Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok szülő miért vállal gyereke...

Sok szülő miért vállal gyereket 2-3 év korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

Ma is láttam, ahogy egy anya egy széles, forgalmas úton halad át egy 1,5 és egy 4 év körüli kislánnyal. A gyerekek kétoldalt jöttek mellette, a nő pedig mindkét kezével a kislányok egy-egy kezét szorította. Komolyan sajnálni kezdtem; látszott rajta, hogy milyen stresszes, és hogy mennyire koncentrál, hogy a két pöttömnek ne legyen semmi baja.


És nem ez az első eset, hogy ilyet látok. Kész öngyilkosság egy 2-3 éves gyerek mellé szülni mégegyet. Miért jó egyeseknek, hogy egyszerre kell vigyázniuk egy majdnem-csecsemőre és egy figyelemigényes óvodásra? Levegőt se tudnak venni két ilyen kicsi gyerek mellett.


2019. ápr. 18. 17:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Szerinted...
2019. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

Csakis 2-3 èv különbséget akartunk, 2,5 èv lett, teljesen tökéletes!

Kevesebb tényleg kevés, több pedig szerintünk a gyerekek szempontjából rossz

2019. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Neked amúgy nem mindegy? Ha te nem akarsz kis korkülönbséggel gyereket vállalni, akkor nem teszed.

Amúgy ennek a fő oka az, hogy konkrétan a gyerekek együtt nőnek fel, nagyjából egy korosztályban vannak, együtt tudnak játszani, nem lesz köztük olyan korosztályra jellemző különbség, mint nagyobb korkülönbség esetén.

Mások meg nyilván más miatt.

2019. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Hát akkor én egy szuicid hajlamú anyuka vagyok (szerinted), ugyanis 1,5 év korkülönbség van a két gyerkőc között és képzeld, nem vagyok stresszes.

Nagyon jó testvérek és habár teljesen különböző személyiségek, azért nagyon jól kijönnek egymással. Most már a nagyobb 4 éves, nagyon jól eljátszanak együtt, de ez kisebb korukban is így volt. Szerintem sokkal könnyebb kettővel, mint eggyel, mert már van rutinod, nem akadsz fenn olyan dolgokon, mint az első babánál, akinél még tanácstalan vagy és minden újdonság...

Régen 8-10 gyereket vállaltak az emberek, szerinted ők hogy bírták? Nem kellene az anyaságból akkora mártírkodást csinálni, mert aláírom, hogy vannak nehezebb napok, de azért nem akkora nagy ügy, mint ahogy azt sokan előadják. A szeretetükkel meg mindenért kárpótolnak.

2019. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Régen 8-10 gyereket vállaltak az emberek, szerinted ők hogy bírták?"


Úgy, hogy a bevállalt gyerekek háromnegyede nem érte meg a felnőttkort. Nem ennek kéne az etalonnak lenni.


Az én fiam most 2 éves, és elképzelhetetlennek tartom, hogy még egy újszülöttet is gondoznom kelljen mellette, mert egy gyerek felügyelete is folyamatos odafigyelést igényel. Az anyaság nehéz, ha jól akarod csinálni. Ha meg az utca neveli a gyerekeket, akkor lehet 5-öt is szülni, majdcsak felnőnek valahogy, max. meghal belölük 1-2, mint a régi szép időkben.

2019. ápr. 18. 18:18
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó vagyok.

Érdekes, nagyszüleim úri családokból származnak, egyiküknek 8 testvére van, a másikuknak 12!

Mindenki megérte a felnőttkort és tanult emberek lettek, nem az utca nevelte őket, elhiheted. Megtanultak csapatban ,,játszani", megtanultak osztozkodni és felelősséget vállalni.

Az, hogy kinek mi az etalon, ahogy te fogalmaztál, egyéni preferencia, szerencsére nem te döntöd el. :)

2019. ápr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

A kérdésed is elég bicskanyitogató, megjegyzem.

Az ilyen ,,majd én jól megmondom a tutit", mások életében turkáló megmondóemberek elég szánalmasak.

2019. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Te nem vagy normális... Nem tudom, hol a probléma... Úgy adod elő, mintha valaki a szülőszobáról más „kis tesót gyártani" menne.. Ráadásul elég nagyképű vagy... Szerintem elég sok ember boldog így és megy nekik... De biztos rajtad kívül mindenki hülye...
2019. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
Hoppá, kibújt a szög a zsákból. Nézd, ezért mert neked valami nem megy vagy számodra az elképzelhetetlen kategória, attól még más nagyon boldogan éli így az életét. Lépj túl rajta és ha nem bírod a látványt akkor ne nézz oda :D
2019. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
A ma látott anyuka minden volt, csak boldog nem. Látszott rajta, hogy a háta közepére se kívánja, hogy két ön-és közveszélyes kisgyerekkel szlalomozzon a belvárosban. Miért is élvezte volna?
2019. ápr. 18. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!