Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a viselkedés csak az én...

Ez a viselkedés csak az én környezetemben lévő gyerekekre jellemző, vagy manapság már ez az általános? Lent leírom

Figyelt kérdés

Tehát van unokatestvéreméknek 3 gyereke, meg 3 szomszéd gyerek is, akiket néha áthoznak, azok is pont ilyenek. 4-7 éves fiúk. Nem azt mondom, hogy kisangyalokként kellene ülniük és építőkockázni meg boltosat játszani egész nap, de ezek gyakorlatilag minden játékfolyamatot csak szándékosan elrontani akarnak.

Például fogócskában úgy kapják el a másikat, hogy egyben fel is lökik őt, direkt beleüvöltenek a fülébe (ezt felnőttekkel is csinálják). De akár tényleg az építőkockázást is lehetne normálisan játszani, mondjuk 1 gyerek + 1 felnőtt, de képtelenség, mert mondjuk építenék neki egy hajót, akkor mielőtt majdnem elkészülne, szándékosan belerúg és röhög rajta, szó szoros értelmében engem nevet ki (vagy más felnőttet, teljesen mindegy). Ha valakik társasoznak, ők valakivel mást játszanak, akkor direkt odamegy az egyik a társast játszókhoz és leborít mindent a táblájukról. A könyvek lapjait direkt kitépik, összegyűrik, eldobálják, gonosz kacaj kíséretében. Vagy a kisebb tesójukra (aki ezt még nem érti) elkezdik azt imitálni, mintha lepisálnák.

Még sorolhatnám. Nem értem, mi a franc ez náluk, a szüleik is rájuk szólnak ilyenkor, látom, hogy elvonulnak, elmagyarázza nekik anyuka vagy nagymama, hogy ez csúnya dolog, miért is az, miért nem szabad ezt (meg nem tudom, miket mond ilyenkor, nem hallom pontosan).

Ezt a "lepisilős" dolgot tutira az oviból "hozzák", de az, hogy minden játékot direkt elrontani igyekeznek, az ovis koruk előtt is ilyen volt, de az összesnél, a szomszéd gyerekek is ezt csinálják.

Ti is ilyet tapasztaltok a környezetetekben élő gyerekeknél? Vagy esetleg pont régen ismertem "túl jó" gyerekeket?


2019. máj. 2. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek nem csinálnak ilyeneket. A középső hajlamos a trollkodásra, és direkt olyat művelni, amivel bosszantja a többieket, de ez a társasborogatás, könyvtépkedés, tesólepisilés durva dolgok, ilyet nem csinálna ő sem, max eldugja a plüssállatukat meg eleszi az utolsó kekszet.
2019. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A környezetetekben élőkre is kíváncsi vagyok, hogy milyenek mondjuk a játszótéren, vagy más gyerekek, akik esetleg átmennek hozzátok, vagy ilyesmi. Vagy mondjuk óvodából hazaérkezve mesél-e ilyeneket a gyerek, hogy sok gyerek csinálja ezt.
2019. máj. 2. 10:28
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nem tapasztalom.

6 éves a fiam, meg van nevelve.

Ha átjön hozzá egy barátja, akkor tudnának durvulni, de az elején rájuk szólok. Tudnak rendesen játszani.


Az elmagyarázás nagyon sok esetben nem elég. Mert az nem következmény a gyerek szemében. Rosszalkodok, hallgatok egy kis szentbeszédet, aztán rosszalkodhatok tovább... Nagyjából így gondolja.


Igenis szankcionálni kellene a rossz viselkedést, nem pedig rájuk hagyni. Hogy már meg se tegyék, amit kitaláltak, nem pedig utólag: "Jaj, Pistike, tudod, hogy nem szabad!". És ennyivel le is van zárva, hisz a szülő rászólt...


A nevelés nem a rászólásból áll, hanem a viselkedés kordában tartásáról. Ehhez vannak különböző módszerek, kinél mi válik be.


Szóval nem, nálunk nincs ilyen alpári ordenáré viselkedés szerencsére, a környezetünkben sem.

2019. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerencsére nem ismerek ennyire debil kölköket.


Bár van 1-2, akire ráférne a nevelés, de ennyire nem durva.

2019. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Na igen, most, hogy mondod, ezt tapasztalom is ott, hogy be van ígérve nekik valamilyen büntetés, de az esetek 80%-ában ez nem következik be, csak az "elmagyarázás". A gyereknek meg fogalma sincs, hogy most lesz-e büntetés, vagy megint csak fenyegetik vele.
2019. máj. 2. 10:42
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Én sem ezt látom. Jó, a kisebbikem még csak most lett 3 éves, ő még eléggé szeret rombolni, bár most már nem annyira jellemző, mint mondjuk egy éve. Társasozni inkább azért nem lehet mellette, mert ő is játszana, de még nem tud, viszont mindent meg akar fogni, meg akar nézi, pakolgatni akarja, de nem az motiválja, hogy elrontsa mások szórakozását, csak nem akar kimaradni. Úgyhogy nem is játszunk, ha ébren van (nyilván komolyabb játékokra gondolok, nem olyanra, ami neki való lenne, bár neki pont nincs is még türelme kicsiknek való társashoz sem). Építeni viszont már tök jól lehet vele, nem mondom, néha ledől ez az, de nem szándékosan, csak még nem olyan ügyes, mint a nagyok. De ő egyedül is tök jól elépítget, meg úgy is, ha neki épít valaki.

A nagy meg nem nyekteti az öccsét, szépen eljátszik vele, pedig sokkal nagyobb (8 év van közöttük), pont kiskamasz, elég undok tud lenni, de a tesóját védi, szereti, tanítja.

Barátnőim gyerekei is normálisak, mondjuk akiket gyakran látok, ők pont két nagyon rosszcsont kisfiú, de ezt a szándékos rongálást, bántást nem látom, inkább csak idétlenkednek közösen (gondolok itt olyanra, hogy mindenbe beleszövik, hogy pisi-kaki, és vihognak rajta, vagy felmásznak olyanra, amire nem szabad, vagy időnként hergelik kicsit egymást, de szerintem ez normális két ovis testvér között). De a barátnőm például tök jól le tud velük ülni rajzolni, festeni, gyurmázni, nem rosszalkodnak közben, be tudja vonni őket a főzésbe, takarításba, szót fogadnak neki, még ha közben jár is a szájuk és mondják a sok ökörséget :)

2019. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindegy gyerek ilyen.

De ez nem újkeletű dolog. Lassan 40 leszek, de emlékszem, hogy anyu 3-4 evésen ott akar hagyni "játszani" az unokatesómnál, én meg sírok, hogy nem akarok. Hasonló dolgai voltak neki is, ez a direkt rombolás meg a kisebbek bántása a szülők háta mögött pont rá emlékeztet.

Suliból is emlékszek pár nem-szeretem gyerekre, akik így viselkedtek.

2019. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként a rászólás tényleg kevés, kell lennie következménynek. Én úgy vagyok vele, hogy egyszer csak rászólok, következő alkalomnál már jön a következmény. Nem szoktam kimondottan büntibe küldeni őket, de ha például egy játékkal nem játszanak rendesen, akkor a második alkalomnál elveszem, lehet keresni más elfoglaltságot. Ha velem nem játszik rendesen a gyerek, akkor is megmondom neki, hogy ha ezt folytatja, akkor nem fogok vele játszani, mert nekem ez így nem buli, és a második alkalomnál tényleg ott is hagyom. A kicsi például egy időben azt találta ki, hogy eszik két falatot, aztán átdobálja a tesója tányérjára a kajadarabokat, mert az milyen vicces. Elsőre csak odébbültettem, és mondtam neki, hogy a következőnél feláll az asztaltól. Folytatta, el is küldtem. Persze nem tetszett neki, üvöltött, hogy még nem fejezte be az evést, de megmondtam neki, hogy aki éhes, az nem dobál át a másik tányérjára ételt, úgyhogy most számára véget ért az ebéd. Ezt kb. kétszer játszottuk el, a harmadiknál csak megpróbálta, de amikor mondtam neki, hogy ugye tudja, mi lesz, akkor abba is hagyta, és többször nem fordult elő.
2019. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Amúgy társasozásnál épp az van, hogy X gyerek játszik egy másik gyerekkel, közben odamegy a többiekhez és nem nézegeti, hanem felborítja a táblájukat, nevet rajta, majd megy vissza a másikhoz.

A játék-elvétel szokott náluk is lenni, csak aztán kezdődik elölről az ámokfutás, más játékkal / módszerrel.

Ha szétrúgja, nyilván nem játszik vele tovább se gyerek, se felnőtt, de sosem szimplán üvöltenek, hanem elkezdik pl. ütni az illetőt, vagy nekidobni a játékokat az üveges szekrénynek / tévének, ilyesmi.

A legvége meg sokszor egy szép nagy pofon, akkor utána 30 percig "nyugi" van, de csak addig.

2019. máj. 2. 11:12
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Egy nagyon élénk 6 éves kisfiú anyukájaként mondhatom, ezek tényleg durva dolgok, amiket leírtál, kérdező. A másik gyermekem 4 éves kislány, Őt azért sem emeltem ki külön, mert még kisebb, valamint egy nagyon szófogadó, lelkiismeretes kislány. Ő úgy jó, ahogy van, sosem kell Rá szólni, és ez biztosan nem a mi nevelésünk eredménye, Vele egyszerűen szerencsénk van.

De a 6 éves fiunk...Ő tudna durvulni, de nem teszi, mert tudja, ismeri a szabályokat: szuperül társasozunk, nem borogat közben, állandóan legózik, tehát szeret építeni, és mást is békén hagy, ha elmélyülős tevékenységet végez. Lepisilést sosem imitál a húgával, az ilyen viselkedést én egyébkent is azonnal leállítom, viszont az oviból valóban egy időben hazahozott néhány hülyeséget (csúnya szavakban végződő mondókák, furcsa, erőltetett vigyorgás), ezek lecsengtek, mert leállítottuk, aztán pedig nem reagáltunk, és nem volt közönsége.

De azt tapasztalom, ha több ilyen hevesebb temperamentumú gyerek van egy rakáson, ott el tud szabadulni a pokol. Az én fiam kifejezetten egy kisbarátjával szokott nagyon durvulni, úgyhogy ha nálunk vannak, ott vagyok én is Velük, és mivel azt látom, a kisfiú kedvel engem, otthon, a szülei pedig nem igazán töltenek minőségi időt vele, ideig-óráig le tudom kötni. Amint elszabadulna a pokol, irány a kert, vagy a játszótér, ahol kitombolják magukat.

2019. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!