Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még valakinek olyan...

Van még valakinek olyan gyereke, aki naphosszat hisztizik?

Figyelt kérdés

Komolyan nem tudom már, mit csináljak. Reggeltől estig csak a hiszti, állandóan, folyamatosan és megállás nélkül. Már a saját dolgaimat sem csinálhatom, mert üvöltözik velem, hogy én azt bizony nem csinálom. Nem mintha annyi mindent csináltam volna eddig is mellette a 3 év alatt. Nekem ez most már kicsit sok. Mindig válaszkészen neveltem, nem hagytam sírni, ez lehet a gond? Aztán ahogy súlyosbodott, úgy próbáltam a babusgatást, a válasszon kettő közül módszert, később pedig már a ráhagyást, sírni hagyást (így majdnem 3 évesen) és csattant már el pofon is, mert ki tud készíteni.

Néha egy teljes csődtömegnek érzem magam.


2019. ápr. 10. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
3 évesen azért már van annyi esze, hogy elmondja mi a baja. Pofon sem megoldás, de babusgatás sem.
2019. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem menjetek orvoshoz és nézesd meg egy neurológussal, mert nem hiszem, hogy ez jó neki, és direkt csinálná és ha üvöltözik is veled, akkor olyan energiák tombolhatnak benne, amiknek nem lenne szabad.
2019. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tud beszélni és elmondja. De ezek nem észérvek vagy igazi gondok.
2019. ápr. 10. 11:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam fejlesztő pedagógusra, de nem tudom, tényleg hasznosak-e ezek a foglalkozások.
2019. ápr. 10. 11:51
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Ferjeddel is ilyen?

Es nagyszulokkel?

Ovodarol beszelgettetek mar? Orommel varja, vagy nem akar menni?

Szobatisztasagra szoktatas gond nelkul lezajlott?

2019. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom én nem vittem a gyerekeimet de nagyon dicsérik, és olyasmikre mutattak rá a gyerekekkel kapcsolatban amire nem is gondolna az ember. És mindenki azt mondta sokat segítettek.

Van nevelési tanácsadó-akik nem tudom milyen néven futnak épp most, és egyébiránt mást sem róluk, de én velük kezdenék, egy telefont megér a dolog, megkérdezed ők tudnak e bármiben is segíteni. Náluk is van sok fejlesztés, pszichiológus stb...

Ha ők nem tudnak segíteni, akkor tuti tudnak mondani valakit, hogy hova fordulj.

2019. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidd ki többet levegőre, figyelj ra most egy picit többet.

A fiammal most vagyunk túl egy ilyen hisztis 2-3 heten, nagynehezen rajottem hogy csak tobb figyelem kell neki, azért ment a hiszti stb.

Rajzoltunk, autoztunk, bicajoztunk, jatszotereztunk, sutottunk stb , a házimunkát akkor csinaltam meg amikor aludt, nem érdekelt ha napközben nem lett pl elmosogatva

2019. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy hogyan telik egy napja, milyen programok/zevékenységek vannak a kis életében. Ez leírva konkrétum nélkül egyszerű dackorszak. Ezt pedig több türelemmel és közös együtt töltött idővel tudod elfogadhatóvá tenni. Elmentek játszótérre, bicajozni, motorozni stb. aztán hagyod mesét nézni és csinálod addig a saját dolgaidat. Délután alszik vagy csendes pihenő alatt szintén. Aztán megint együtt vagytok pl rajzoltok, legóztok stb... És utána hagyod, hogy picit magában eljátszon, adfig békén hagy.

Nálunk is volt hasonló hisztis időszak, de ezeknek mindig egy picit több megértés volt a kulcsa. Ha elég figyelem éri őt, akkor meg fog szűnni az értelmetlennek tűnő hiszti.

2019. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Nincs tekintélyed a gyerek szemében. Ezt kell visszanyerned. Persze nem pofonnal, meg üvöltözéssel. A megfélemlítés lehet, hogy ideig óráig hatásos, de semmiképp nem megoldás. Következetesnek kell lenned, tudom baromi nehéz, de ez a kulcsa.
2019. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!