Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok ha a másfél...

Mit csináltok ha a másfél éves gyereketek nekiáll az utca közepén üvölteni, hisztizni?

Figyelt kérdés

Ma úgy jártam, hogy séta közben nem arra ,,irányítottam" amerre ő szerette volna.Konkrétan az út közepén szeretett volna sétálni azt meg nem igazán hagyhattam.Erre levágta magát a földre és hempergett össze vissza.Persze mindenki minket nézet ,felvettem és hazahoztam.

Mi az ilyen helyzetekre a jó megoldás?



2019. ápr. 16. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

"Ott hagytam". Pár méter után jött utánam.

Ha ez nem volt opció, mert mondjuk forgalmas út melletti járdán vágta le magát, akkor én is odébb cipeltem és később megbeszéltük.

2019. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Általában én is az ott hagyást csináltam. Egyszer viszokbt annyira kiborított, hogy en is neki álltam toporzékolni meg visítani-szep kis közönségünk volt..... Annyira megdöbbent, hogy abbahagyta és onnantól nem is fordult sűrűn elő,hogy hisztizni kezdett volna
2019. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Felráncigáltam a földről és hazamentünk, otthon pedig kapott egy szép nagy adag leszidást.
2019. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Azt szoktam csinálni, amit te is csináltál, hazaviszem, én nem hagynám ott sehol, minek pluszban traumatizálni, amikor eleve ki van borulva. Az emberek nagy része egyébként tudja, hogy milyen egy másfél éves gyerek, odanéznek, mert hangos, meg végre történik valami, de tudják, hogy semmi meglepő nincs a másfél évesek hisztijében.
2019. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Egyszer csinált pont ilyet, ráadásul egy forgalmas kereszteződésében, szóval nem volt idő cicózni. Lehajoltam, összemarkoltam a ruhát a hátán, felemeltem és kicipeltem a járdára. Annyira ijesztő volt a helyzet, hogy a járdán amikor letettem, akkor lehajoltam, megfogtam a kezét és szó nélkül mentünk haza.
2019. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

A leheto leggyorsabban hagaviszem, otthon en is konnyebben megnyugszom. Ezert volt nalam mindig egy csatos hordozo, vagy ilyen vedokarfas babakocsi. Egyebkent ugy szoktam, hogyha nem kell azonnal odebb menni, akkor kicsit hagyom, kozben leguggolok melle, es elmondom, hogy,,latom, szomoru vagy, mert... sirj nyugodtan, hangosabban!” Biztatom, hogy adja ki magabol, kozben elmondom, hogy itt vagyok vele, szeretem. Persze, ennyi idosen ez meg altalaban csak arra jo, hogy menjen be a tudatalattijaba, es 2-3 evesen mar hasson. Amugy felkaptam, es be a csatosba vagy a babakocsiba, aztan spuri haza.


Elotte meg ellenorzom, hogy nem ehes/szomjas/almos-e, mert sokszor az az igazi ok, es ha ehes, akkor majszolhat hazafele, ha megnyugodott.

2019. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Én felemelem és megpróbálom elterelni a figyelmét. Ez általában beválik.
2019. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát engem lesokkolt úgyhogy mondani nem is mondtam neki semmit.Nagyon forgalmas volt az út és ott vergődött az út szélén szóval felment bennem is az ideg nagyon.Legközelebb majd ha lenyugodott megmagyarázom neki mi miért van.

Nem tudom ki pontoz le mindenkit, tőlem mennek a zöld kezek.

2019. ápr. 16. 18:18
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Átléptem, és mondtam, majd ha befejezted gyere, én mentem. Elindultam, tettem pár lépést, mar követett is, és fogta a kezem. Nem tutjgattam, vagy babusgattam, és nem játszottam a megértőt. Ugysem hatnak egy hisztizo gyerekre az eszervek, plane nem egy masfel evesre.
2019. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Elkezdtem nevetni amin annyira meglepodott h abba is hagyta

Maskor meg elkezdtem csikizni

Vagy felkaptam es feldobtam

Vagy elkezdtem toporzekolni

Szoval minden esetben olyat amin meglepodott es kiesett a hisztibol

2019. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!