Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a 12...

Hogyan szoktassam le a 12 éves lányom, hogy lefekvéskor ne kelljen 10-15 percig simogatnom ahhoz, hogy elaludjon?

Figyelt kérdés
Ha idő előtt abbahagyom és kimegyek a szobából fölkel és visszahív.

2019. máj. 1. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Hat o azert mar eleg nagy hozza hogy ezt vele beszeld meg.
2019. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piroska és a farkas ***** válasza:
78%
Szerintem meg ez annyira aranyos. Élvezd ki, jön a kamaszkor, nem biztos, h sokàig igényli még.
2019. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Este fáradtan és álmosan már nem tudom élvezni.
2019. máj. 1. 21:45
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Simán ne menj vissza!
2019. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Na én ezt a lányom másfél éves korában rövidre zártam. Neked sem kellett volna 12 évig simogatnod... -_-

Csak az van, hogy megbeszéled vele, értelmes kiskamasz, felfogja. A egy másik dolog, hogy hozzászokott, és jó eséllyel nincsen saját altató mechanizmusa... Valahogy ki kell alakítania egyet magának. Ehhez viszont nem értek. Sok sikert mindenesetre.

2019. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Miért akarod leszoktatni örülj neki hogy még igényli ezt fajta szeretetett.
2019. máj. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Nemsokára nem igényli... szerintem örülj, hogy ennyire ragaszkodik hozzád. Szüksége van rád, miért kellene leszoktatnod?
2019. máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Bírd ki még egy kicsit. Tudom, hogy nehéz (8 évesemmel együtt alszom), de eljön az az idő, amikor már majd nem kellesz neki, és akkor tán még majd vissza is sírod ezt.
2019. máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem találj ki neki valamilyen alternatívát, vagyis inkább kérd meg őt, hogy találjon ki ő, csak mondj neki esetleg lehetőségeket. Próbáld meg neki elmagyarázni, hogy nagyon fáradt vagy már ilyenkor, és nem bírod ennyi ideig simogatni, szabj egy határt.

Olyat szerintem semmiképp ne mondj neki, hogy ő már nagylány, olyan, valahogy azt sugallnád vele, hogy egy "nagy lány" nem érdemli már meg a szeretetet, törődést, és egy ilyen dolog elég rossz következményekkel járhat a későbbiekben :(

(De amúgy igaza van itt valakinek, ez aranyos dolog, egy csomó 12 éves lány idegenekkel pasikkal chatelget, vagy az osztálytársainak küld magáról kihívó gépeket a snapchaten :'( ... És abban is igaza van, hogy nem "kell" már sokáig ezt csinálnod...)

2019. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!