Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 7 éves lányom rájött, hogy...

A 7 éves lányom rájött, hogy nincs Jézuska?

Figyelt kérdés
Ma azt mondta, hogy a Jézuska nem létezik, csak a felnőttek találták ki és ők veszik az ajándékot. Kicsit sokkolódtam, próbáltam is gyorsan terelni a témát. Mit csináljak? Mondjam meg neki az igazat? Ugyan ez lesz lassan a Télapóval is. Már ezt is kérdezette. Nem hiszem el, hogy már kezd felnőni 😕
2019. ápr. 6. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én azt mondtam a sajátjaimnak,hogy aki hisz bennük, annak a Jézuska és a Mikulás.viszi az ajándékot, akik pedig nem hisznek bennük, azom megveszik maguknak a boltban az ajándékokat.
2019. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
67%
Persze hogy mondd meg neki az igazat, főleg hogy ő jött rá. Miért baj hogy kezd felnőni és látja hogyan működnek a dolgok? Nem hiszem el az ilyen kérdéseket :D
2019. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
7 évesen mér régen tudtam ezeket a dolgokat. Mondd el neki.
2019. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
7 évesen már elég nagy ehhez. Magától is rájöhetett, vagy hallhatta az iskolában. A gyerekek többsége ilyenkor már tudja, hogy nem léteznek. Ha tagadod, azzal összezavarod és hülyének nézed. Attól még tudni fogja, csak nem fogja érteni, miért hazudsz neki. Mondd el, hogy tényleg nem léteznek, és mivel már ilyen nagylány, idén segíthet a karácsonyi készülődésben, mint a felnőttek. Nem fog összetörni a hírtől.
2019. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha van kérdése, válaszolj neki. Többet nem kell mondani, mint ami érdekli. De hülyének nézni a gyereket nem veszi jól ki magát. Legyen erős a kapcsolatotok és ne a jézuskás baromság legyen fontos.
2019. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Örülj neki, hogy ilyen okos a lányod. 7 évesen már csak a buta gyerekek nem mérik fel a környezetük alapján, hogy mi az igazság... Semmiképp ne hazudj neki. Nem okozol ezzel semmilyen lelki törést.
2019. ápr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondtam a gyerekemnek az igazat, amikor rákérdezett (kb. 4 éves volt), de úgy, hogy a lelke ne sérüljön, és azt mondtam, amiben hiszek. Konkrétan azt, hogy régen tényleg létezett a Mikulás és Jézuska. Sok jót tettek. Ezért az emberek minden évben megemlékeznek erről, azzal, hogy megajándékozzák egymást és örömet okoznak. A gyerekeknek azért mondjuk, hogy ők hozzák az ajándékot, mert ez a hagyomány része (elmagyaráztam azt is, hogy mi az a hagyomány), vagyis egy mese, aminek igazság az alapja, és azért van, hogy kedves és izgalmas ünnep legyen a karácsony és a Mikulás. Teljesen elfogadta, azóta is örül, hogy nem hazudtam neki. És azóta ő is készít ajándékokat a család minden tagjának (rajzokat), mert ő is örömet akar szerezni. A lényeget kell, hogy átérezze a gyerek, azt, hogy az egész a szeretetről és az odafigyelésről szól.
2019. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Furák tudnak lenni a gyerekek. Képesek arra, hogy hiszik is, meg nem is. Az én hétéves kisunokám két éve simán beteszi a fa alá a saját maga által kreált ajándékokat. Anyunak, apunak, nagyinak, a macskának.:) És nem tiltakozik az ellen, hogy ezt az angyalka hozta.


(Mifelénk az angyalka hozza az ajándékot.)

2019. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?Áprilisban?Örülj neki, legalább nem kell az aktuális nyuszi-kérdésen törnöd a fejed.Egy füst alatt letudhatod az egész éves gyerekbutítást.

7 évesen már egyáltalán nem kicsi és pont úgy tudta meg, ahogy "kell", a leírtakból nekem úgy tűnik, őt nem sokkolta, csak téged. Gondold át ez még egyszer, meddig kéne elhinnie, amíg 30 nem lesz?Fölösleges elterelni a témát, úgyis minden ünnepnél vissza fog térni, ha tovább tagadsz, csak bizalmatlan lesz veled kapcsolatban.Az egyik válaszoló nagyon jól leírta az ő "módszerét".Jó megoldás elmondani a valós alapokat is, a hagyományt, meg minden ilyesmit. Általában a gyerekek úgyis eljátsszák, hogy nem tudnak semmit,amikor már tudják, addig, amíg lelkileg szükségük van rá. Ha a lányod már nem akarja eljátszani, akkor felkészült rá, hogy elengedje a "mesét".Ne akard megakadályozni ebben, mert ez csak egy lépcsőfoka a fejlődésnek. Ettől még nem fog holnap elköltözni vagy férjhez menni:)

2019. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

az én 8évesem még töretlenül hisz, bár tavaly már húsvétkor megjegyezte, hogy a suliban az osztályfőnök intézte a dolgot, nem a nyúl. Szintén tavaly közölte fogkiesés után, hogy akkor most valljam be, hogy én vagyok a fogtündér, és meg is beszéltük, hogy hagyjuk a színházat, ő adja a fogat, én adom a 200-ast :D

a karácsony kapcsán pedzegette... de én tereltem. Persze évek óta egyre nagyobb hangsúlyt kap, hogy mi is adhatunk annak ajándékot, akit szeretünk, nem kell a "Jézuskát" (nálunk angyalokat) várni feltétlen, mert ő nem biztos, hogy eltalálja a dolgot :)

Szerintem idén már tudni fogja. az osztályban sokaknak van nagyobb tesója, szóval nem marad örökké titok :D

2019. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!