Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telnek delutanjaitok...

Hogy telnek delutanjaitok óvoda után? Mikor értek haza, mennyit foglalkoztok a gyerekkel, otthoni teendőkkel es milyen arányban? Titeket is húz-von a gyerek otthon?

Figyelt kérdés

En péntekre mar hulla fáradt vagyok es a hétvége sem a pihenesrol szol, kezdek idegileg belefaradni.

Ki hogy csinalja, hogy ember maradjon?

Külső segitseg mindehhez nincs.

Apuka is általában kesoig dolgozik, gyerekkel nem tud erdemben délutánonként foglalkozni igy minden rám hárul non stop. Neha hetvegen is.


Mindezt jobbanbban szeretnem csinalni nem panaszkodni jottem.

Segitenetek?


2019. ápr. 4. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

2 gyermekem van. 1 ovis és 1 kisbaba. Reggel apja viszi, ha delutanos akkor en hozom, ha delelottos akkor az ovinal talizunk.

Amikor csak en vagyok velük, olyan fél 5 körül érünk haza, és még rohangászhat a kertben. 5 felé bejövünk, mert a pici is éhes addigra. Uzsizik a nagy, a kicsit etetem. Aztán ha a pici el van, autozunk, vagy rendet rakunk és utána játszunk. Pici fel 8kor furdik, aztan a nagy megy, 8kor a picit etetem, addig a nagy mesézik, utána fektetem le őt fél 9-9 tajékán.

Utána még osszekapom a lakast, belemerulok egy kad forro vizbe. Apuka fel 11re er haza, még beszelgetunk es olyan 11 ejfel, mire kidőlünk. Nem mondom, faraszto, es a delutanos heten kb nulla segitsegem van, de igyekszem a legjobbat kihozni magambol, foleg, hogy mar ketten vannak.

Amig egyedul volt, sokkal konnyebb volt az igaz, hiszen jottunk mentunm, csavarogtunk, most azert picit nehezebb babakocsival maszkalnk jonni menni. Szoval marad a kert, es akkor megyunk jatszora mioor apa is itthon van.

2019. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leirtad.
2019. ápr. 4. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Szia nekem 2 gyerek van. 1 ovis egy kisiskolás. Férjem szintén sosincs itthon munka miatt. Van mikor olyanjuk van hogy egész nap veszekednek, terrorizálják egymást minden apró f aszságon! Ez az időszak nekünk mint otthoni anyák erről szól. Hulla vagyok én is péntekre. De én beleélem magam, megyek a tempójuk szerint. Amíg ők oviba stb vannak minden házimunkát bevásárlást megcsinálok hogy utána csak velük lehessek, elfoglalham őket. Ovi/suli után se egyből haza hozom őket hanem játszózunk, bicajok mindig a kocsi hátuljában és bringázunk, kalandozunk kinnt sokat stb.. Mire haza érünk le vannak fáradva teljesen. Persze én is.. Akkor vacsi, füri, olvasás és ágy. ennyi volt a nap. Utána van kb 1 órám amíg a fejemből kibámulok tv-t nézek. Másnap elölről kezdődik minden.. Most ez van de nehogy azt hidd később jobb lesz, csak más! Ok önállóbbak lesznek és nem fognak nyúzni annyit.. De most ez az időszak erről szól és én telhesen elfogadom. Mert utána felnőnek és már nem lesznek gyerekek.. Az “rosszabb” lesz mint most hidd el! Mikor majd nem lesz rád szükségük!
2019. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

4 körül megyek a kisfiamért az oviba, akkor végzek a munkában. Ilyen jó időben még kimegyünk a játszótérre, ha kell, boltba, pékhez, vagy bármi mást intézni is. Ha rossz az idő, hazajövünk egyből. Én hét közben nem sok házimunkát végzek: ki- és bepakolás a mosógépbe, mosogatógépbe, söprés.

Változó, hogy a kisfiam egyedül, vagy velünk játszik-e, ha véletlen elvan egyedül, nem zökkentem ki. De az a ritkább.

A férjem 5 után ér haza.

A tippem, hogy minimalizáld a házimunkát, próbáld élvezni a gyerekkel töltött időt, és legyetek sokat kint a levegőn.

2019. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a kisebbikkel még itthon vagyok, nagyobb ovis. Amikor hazaér, foglalkozni kell vele. Ha mindketten ovisok lesznek, munka mellett biztos, hogy nem fogok nagyon foglalkozni hétköznap a háztartással. Mondjuk pl amíg hétvégén főzöl, addig festhetnek, akkor haladsz is meg velük is vagy.

Vasalni most is csak az ő ruhájukat vasalom, a miénket nem, nem is gyűrődik nagyon. Nem tudom, mekkora a házatok, hétvégén mac egy fél napot szánnék takarításra.

Biztos nem egyszerű, de valahogy neked is kellene pihenni, töltődni.

2019. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!