Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem botrányosak a...

Csak szerintem botrányosak a mai mesekönyvek?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam imádja a könyveket, van olyan nap, amikor egész nap csak mesélek neki, nem kell neki sem a duplo, sem a kisvonat, csak a mesekönyvek.

Imdája a Keress, találj böngészőket, Füzesi Zsuzsa mondókásokat, 1-2 gyerekkori könyvemet, amelyben szép rajzok vannak.

Szerettem volna neki 1-2 új könyvet venni, de a MESEkönyvek elborzasztottak. OK, hogy ott a Bogyó és Babóca, Boribon, de ez a Kuflik pl teljesen lesokkolt. Ebből mit tanul? Ezt tényleg zabálják a gyerekek? Hány éveseknek való? Másik a Kacagtató... Lehet én vagyok béna hozzá, de nagyon ügyetlenek benne a mondókák és a rajzok is idétlenek. Még 1 éves korában szerettem volna venni olyan könyvet, amiben csak szimplán felismerhető állatok vannak, az sem volt egyszerű feladat...

Nektek mi a véleményetek?


2019. ápr. 13. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Kövezzetek meg, de én tuti Harry Pottert olvasnék neki.
2019. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Boribon, mint mai mesekönyv???? Nincs kérdésem.
2019. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is elborzasztó.Múltkor mondókás könyvet akartam venni, elment a kedvem.Nem mondom ,hogy nincs szép képes és jó történeteket tartalmazó is, de nem volt hozzájuk szerencsém.Amik úgy hirtelen a kezembe akadtak azok meg rímtelen és erőltetett ,,utánzatoknak" tűntek.

Ha valaki tud új mesekönyveket amik használhatók írjon írót és címet.:)

Amúgy mi megmaradtunk Andersen rajongók.Valami mondókás könyvet még azért szeretnék találni.:)

Nekem speciel a Bogyó és Babóca se tetszik, gagyik a képek...

2019. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Antikvárium?
2019. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
3, nem mondóka, hanem rímbe szedett mese, de Julia Donaldson-t abszolút ajánlhatom. A lányom 2 éves korában találtam rá és azóta imádja az egész család. Graffaló, A majom mamája, Zog... Ilyen Bogyó és Babócát nem is olvasunk itthon.
2019. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem jók a régiek? Minek kéne új mesekönyv? A gyerekeitek a régi jó mesekönyvekkel nem végeznek mire kinőnek a mesekorszakból. Vegyetek régi mesekönyvet. Akár kép nélkülieket.

A gyerekeim imádták a természetkönyveket állatfotókkal, valami micimackós sztorit húztak rá, de tényekkel, valós fotókkal illusztralt könyv volt. Nem kell rajzolt ha állatos könyvet keresel.


Egyébként Andersen a legsötétebb depressziós meseíró, ahhoz hasonló tényleg nincs. Hála a jó égnek. Ki az aki valós élet után is arról olvasgat hogy egy gyerek megfagy az utca kövén karácsonykor?

2019. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó repost..

Szerintem régi mesekönyvek se jobbak, az összes mesébe valami halál,kínzás, rettegés van ami végén persze happy end,de míg a vadász kibelezi a farkast a nagymamáért, vagy jancsiékat meg akarja enni egy boszorkány pl ezek nem 2 évesnek valók, de még ovisnak se olvasnám.

Van olyan gyerek akit nem hat meg, de enyém nagyon félős 3 évesen.

Pl múltkor is találtam tökjó mesekönyvet, azokat szeretem amikbe több rövidebb mese van, szimpatikus is volt, erre következik a szellem a szobában, a szörnyszülött kislány.. kigúvad a szemem ilyenkor hogy jól látok -e hogy 3 éves kortól van a könyv.

Nekünk olyanok a kedvencünk ami gyerekekről szól, vagy gyerekkorosztályról valós történésekkel.

Kedvencünk Babaróka kertje,Babaróka ajándéka, Titkos reggeli, Titkos vacsora, Alma utca 22, Nagy érzelem könyvem, most pont tegnap vettem meg kuponnal a hisztikönyv fejezetét.

Ezekbe nagyon jó életszerű dolgok vannak, 2-6 éves korosztálynak.

2019. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Bartos Erikának jó könyvei vannak. Nekünk a versek jobban bejöttek tőle, mint a mesék.

Fiam szereti a Kisvakondot, Kockás fülű nyulat, Verdákat, vagy Thomas a gőzmozdonyt.

Meg most a titoktündérre kattant rá, de már 6 éves.

Szóval szerencsére széles a piac, van bőven miből válogatni. Valakinek ez jön be, valakinek az. Sokan szeretik a Kuflikat. Ha neked nem tettszik, ne olvasd.

2019. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem tudom, én mindig találok könyvet a 2 és 5 évesemnek.

Bartos Erika mondókás könyvei szerintem jók. A mesél az erdő az .... állatokról, törpékről stb. most a nagyobbnál a kedvenc.

2019. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%
Én is a Harry Potterre szavazok! :D
2019. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!