
2019. ápr. 3. 15:08
 9/13 A kérdező kommentje:
#9 én senkit nem pontoztam le!!
2019. ápr. 3. 16:47
 10/13 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 3. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!