Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit eszik 2 év körüli...

Mennyit eszik 2 év körüli gyereked? Mit, és hányszor egy nap?

Figyelt kérdés
Most hagyjuk el teljesen az anyatejet, kíváncsi vagyok, ki mennyit és mit ad egy ekkora gyereknek. Köszi!
2019. ápr. 20. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam most másfél éves,igaz,h tápszeres volt,de leírom. Kb. 15 hónapos kora óta egyik napról a másikra elutasította a tápit. Akkor még este csak azt evett,néha reggel is,csak kevesebbet,mint a megszokott.

Most úgy néz ki az evése,h reggelire:1 virsli,1 szelet toast kenyér (vajas,vagy sajtos,esetleg vmi felvágott van rajta),1 joghurt,utána iszik tejet. Tízórai:gyümölcs,vagy vmi péksütemény,de csak akkor fogadja el,ha nem eszi meg az egész reggelit. Ebédre azt eszi,amit mi. Délután mindig lecsúszik egy alma vagy banán,vacsira azt eszi,ami az ebéd volt,lefekvés előtt 1 pirítós (5 foga bújik most,sztem jól esik rágcsálnia),1 joghurt és 1,5-2 dl tejet megiszik,aztan alvás.

Most 83cm,és 10,5kg. Én néha kevesellem az evését,de a gyerekorvos szerint jó így. Mindig megnyugtat,h jó ez a súly,a gyerek meg eszik annyit,amennyi jól esik neki. Most fontosabb neki a játék. Sajnos zöldségből keveset eszik,ezért gyakran csinálok neki főzeléket es leveseket is. Szerencsére ilyen formában szívesen megeszi.

2019. ápr. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mostanában nagyon keveset eszik, de mivel közel 13 kg és majdnem 90 centi, nem aggódok túlságosan, 23 hónapos lesz.

Reggel: tejital, 180 ml

Kb. másfél óra múlva reggeli: kenyér, sonka, sajt, vagy zöldségkrém, vagy vajkrém, vagy méz, 1 pohár joghurt.

Alvás előtt: gyümölcspüré, banán

Alvás után ebéd: normál kaja, amit mi is eszünk.

Uzsonna: gyümölcs, kukoricapufi, sült répa, ilyesmi.

Vacsora: főtt étel, amit mi is eszünk

Alvás előtt: 120 ml tejital.

2019. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves korra (tápszeres volt korábban) reggel kakaó, tízóraira gyümölcs, ebédre azt amit mi ettünk (csak olyanokat főztem amit ő is ehet), alvásától függően uzsonna vagy vacsi: virsli vagy valamilyen kenyér, pékárú, tejbedara vagy hasonló. Lefekvés előtt, fogmosás előtt kakaó.


Mindig annyit kapott amennyit kért. Mamánál volt hogy befalt egy nagy tányér rakott krumplit, de volt hogy otthon 2 falat szendvicsen kívül semmit sem evett. Nagyon változó volt az étvágya akkor.

Változatosan evett, igyekeztem nem ugyanazokat adni mindig.

2019. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Másfél éves kislány, aki borzasztó étvágyú. Folyton változik mennyit eszik, néha egész jó, de most pl. napok óta katasztrófa. Tegnap reggelire kb. két evőkanálnyi tojást evett, illetve ivott egy üveg (330ml) almalevet. Tízórai Köles golyó (kb 6szem) volt, ebédre nem evett semmit. Uzsonnára evett egy fél szelet kenyeret, illetve 1 nagyobb paradicsomot. Vacsora néhány karika Virsli (kb 4 karika). Unni szerencsére közben iszik, naponta kb másfél litert összesen. Ma eddig reggel ivott kakaót (tapszerbol készítve, 330 ml), tízóraira vizet ivott, ebédre evett kb. 4 evőkanálnyi Paprikás krumplit, egy negyed kovászos uborkát, két nagy kanál tejfölt.


Két hete viszont nagyon jól evett- reggelire kakaó, tejital, gyümölcslé, tízóraira gyümölcsöt, ebédre mindent amit elé raktunk, uzsira kölest és gyümölcsöt, vacsira szendvicset, paradicsomot, paprikát, párolt zöldséget. Kb 1 hétig tartott ez a jó étvágy.


Sokszor szoktuk beszélni, hogy nem is tudjuk miből van energiája. Nem eszik jól, nem lehet etetni, és nem szokott nappal aludni vagy max 20 percet. Mindehhez viszont 84 centi és 12,5kg.

2019. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, nem lehet, hogy kicsit sokat iszik? Attól elmehet az étvágya. Nálunk kb 1 lier folyadékot fogyaszt, de ebben már leves, tej, minden benne van. Persze tudom, hogy ez is nagyon egyéni, meg biztos vagyok benne, hogy most hogy jön a meleg és már nem lesz anyatej, többet fog kérni az én lányom is. Ő most 19 hónapos, és kicsit aggódom a súlya miatt, mert csak 9.5 kiló (81 cm). A védőnő szerint rendben van, és látom is, hogy rendesen eszik, inkább csak lemozogja - délelőtt és délután is kiköveteli, hogy kimenjünk - szalad, mászik, ugrál, táncol, nem áll meg egész nap. Napjában ötször eszik, ebédre főtt ételt, reggelire zabkását vagy szendvicset, vacsorára szendvicset vagy maradékot, az uzsival meg a nasival vagyok kicsit nehezebb helyzetben, főleg a kölesgolyót kéri, gyümölcsökkel elég válogatós... Arra gondoltam, hogy jó lenne valami kiadósabbat adni neki ilyenkor is, de szendvicset már nem szeretnék, sokat főzőcskézni meg nincs időm olyankor, szóval kicsit ötlettelen vagyok. Van esetleg jó nasi tippetek?
2019. ápr. 20. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Gondoltam már rá h sokat iszik, és azért nem éhes, el is vettem tőle folyadékot, de nem sikerült semmit elerni vele. Annyi történt, h semmivel sem evett többet, viszont sírva fakadt. Ő szokta kérni az innivalót, hozza az üveget vagy mutogat az ásványvízre. Ő amúgy is nagyon izzadós, szinte mindig melege van, így nagyon drasztikusan nem is merem elvenni tőle. (pl ma is egy póló és egy pelus volt rajta a kertben, és megizzadt a feje úgy h nem sütötte a nap közvetlenül). Télen sem bírja a vastag overalt, március óta nem hajlandó sapkát hordani, csak ha nagyon erős a szél, vagy esik az eső, egyébként leveszi. Zoknit egyáltalán nem tűr meg magán, csak kint ha cipőben van. Múltkor volt életében először "beteg", vírusos torokgyulladás 3 napig és annyi. Ismerem az ajánlásokat h hogyan kéne öltöztetni, de ő nem olyan. Míg pici volt, mindig úgy oltoztettem h egy réteg plusz, aztán lassan rajottem h nála inkább egy réteg mínusz, vagy ugyanannyi mint nekem és akkor érzi jól magát.


Etetésre nekem nincs ötletem, az elmúlt fél évben nagyon sok mindent próbáltunk már. Egyébként ő maga is folyton változik, kb minden héten meglepodok h "jéé evett belőle", vagy "jéé most megeszi így is, múltkor hozzá se nyúlt"


Ameddig hízik, nő, és energiabomba, addig nem aggódom hogy az elképzelthez képest mit eszik, szerintem Te is próbáld elengedni. Ha a kicsinek szüksége van valamire, úgyis meg fog mutatkozni rajta. Kínáld mindig, vagy egyél úgy h előtte h kedvet kapjon rá, hátha bejön.

2019. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!