Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 3,5 - 4 év korkülö...

Szerintetek 3,5 - 4 év korkülömbség sok lenne két gyerek között? Tapasztalatokat várok, fognak tudni együtt játszani?

Figyelt kérdés

2019. máj. 2. 08:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, de követem, nálunk is ennyi lesz.
2019. máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Tesom es en koztem 3,5 ev van, nem igen jatszottunk egyutt, mindig dedosnak tartottam.
2019. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Tesóméknál 3 van, a kicsi és a nagy között ennyi a különbség (4 év).

Amíg a középső mindkettővel el tud játszani, a nagynak a kicsivel semmi kapcsolata nincs, kb csak olyan "ott van". Persze ha rá van bízva, akkor terelgeti, rendezgeti, de magától eszébe sem jut, hogy van egy ekkora testvére is.

Mondjuk "nagyobbacskák" már, 10 és 6 évesek, és hát a nagy azért már mégiscsak lassan kiskamasz ;)

2019. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Most amúgy ismeretleneken múlik a kistesó sorsa? Öcsém és köztem 6 év van, mi mégis sokkal jobban elvoltunk, mint a nálam 2 évvel fiatalabb hugommal. Persze kamaszként volt egy időszak, mikor utáltuk egymást, de mind a mai napig jó a viszonyunk.

A két fiam közt is ennyi a korkül és imádják egymást. A kicsi felnéz a nagyra, a nagy pedig védi a kicsit. A nagy tanítgatja játékokra, stb szóval van közös játék. Szerintem ez nagyban függ attól is, hogy foglalkoznak a szülők a naggyal a kicsi érkezése után. Én a mai napig a nagy igényeit helyezem előbbre. Pl az etetések. Elkészítem a nagynak, utána etetem a kicsit. Ha a kicsi el van egyedül, vagy az apjával, megyek a naggyal programokat csinálni. Fő, hogy érezze, fontos a jelenléte. Amugy kisebb korkülnél is lehet az, hogy nem játszanak el egymással, mig a nagyobbnál lehetnek szétválaszthatatlanok.

2019. máj. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Kb. onnantól, hogy a kicsi óvodába fog menni, fognak tudni együtt játszani.
2019. máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

Ez az én véleményem szerint a legrosszabb korkülömbség ami lehet, föleg ha a gyerekek külömbözö nemüek.

DE erröl te nem tehetsz, és igazából megváltoztatni sem tudod, így lehetséges, hogy felesleges is ezen gondolkodnod.


Nekem a bátyám 4 évvel idösebb nálam, és szinte soha nem játszottunk együtt, vagy soha nem volt igazi testvéri kapcsolat köztünk. Igazából csak arra emlékszem, hogy féltékeny rivalizáció ment... Most felnöttként a sogornömmel van nagyon jó kapcsolatom, ezért a bátyámmal is jobb...


Pont ezért szerettem volna ha a gyermekeim nagyon közel születnek egymáshoz, ami szerencsére sikerült is.


De elnézem a környezetemet, és ahol 4 év korkülömbség van a gyerekek között ott szinte mindig nagyon problémás a gyerekek közötti viszony.

De ebbe te is bele gondolhatsz. Egy 8 éves fiu mit játszon egy 4 éves kislánnyal? Egy 12 éves lánynak mi lehet közös egy 8 éves fiuval?


6-8 év korkülömbség meg már azért más, mert akkor a nagyobb gyerek elfogadja, hogy ö a nagy, ö is tud segíteni...

2019. máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk ennyi van, kicsit kevesebb, mint 4 év, a nagyobb lassan 9 éves. Szoktak együtt játszani, röhögcsélni meg persze veszekedni, versenyezni, féltékenykedni, árulkodni is, általában 5 perces váltásokban :) de amolyan bajtársias a viszonyuk... Mindkettő fiú, társaságkedvelő és nagyon unatkozik egyedül, úgyhogy muszáj minimum olyankor jóban lenniük :) Kb. a kisebb 1-2 éves korától kezdett a nagy jobban játszani vele (de addig mit is lehetett volna), és még mindig extra cuki, amikor felveszi a bölcs és gondoskodó tanítóbácsi szerepet, amikor magyarázza, hogy "kell" focizni, építeni vagy mesét olvas neki, de azért sokszor érezteti azt is, hogy "mindig én vagyok az erősebb és ügyesebb" (amit már sokszor pedzegettem neki, hogy nem igazán lesz így:)), de a kicsinek van nagyobb hangja és elég taktikus is (na meg eltanul minden hülyeséget, mert még mindig a nagy a példaképe). Szóval csönd az nagyon nincs, de ugyanakkor sokkal jobban lefoglalják egymást, amikor együtt vannak, mint amikor külön. És igazából egymás barátaival is jól kijönnek.
2019. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is 4 év, nagy a lány a kicsi a fiú. Kb. a kicsi 3 éves korától játszottak együtt, a kicsi vevő volt a szerepjátékokra amire én keptelen voltam :-) 2 évvel ezelőttig egész jól elvoltak nyilván civakodas is van de a nagy anyáskodik a kicsi felett ha nem vagyok akkor kiáll mellette, ez nagyon jó.

Most a nagy kamasz igy kevés a közös kapcsolat de később sztem mefint helyreáll a rend.

Szerintem nincs "garantáltan jó korkülönbség", 2 lány - 1,5-2 év korkül-lel is lehet olyan a viszony hogy ölik egymást (ismerek ilyet is).

2019. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Uezt ereztem mint a kettes. Plusz mikor en 16 o 12 volt, engem tok idegesitett hogy allandoan labatlankodott, de mi ellenkező nemuek vagyunk. Lehet ez se mindegy
2019. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk 4,5 év korkülönbség van, nekünk bevált.

A legfontosabb szempont az volt, hogy két kicsivel nem bírtam volna cérnával. 😊

Tudtam két évet dolgozni a két gyerek közt, ami karrier szempontból is jól jött, és jót tett nekem is. Egyhuzamban 4-6 évet otthon nem bírtam volna.

A nagy már ovis volt, így nem úgy jött ki, hogy azért pazarolom el otthonról fél napra, mert jött a tesó. A dackorszakot is letudta. Még otthon voltam, mikor kezdte az elsőt, és plusz segítségre volt szüksége.

Eleinte nem nagyon tudtak együtt játszani, de egy totyogóssal minden korú tesó így lenne. Utána egyre többet: autózás, építés, társas, foci, bújócska, stb. Szoktak veszekedni, irigykedni, árulkodni, de ez is része rendszernek. 😊

Alapvetően jó testvérek.

Viszont én úgy gondolom, hogy nem az a legfontosabb, hogy ketten együtt hogy tudnak játszani. Mindkettőnek vannak barátai, átjárnak egymáshoz, tudnak kivel játszani. Nekünk ebben is szerencsénk van, mert hasonló korú tesókkal haverkodnak, és a kicsik és a nagyok is együtt elvannak.

2019. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!