Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okostelefon, tablet minimalizá...

Okostelefon, tablet minimalizálása?

Figyelt kérdés

Elvált apa vagyok, elégé ráfüggtek a gyerekek a fent említett dolgokra. 11 és 7 évesek. Az exem neveli őket, őt nem érdekli hogy ezen eszközök használata nem jó irányba befolyásolja a gyerekek viselkedését, fejlődését. Egyrészről ő is függő valamilyen szintem, másrészt csak legyint egyet a dolog hallatán.

Én úgy gondolom megpróbálok még vele beszélni hogy korlátozza a használatot, és helyette kicsit foglalkozzanak mással is.

Legtöbbször youtubeot néznek ahol nyilván bead olyan videókat ami nem 7 évesnek való de még a 11 évesnek sem. Csúnya beszéd, idióta viselkedések, menőzés, amit ott látnak.

Ha durván korlátoznám a használatot mikor nálam vannak, nyilván én lennék a rossz apa, és nem akarnának hozzám jönni...

Ezért lenne jó ha az anyjuk is rájönne nem normális ha egész nap azt a szart nyomják.

Kérdés hogy van e valaki akinek ezzel kapcsolatban bármilyen rendszer bevállt? Kialakult szokás? Elfogadta a gyerek? Egyszóval mit tehetünk a jelenség ellen? Teljesen tiltani nem akarom, nyilván én is használok telefont...

Minden ötletet meghallgatok!

Köszönöm.



2019. ápr. 18. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Hát nyilvan neked nehezebb dolgod van, mert nem veled vannak a gyerekek, de pl nálunk bevált, hogy a parom telefonján youtube kid van a 6 eves gyereknek. A szamitogepen pedig napi kontroll. Az elozmenyeket letiltottuk, a feliratkozás pedig szinten korlatozva van. Ha mondjuk olyat nez ami nem neki valo, gep kikapcs. Amugy nem videozik sokat, max 1 orat, o kinn van, jatszik ugral, autozik, szoval mindent, ami a koranak illo, de nem tiltom el, mivel mi is napi szinten hasznaljuk ezeket.

Engem aggaszt a volt parod hozzaallasa, mivrl a videok hatnak az idegrendszerre, fuggoseget es ez altal agresszivitast valt ki a gyerekekbol.

2019. ápr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Foglald le őket! Akkor kütyüznek, ha unatkoznak. Lehet vinni őket játszóra, kirándulni, befoghatod segíteni, taníthatod őket valami újra (biciklizés, főzés, gyöngyfűzés, barkácsolás).

Tanítsd meg őket arra is, hogy ezeket hogy használják. Pl. rengeteg barkácsolós videó van, amit érdemes ki is próbálni.

2019. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

2es sajnos ez nem így van.

Az unokaöcséim 8 és 9 évesek és a szüleik idegei tönkre vannak attól hogy csak a telefont akarják nyomkodni egész nap.

Szóval bármi apró csínyt csinálnak, az a büntetés hogy nincs telefon. Sokáig. Mondjuk szeptember közepétől az őszi szünetig meg ilyenek :D

A múltkor én vigyáztam rájuk és tiszta agresszívak lettek mikor mondtam, hogy alvás, ide a mobilokat, mint akiknek elment az esze.

amikor elmentek valami wellness hotelba, a szülők nem engedték nekik a telefonozást mert állandóan a szobába akartak menni a csúszdák, medencék, játékok mellől. Amikor hazajöttek és megkérdeztem milyen volt, a 9 éves azt mondta hogy szörnyű volt, öngyilkos akart lenni!!!


Én a helyedben Kérdező akkor is elvenném tőlük ha nálam vannak, ha emiatt te eszel a RosszApu.

Vidd el őket kirándulni, állatkertbe, vagy építsetek homokvárat, foglald le őket, de akkor is csak a telefonon fog járni az eszük sajnos, úgyhogy azt ne is vigyétek magatokkal.

az anyjuknak tudod jelezni hogy ez így nem igazán van jól, de nem hiszem, hogy ennél többet tehetsz, ha magától nem jön rá.

2019. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Nem vagyok ebben a helyzetben, de egyetértek azzal, h ezeknek az eszközöknek a túlzàsba vitt hasznàlata nagyon kàros. Viszont ne félj attól, h Te leszel a rossz. Még a nagyobbikod sincs benne a durva kamaszkorban, lehet, h időbe telne az àtàllàs, de ha a Nàlad töltött óràk, napok valóban intenzív apàs élmények lennének, akkor hidd el, h nemhogy rossz lennél, hanem vàrnàk is, h mehessenek. Mert egy gyereknek valódi figyelemre és valódi szeretetre van leginkàbb szüksége, és ahol ezt megkapja, ott egy idő utàn ez fontosabb lesz, mint akàrmilyen youtube videó. Csak sok energiàt igényel tőled.
2019. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2-3 as : ilyeneket csinálunk igen elég sokat, de mivel nekem is vannak kötelezettségeim a ház körül, azért van hogy önállóan kéne csinálniuk valamit, ilyenkor rögtön a telefonhoz nyúlnak.

Tudom hogy ha nincs alternatíva akkor felesleges/jogtalan papolnom. Tehát igen szervezek elfoglaltságokat. Ezek megvannak ezeken felül nem tudom mit tehetnék még?

Illetve azt látom hogy élvezik is ezeket a programokat sokszor, de kell idő az átállásra, mikor nálam vannak...

Ezért kéne hogy az anyjuk is megértse... Fogok vele megint beszélni... Remélem felfogja.

2019. ápr. 18. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Te leszel a rossz apa akihez nem fognak menni.
2019. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 éves a fiam.

Ovi napokon nincs telefon, csak hétvégén.

szerencsére nem függő, tehát ha mondom, hogy menjünk le a játszóra, vagy bringázni, simán leteszi , és kijön a szabadba.


Szerintem ezt esetleg úgy tudod megoldani, ha anyukával nem sikerül megbeszélni, hogy amikor nálad vannak a gyerekek, valami jó programra viszed őket, kütyük nélkül. Hogy élményt kapjanak, és meglássák, van élet a valóságban is, nemcsak virtuálisan. Akkor nem büntetésnek élik meg, sőt fel sem tűnik nekik a "tiltás".

Hogy mi legyen a program, azt neked kell kitalálni, mit szeretnek a gyerekek, mi érdekli őket.

2019. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!