Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért dobál maga mögé mindent?

Miért dobál maga mögé mindent?

Figyelt kérdés
Kisfiam most töltötte a 3-at, nagyon visszahúzódó, szorongó tipus, de ha én is ott vagyok akkor képes feloldódni kicsit és játszani más felnőttel is. Megfigyeltem viszont, hogy ha a kezébe adunk valamit, vagy éppen ő vesz el valamit, azt lassan a feje fölé emeli és elengedi a háta mögött. Egy ideig nem nagyon foglalkoztam ezzel, de mostanra már kezd kicsit zavarni, hogy semmit nem néz meg alaposan vagy kelti fel a figyelmét, mindennel csak azt játsza, hogy maga mögé ejti. Például ha elvesz egy mesekönyvet, nem kezdi el lapozgatni( maximum pár másodpercre) nem érdeklik a benne lévő képek. Mi lehet ennek az oka? Vagy szerintetetk ne kerítsek nagy dolgot ennek és majd kinövi? Vagy köthető a szorongáshoz?

2019. máj. 7. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyit volt szocializálva?
2019. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel májusban töltötte a 3-at, így szeptemberben kezdi az óvodát, bölcsibe nem járt. Néha játszóházban voltunk párszor, meg játszótéren is. Nem szívesen játszik másokkal egyébként, inkább kívülről szemléli az eseményeket és azokon jókat mulat. De bevonni nehéz.
2019. máj. 7. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Ezt csinálja mindennel mindig, vagy csak ha társaságban van és zavarban van?


Mindenképpen kellene társaságba vinni...

2019. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom mi az oka, de szerintem furcsa. Kérdezz meg inkább egy szakembert, nálunk kb. 1 éves kora előtt dobálta el a mesekönyvet, azóta szépen lapozgatja, végignézi, egy játékkal több percet játszik, ahogy elnézem a környezetemben is hasonlóan játszik a többi gyerek.
2019. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha egyedül játszik, olyankor is szokta. Nem mindennel, pl evés közben nem.
2019. máj. 7. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!