Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy szülő határozza meg, mennyit egyen a gyereke?

Figyelt kérdés
Például a gyerek tányérjára rak 5 szelet sajtot, mire ő közli, hogy csak 3-at kér. Erre a szülő annyit mond, hogy "5-öt eszel és kész." Ő dönti el, mennyit diktál a gyerekbe.
2019. ápr. 19. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
A gyerek annyit eszik, amennyit akar, beletömni nem lehet.
2019. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Azért ez nem ennyire fekete vagy fehér. Igen, ez így erőszakosnak hangzik, csúnyának. De mi van akkor, ha a gyerek irdatlan mód válogatós és egész nap nem evett semmit, most sem azért kér csak 3-mat, mert tényleg nem éhes, hanem mert alkudozni akar, ő nem szeret semmit, csak a csokit? Azért kérdem, mert ismerek ilyen gyereket, ha lealkudja 3-ra, akkor esetleg nagy motyogva megeszik egyet, hogy ő nem kér többet. Egy óra múlva, amikor már mindenki készülne lefeküdni, pihenni meg megy a hisztériás roham, hogy ő mennyire éhes.


Ismerek olyan gyereket is, aki egyszer eszik egy nap, reggeltől estig folyamatosan :) ott nyilván gond lenne a tukmálás, de nincs is rá szükség, ha lehetne a gyerek még a tányért is megenné.


Szóval én azt mondom gyereke válogatja... nyilván ha amúgy jó evő, vagy rendesen evett egész nap stb, akkor nincs rendben a szándékos libatömés.

2019. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

"Mit gondoltok arról, hogy egy szülő határozza meg, mennyit egyen a gyereke?"


Teljesen normális. A csecsemőnek megszabott adagot kell adni, se több, se kevesebb nem jó. A gyereknek megszabott adagban kell ásványi anyaghoz, vitaminhoz jutnia. Az 5 szelet sajt példádról nekem a sajat gyerekem jut eszembe, aki éves után 5 perccel éhes és kér még. Ha megeszi az 5 szeletet, akkor jól lakik. Ennyi

2019. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Én inkább leveszek a tányérjáról, mint rápakolok. De a lányom jó evő, kell szabályoznom.

Szerintem nem szabad túltömni egy gyereket.

2019. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Hülye kérdés. Úgysem tudod megtömni a gyereket, szóval annyit eszik, amennyit akar, akárhány sajtot is pakolsz elé.
2019. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Nekem pl muszáj igy megmondanom a lányomnak hogy márpedig azt az adagot megeszed, mert ha rajta múlna enne egy szelet kenyeret egész nap, ami meg nem túl egészséges.

Amúgy kis adagot szedek neki, nem addig tomom hogy rosszul legyen, 7 évesen jooooval kevesebbet eszik mint a 3 éves öccse

2019. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez attol függ. Bár én mindig igeny szerint etettem a tápszerrel is, és most, hogy nagy igy is. Mondjuk azt tudom, ha evett és még éhesnek mondja magát, akkor mar nem fog enni, mert csak a szeme kivánja.

De amikor kora reggel kijelenti hogy nem éhes, csak csokit kér akkor igenis ele rakom a szendvicset, hogy marpedig ezt eszed.

Amugy nincs gond az etvagyaval, csak valogatos, pl megeszi a szaftos tesztat, de ha hust talal benne, akkor mar nem. De ha hagynam o tenyleg csokit enne csokival. Igy igen, azt megmondom, mit eszik, de azt nem, hogy mennyit. Van egy minimum koranak valo adag, amit tudom, hogy meg tud enni.

2019. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ilyenről rossz emlékeim vannak gyerekkoromból, biztos nem fogom tömni a sajátomat, ha idősödik.

Baromi finnyás gyerek voltam, egy családtag egyszer listát íratott velem, hogy mit eszek meg, elégge megalázva eleve (mi az, hogy nem vagyok leveses, a rántott ez-ez nem külön étel, a tésztaételek sem külön ételek, mert nem vàltozatosak, nem tudok egy heti menüt kitalálni kb 8 évesen...). Na mindegy. Készült a listámról leves, nagy kondérral ebédre.

Megettem kb fél tányérral, mondtam, hogy nem kell több. Ugyanez volt, hogy márpedig megeszem a nagy tányért, amit kiszedtek nekem, mert az én kedvemért készült.

Egész délután ott kellett üljek az ebédlőasztalnál, egészen estig. A vègén az illető földhöz b*ta a tányért kajástól mindenestől, és én vacsoràt sem kaptam.

Azóta sem felejtettem el a dolgot.


Zàrójeles megjegyzés: 20 év elteltével sem vagyok leveses, ugyanúgy a húslevest eszem alkalmanként és ünnepkor, mint gyerekként, amúgy nem kell, nem hiányzik, más levest èvi 1-2 alkalommal eszek kb.

Szóval értelme sem volt az egésznek.

2019. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld meg az enyémekkel. Ha nem akarja, nem eszi meg, belétömni nem lehet.
2019. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát így, ahogy a példában van, ellenzem. Nyilván, amíg pici a gyerek, meghatározott időközönként etetjük, ő pedig jelzi, amikor elég. Ha nagyobb, semmiképpen sem erőltetném, hogy egyen, amikor már jól lakott, de ilyen esetben nem engedném a két étkezés közti nasit. A másik, azt megkövetelem, hogy az asztalnál ülje végig az étkezést, és pl. ne ugráljon fel közben, az idegeimre mennek az olyan anyukák, akik egy tányér étellel üldözik a szobában rohangáló gyereküket, aki nagy kegyesen néha bekap egy-egy kanál akármit. Az egyetlen, amihez ragaszkodom, hogy nem mehet el reggeli nélkül óvodába, iskolába. Valamit kell ennie és innia. Elég széles skáláról megválaszthatja, hogy mit szeretne, de üres gyomorral nem mehet el itthonról. A dolog másik fele pedig az, hogy túlsúllyal fenyegetett gyereknél igenis kell szabályozni, hogy mennyit egyen, mit és mikor.
2019. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!