Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is ilyen enyhe a...

Másnál is ilyen enyhe a dackorszak?

Figyelt kérdés
Van egy 19 hónapos fiam. De mintha ez a durva dackorszak nálunk nem is jelentkezne. Néha van séta közben egy kis hiszti, hogy egyedül akar sétálni nem a kezemet fogva, meg ha nem arra megyünk amerre ő éppen szeretne. Mondjuk kb. 1perc hisztizés van belőle. Volt valaki így volt, hogy később rosszabb lett? Azt hozzá kell tennem, hogy rengeteg mindent megért szépen beszél már 15hós kora óta. Lehet ezért ilyen könnyű vele? Picit beparáztattak, hogy lesz ez rosszabb, de valahogy ebben nem tudok hinni. Nyugodt életvidám okos kisfiú. Remélem nem "romlik" el. 😄

2019. ápr. 11. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hiszen a dackorszak 2- 2,5 éves korban kezdődik nem 19 hónaposan.
2019. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Minden gyerek más. Vannak durván földön fetrengő gyerekek, és vannak a "hisztimentes" gyerekek is.


Én a szerencsések közé tartozom, mert utóbbiak közé tartozik a fiam. Most lesz a 6. szülinapja, sosem volt hisztikorszak. Minimális próbálkozások voltak, de a 2. nem-nél megértette, és szomorkodva tudomásul vette az adott dolgot, hogy az lesz, amit mondtam. Vagy pikkpakk eltereltem a figyelmét, és örömmel csinálta amit én akartam, nem amit ő talált ki előtte.

Kiegyensúlyozott boldog gyerek, nem elnyomott szigorú szabályok közt élő.

Mivel könnyű vele, így nem is kellett sokat tiltanom. Mindent meg tudunk beszélni, nem kell keményem fogni, mégis udvarias jól nevelt fiú.

Mázlista vagyok vele.


Nálatok még nem lehet tudni. Lehet, hogy "elromlik", lehet, hogy hisztimentes gyerek marad. Majd meglátod.

2019. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Gyereke válogatja. A 3 gyerekemből egy vállalhatatlan volt... De neki ki is tartott a dackorszak 5 éves koráig... :D Most 7 és fél, már nem toporzékol a bolt közepén, de simán bedurcizik 1 mp alatt egy kósza nem-től, és olyankor buktam a nap hátralevő részét. 3:)
2019. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Dackorszak 7 hoskortól lehet nevezni egészen a korabubertás korig.


Èn sokszor találakozom ovoda idöszak alatt kialakult igazán dacolos gyerekekkel. AHol az anya nem tudja eldönteni ez miért van.


Minden gyerek más.


Nekem a nagylányom eleve egy nyugodtabb gyerek volt, de ha valami nem úgy volt ahogy ö akarta akkor iszonyat hiszti. Erre észrevettem, ha pontos utitervet tud, pl tudja, hogy elöször bolt és csak utánna játszótér akkor nincsen hiszti(de ha csak játszóteret mondtam, és elötte még boltba mentünk volna, már hisztizett).

De gyorsan tanult, mindent meglehetett vele beszélni, kicsit makacskodott de igazán csak konzekvencia volt, büntetés igazán soha sem.


Na erre jött a kicsi, és öt büntethetem akármivel, nála az sem segít, nem tanul semmiböl sem, csak a makacs feje után megy.

2019. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol vagy te még a dackorszaktól? :D
2019. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Másfél éves kortól van a dackorszak tudomásom szerint. Akkor ezek szerint kiszámíthatatlan mi várható. Köszönöm 🙂
2019. ápr. 11. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod. 1,5 évesen ugyan már hisztizhet, mutathatja a jeleit, de semmi az ahhoz képest, amit pl.: egy 3 éves ovis le tud vágni. Akkor van csak az igazi érzelmi hullámvasút.
2019. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul másfél éves kortól dackorszak, de az a ritkább eset. Inkább a második szülinap körül -vagy kicsivel előtte- szokott kezdődni.


Másfelől nagy gondra utal, ha túlságosan enyhe a dackorszak -még van ideje a gyermekednek erre-, mert -még befelé forduló, introvertált temperamentumúak esetén is- az egyfelől esélyesen jele, hogy a gyerek szorong valami miatt, esetleg traumatizált is (a szorongás, a trauma az ellentétes végletet is kiválthatja egyébként), másfelől pedig nem lesz kielégítő az érése, bizonyos szempontból: nem igazán fog tudni nemet mondani az iskolás éveire, se felnőtt korára (ami korrigálható, de mégiscsak jobb a megelőzés, mint utólag korrigálni).


Tehát jó, ha tipikus a dackorszak! Azonban megfelelő nevelési attitűd kell hozzá, az meg egy más kérdés. (Ha kell, legközelebb arra is válaszolok, de most csak a jelen kérdésedre írtam választ.)

2019. ápr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat. Akkor még várat magára az igazi hiszti. 😅
2019. ápr. 12. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!